אי אפשר בלי זנב…

“נרנבים לא זָ ולא נָב” – ספר חדש לילדים מאת אוקי שפרן עם תובנות לחיים.

נרנבים מאת אוקי שפרן
נרנבים מאת אוקי שפרן

נרנבים, לא ז ולא נב מאת אוּקי שפרן הוא ספר ראשון בסדרת הנרנבים, מסופר בשפה קולחת  ציורית ולבבית וגורם למחשבות ולתובנות חשובות. בספר מתגלה עולמם המופלא של יצורים קטנים בעלי זנב ולב. כאשר יום אחד מאבד נרנב את זנבו, מתברר לו ולנו שישנם דברים שהורגלנו להם ורק כאשר הם נעלמים – משתנים סדרי חיינו וחשוב שנדע להעריך אותם. הספר בהוצאת הספרים נטבוק הוא ספרה השני של אוקי שפרן, אשת חינוך, מספרת וספרנית ותיקה.

אוקי מספרת, כי הספר “נרנבים” נולד מתוך געגוע לעולם פשוט ותמים יותר. “אין לי ברירה ואני משתמשת במחשב ובטלפון נייד אבל אהבתי יותר את העולם של ילדותִי. בקושי היה אז רדיו אחד בשכונה והיינו צריכים ליצור לעצמנו בידור ותרבות”.

אוקי אומרת כי הנרנבים חיים קרוב לטבע ולאדמה, אינם טורחים לחשוף את עצמם לעולם ועולמם הוא פשוט ותמים. יום אחד איבד לולו גיבור הסיפור את הזנב. כולנו מאבדים ומוצאים כל הזמן, אבל מה שחושב לולו: “כשהיה לי זנב שכחתי לחשוב עליו, עכשיו הוא איננו ואני לא יכול בלעדיו”. זה המוטו של כולנו. כשיש לנו דבר, הוא מובן מאליו וכשהוא נלקח, אנחנו מבינים את גודל החלל שנפער. לא שיש דרך ללמוד ולשנות את זה, אבל אם רק נשמור את זה במודעות שלנו אולי נחכים.

אוקי עובדת בספריית בית הספר הדמוקרטי בחדרה ובמכללת אורנים במרכז לספרות ילדים. גם במושב מגוריה, עין עירון, יש לה ספרייה בה היא מספרת לילדים שבאים להקשיב לסיפוריה. “אני אוהבת לראות את הבעות פני הילדים כאשר הם מקשיבים לסיפורים,  אותם אני מקשטת בצלילים ומקווה שיהיו לי עוד הרבה סיפורים לספר ומנגינות להשמיע”.

נרנבים  – לא ז ולא נב“, מאת אוקי שפרן, איורים: חיים יפים סנקוב, 24 עמודים, מיועד לילדים קטנים וגדולים.

הוצאת הספרים נטבוק.

מחיר לצרכן 49 ש”ח.

להשיג בחנויות הספרים.

 

כתיבת תגובה