אפור וקלאסי

הגוון האפור לא צריך להמציא את עצמו מחדש. הוא פשוט אף פעם לא נמאס. תמיד נכון ותמיד יתקבל בברכה. קבלו כמה רעיונות נפלאים 🙂

אפור (באדיבות זהבי עצמון צילום יח"צ חו"ל)
אפור (באדיבות זהבי עצמון צילום יח”צ חו”ל)

על האפור נכתב כבר כמעט הכל, אך כנראה שלא בכדי. מדובר בגוון על זמני, נכון ומתאים תמיד. לאפור יש מנעד רחב של מראות – החל מאפור קלאסי שיתאים כריצוף שיוצר רקע נייטרלי לחלל ועד אפור במראה של בלוקים ובטון חשוף, המתאים לסגנונות האורבני והתעשייתי או כאלו המשלבים נימה מרומזת של הסגנונות הללו.
האפור יכול להיטמע בחלל, ומנגד, הוא יכול להיות בעל נוכחות ואף להוות אלמנט מושך תשומת לב כמו קירות כוח, כאשר אל הגוון מתווספת טקסטורה מעניינת או אפילו גוון נוסף שייצור מראה מעט מתוחכם.
“האפור רחוק מלהיות גוון משעמם, ועד כמה שישמע מוזר, הגוון המונוכרומטי הזה שיוצר ארשת מאופקת, מכניס מסר עיצובי מאוד משמעותי לחלל.” מסבירה מיכל נוף, מנהלת שיווק בזהבי עצמון.
nexos חיפוי קיר (זהבי עצמון. צילום יח"צ)
nexos חיפוי קיר (זהבי עצמון. צילום יח”צ)

הצבע האפור הוא ללא עוררין מלך הצבעים בכל מה שקשור לעיצוב הבית ולאבזורו. למרות שהוא נחשב לצבע נטרלי, ולמרות שהוא ההיפך הגמור משני הצבעים שמרכיבים אותו – השחור הדרמטי והלבן האלגנטי, הגוונים האפורים הם עשירים ויפים, ומשתלבים בטבעיות לצד כל צבע, מרקם וסגנון. האפור מורכב ממינונים משתנים של שחור ולבן. על ידי משחק בין הצבעים ניתן ליצור עומקים וטקסטורות שלא ניתן לקבל בערבוב צבעים אחרים.
אפור (זהבי עצמון. צילום יח"צ)
אפור (זהבי עצמון. צילום יח”צ)

“צביעת קירות או חיפויים בגווני אפור יוסיפו עניין רב לחלל. כך למשל, אריחים אפורים בטקסטורה מבריקה בחדר האמבטיה ישדרו מרחב גדול יותר ויוסיפו נופך מודרני. הצבע האפור הוא קלאסי ויוכל להישאר נאמן לקירות במשך שנים. האפור מצוין כצבע המשתלב עם חומרים רבים כגון עץ, פליז, שיש ועוד…  “. מסבירה מיכל נוף מנהלת השיווק של ‘זהבי-עצמון’.
כשמדובר בקולקציות אריחים לחיפוי וריצוף, שולטים אריחי הגרניט פורצלן, והם מגיעים במגוון רחב של מראות וסגנונות – החל מאריחים חלקים, אריחים במראה בטון חשוף, אריחים בעלי טקסטורה וגימורים שמדמים אריחים משומשים ועד אריחים עם הדפסים מעודנים.
 

כתיבת תגובה