איך מפתחים פורמטים טלוויזיוניים?

 טובי יוצרי הטלוויזיה בישראל חוברים יחד כדי ללמד איך מפתחים פורמטים טלוויזיוניים. המסלול, שיחנוך בשיתוף בית הספר לכתיבה “גיבור תרבות” את המחזור הראשון שלו בחודש אפריל השנה, יכלול סדנאות בהנחיית אנשי המקצוע הבכירים בענף הטלוויזיה ובסופו יזכה הפורמט הטוב ביותר למלגת פיתוח והסכם הפצה בינלאומי על ידי “דורי מדיה”.

ליאת פלדמן
ליאת פלדמן

ליאת פלדמן, לשעבר סמנכ”ל התוכן של ערוץ 10, וליה לחמי, מנהלת פיתוח תוכן ושותפה בחברת התוכן INSIDE יפתחו מסלול לימודים חדש וראשון מסוגו לפיתוח פורמטים טלוויזיוניים. המסלול – “מרעיון לתוכנית טלוויזיה” – יכלול רצף של סדנאות מקצועיות ומעשיות המונחות על ידי טובי היוצרים הנמצאים בפרונט ומאחורי הקלעים של תעשיית הטלוויזיה הישראלית ויאפשר תהליך עבודה מקצועי ואינטימי עמם.

המסלול יימשך 25 שבועות ובסופו יתקיים “ערב הפיץ’ הגדול”, אירוע חגיגי בו יציגו התלמידים את עבודותיהם באופן אישי ובלתי אמצעי לבכירי הטלוויזיה הישראלית (מנהלי תכניות, מפיקים בכירים, מנהלי הפצה ועוד). הפורמט הנבחר יזכה לליווי מקצועי, מלגת פיתוח והסכם הפצה לחו”ל מטעם “דורי מדיה”.

״מרעיון לתוכנית טלוויזיה״ הינו מסלול ייחודי וראשוני מסוגו בישראל. לא עוד בית ספר לתקשורת שעוסק בעיקר בתיאוריות תקשורת המונים, ולא בית ספר שמתרכז בתחקירנות והפקה. ההתמקדות במסלול החדש הינה בעשייה טלוויזיונית מקורית ויצירתית ובדרך בה הופכים רעיונות טובים לתכניות טלוויזיה מוצלחות.

המרצים במסלול הינם עורכי התכניות הבולטות על מסך הטלוויזיה היום ומהאנשים שאחראים על פורמטים מצליחים ומקוריים שנמכרו לרשתות הטלוויזיה השונות בארץ ובעולם:

-ציפי רוזנבלום – אשת פיתוח בכירה ב”קשת“, יוצרת ומפתחת “משפחה חורגת”, “סיפורי ספות” (בקרוב בהוט), עורכת ראשית “הישרדות“.

-עמית סטרטינר – יוצר ומפתח “לעוף על המליון” – אחד הפורמטים הישראלים הנמכרים והמשוגרים ביותר בעולם – ועורך “אחד נגד מאה” ו-“אל תפיל את המיליון”.

-אורי סלעי – יוצר, מפתח ועורך “איל גולן קורא לך“, עורך ראשי של ערוץ 24, עורך ראשי ומקים ערוץ הבידור הישראלי.

-סיגל שביט – יוצרת, מפתחת ועורכת “דאבל דייט“, “עונת החתונות“, “סטופ כדור הארץ” ו”המאסטרו”

-דן ויצמן – עורך העונה השלישית והמצליחה של “היפה והחנון” , עורך ראשי “דה ווייס“, עורך ב”הישרדות”.

-דניאל רבנר – מנהל מחלקת דיגיטל ב”ארמוזה פורמטס”, לשעבר סמנכ”ל תוכן ב”דה בוקס”

-רוויטל בזל – נציגת חברת “דורי מדיה גרופ”

וכן מרצים אורחים בהם אמנון לוי, איל קיציס, עדו רוזנבלום

ליה לחמי וליאת פלדמן, מייסדות המסלול ומרצות: עובדתית בשנים האחרונות, ישראל בולטת בזירה העולמית בתחום הפורמטים. מטרתו של המסלול היא לאפשר גישה מקצועית לתחום הזה, הדורש שילוב מעניין ומאתגר של יצירתיות ועבודה תהליכית. המסלול הלימודים החדש מזמין את מי שמתגלגל בראשו רעיון לדבר ממשי ולתרגם אותו למציאות טלוויזיונית.

גיבור תרבות הינו בית ספר למקצועות הכתיבה השונים שנוסך על ידי אמנון ז’קונט ויובל אברמוביץ’. הוא נפתח בהצלחה לאחרונה, ומרחיב את פעילותו באמצעות מסלול ייחודי זה.

כתיבת תגובה