איך להגן על בריאות העור מפני השמש הישראלית ?

חברת SunWay המתמחה בביגוד חוסם קרינה למניעת נזקי שמש, מציעה השנה מגוון חדש של בגדים ובגדי ים העשויים מבדים מסנני קרינה. הבגדים ובגדי הים מעניקים הגנה לעור וחוסמים למעלה מ – 98% מקרני UVA ו-UVB המזיקות.

בגדי ים צבאיים בנות (צילום: טל טרי)
בגדי ים צבאיים בנות (צילום: טל טרי)

הבגדים מיועדים לנשים, גברים, ילדים ותינוקות ומיוצרים במגוון מידות לכל גיל ומבנה גוף. החברה מייצרת בנוסף גם בגדי ספורט ואביזרים משלימים כמו כובעים, בנדנות ושרוולונים להגנה על הזרוע בזמן נהיגה, העשויים גם הם מבד חוסם קרינה. פריטי הביגוד של SunWay מיוצרים בהתאם לתקן האוסטרלי, המחמיר בעולם. הבדים המשמשים לתפירת המוצרים השונים עוברים בדיקה על פי שיטת דירוג מיוחדת שפותחה במעבדות הקרינה של ARPNSA באוסטרליהAustralian Radiation Laboratory & Nuclear Safet Agency) ), כאשר דרגת ההגנה הגבוהה ביותר היא +50  UPF המציינת חסימת יותר מ98%  מקרניUVA   ו- UVB.

על פי המלצות האגודה למלחמה בסרטן, מומלץ להחשף לשמש רק בשעות הבטוחות לפני 10:00 בבוקר ואחרי 16:00 אחר הצהריים, להגן על העור בעזרת ביגוד מתאים ולמרוח קרם הגנה על איזורי הגוף שנותרו חשופים. הבגדים חוסמי הקרינה מהווים פיתרון מעשי ובריאותי למניעת נזקי קרינת השמש ומגינים על העור גם מפני קרני השמש המסוכנות.

בגד ים מסנן קרינה (צילום: טל טרי)
בגד ים מסנן קרינה (צילום: טל טרי)
חברת  SunWay  מוכרת כבר לישראלים בזכות בגדי הים לילדים המעוצבים בגזרת “חליפות צלילה” צבעוניות ונעימות למגע. בשנים האחרונות החלה החברה לייצר גם בגדי ים למבוגרים וכן בגדים יומימיים מבדים חוסמי קרינה. החברה מייצרת בגדים מסנני קרינה (חולצות וטוניקות), כובעים מבדים חוסמי שמש וכמובן, בגדי ים. כל מיגוון המוצרים מיוצר במידות לכל גיל, לנשים, גברים, ילדים ותינוקות. הרכבי הבדים מגוונים ומותאמים לפעילויות השונות. האתגר הגדול, ייצור בד “נושם” המבוסס על במבוק,בדרגת 50+  UPF הושג תודות לשיתוף פעולה עם רופאי עור אמריקאים .MDSolarSciences כך נולדו חולצות וטניקות נוחות ללבישה יומיומית,מסוגננות,קרירות,נעימות למגע וחשוב מכל, חוסמות קרינה בדרגת ההגנה המירבית.

התקן האוסטרלי שאומץ גם בישראל

מחקרים שהתפרסמו בשנים האחרונות הוכיחו שהקרמים להגנה מהשמש אמנם מפחיתים בהרבה את הישרפות העור ע”י השמש, אך רב הקרמים (כולל אלה בעלי מקדם הגנה גבוה של 35) אינם חוסמים את הקרינה האולטרה-סגולית מסוג UVA,החודרת לעומק האפידרמיס של העור ואחראית להתפתחות מלנומה (סרטן העור הנפוץ ביותר). מאחר ואנשים המשתמשים בקרמים טועים לחשוב שהם מוגנים, הם מרשים לעצמם להיחשף הרבה שעות לשמש וכך, בעקיפין, הקרמים להגנה גורמים לעליה במספר מקרי סרטן העור. בישראל, אושר ע”י מכון התקנים הישראלי, תקן ישראלי ,ת”י  5299 כתקן הקובע לקביעת שיעור מקדם ההגנה מקרינה על סגולית של בדים, בגדים ופריטי לבוש אישיים אחרים הנלבשים צמוד לגוף ומגנים מהשמש. התקן הישראלי זהה לתקן האוסטרלי / ניו זילנדי  AZ/NZS 4399:1996. בדיקת דרגת הגנת הבדים מפני קרינה מתבצעות במעבדה מיוחדת. השיטה פותחה על ידי ARPNSA.בד מקבל את דרגת ההגנה רק לאחר שנחשף 8 פעמים לקרינה. בדים שונים נבדלים אלו מאלו בדרגת החסימה שהם מעניקים מקרני UVA ו-UVB.לשם השוואה, דרגת ההגנה של חולצת טריקו יבשה רגילה  מקבילה רק לUPF15 ,כאשר חולצת הטריקו רטובה, דרגת ההגנה שלה יורדת  לUPF8 בלבד.בגדי הים של SunWay  שומרים  על דרגת ההגנה המירבית שלהם גם כאשר הם רטובים!

מחירי הפריטים

בגדי ים החל מ 89.99 שקלים, כובעים החל מ -49.9 שקלים, חולצות ים  לילדים החל מ 79.99 שקלים. חולצות למבוגרים החל מ 0- 149.9 שקלים.

את המיגוון המלא של מוצרי  החברה  ניתן לרכוש בחנות SunWay  בנמל תל אביב, צפונית להאנגר 13, או בחנות הבית בהוד השרון, ברחוב המסגר 7 וכן בסניפי רשתות מגה ספורט, שילב, פלפל – אוברזון, דיאדה, המשביר החדש לצרכן Toys R Us,, Keds Kids, גליק, סקאל קידס  ובמגוון חנויות נוספות.

את רשימת החנויות המלאה ניתן למצוא באתר החברה בכתובת: www.sunwayltd.com/

כתיבת תגובה