בואו לגן הבוטני ל – בוטניפלצת

“בוטניפלצת” בגן הבוטני בירושלים, מיצגים יפייפיים. בוא לירושלים ובקרו בגן הבוטני – חוויה לכל המשפחה. מילה של “אמא נגה”.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית.

למעלה מ-7,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, מרכיבים את הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם, ירושלים. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, המשתרע על פני 150 דונם. אוסף הצמחים החיים בגן הוא הגדול במזרח התיכון, ונפרש על פני שש חלקות גיאוגרפיות – אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון. חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה. לצידן קיימות בגן חממה טרופית וחממה מדברית, המייצרות מרחב המדמה את סוג האקלים הספציפי בהתאמה, ובו צמחים הגדלים בבתי גידול מעין אלו בטבע.

במהלך הקיץ מוזמנים הילדים וההורים להצטרף למסע להכרת המפלצות הייחודיות ויחד עם זחליה הזחל, אוהב ההרפתקאות, לחקור את היצורים המסתוריים שהשתלטו על הגן וללמוד על הטבע, על חוקי המדע ועל ערכי קיימות והכל דרך פעילויות, משימות והפעלות משפחתיות משעשעות שיקבלו מזחליה אותן יצטרכו לבצע לכל אורך המסלול.

בין היתר יפגשו את סינדרלוטוס יפהפיית האגם, קרוקודשא המשונה, פיקאקטוס המדהימה, בלוטי הסנאי, פלורנס הפורחת, את שומר היער ושומר הצמרות, דרך אגבה, טרופי טרוף, שממישה המנסה להעלים את גופה ועוד.

כל מבקר המגיע לגן יצא להרפתקה במסלול המפלצות המשתרע על פני כ 1.2 קילומטר ולאורכו יוצבו 17 תחנות. ברחבי הגן יתפרשו כ-25 מפלצות ענק בגובה של 3-16  מטרים, מעוצבות בעיצוב עכשווי עם תאורה וסאונד ייחודים המוסיפים אפקטים מרהיבים במיוחד בשעות הערב. ליד כל מפלצת יוצב דף מספר המפלצמחים העתיק ובו סיפורה של הדמות בחרוזים, ההקשר הבוטני ומשימה שיוכלו הילדים לחקור וללמוד על המפלצת. המשימות יכללו בין היתר הכנת קומפוסט, צילומי סלפי עם המפלצות הצבעוניות, משחק מחבואים, הסוואה עוד.

הגענו לגן הבוטני והגן פשוט מהמם ביופיו 🙂 מיצגים ענקיים ברחבי הגן לצד צמחים מיוחדים.

כבר מרגע הכניסה אי אפשר שלא להתפעל למראה צמחי המים הגדלים לגובה מטורף ליד מיצג חמוד ביותר של מפלצת בצורת פרח ובאור השקיעה זה מדהים ביופיו.

ליד כל מיצג ענק יש סיפור, חידות ופעילות לילדים.

מאוד כייף לטייל שם בערב באוויר הנעים של ירושלים, ללמוד על הצמחים, להכיר ולהחשף לדברים חדשים. המיצגים לעיתים זזים, לעיתים מזיזים עיניים ובתנועה, הילדים התלהבו נורא.

מפגש מרתק בין צמחים למפלצות. 25 מפלצות שחלקן מגיעות לגבהים מטורפים.

הכי כייף להגיע בשעות הערב 19:00 – 20:00 ולטייל שם כמו טיול בגן קסום, אנחנו הגענו בשעה 19:00 והיה נהדר, לפעמים עצרנו, התישבנו בדשא ליד המפלצות ונהננו מאווירה קסומה.

הילדים חקרו, קראו ולמדו ובתום הסיור בגן קיבלנו תעודת חוקר צעיר.

מתאים לכל הגילאים. הסתובבנו משפחות עם ילדים בגילאים שונים ומבוגרים וחד משמעית פה אחד – כולם מאד מאד נהנו. ממליצים בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

הגן הבוטני – בוטניפלצת פתוח בכל ימות השבוע

בין התאריכים 30.7 – 31.8
בוקר 09:00-13:00
אחה”צ 17:00-21:30 (כניסה אחרונה 20:30)
שישי 09:00-13:00

כניסה 69-89 ש”ח שווה לבדוק הנחות והטבות.

במתחם יש בתי קפה ומסעדות אפשר לבלות שם שעתיים-שלוש בכייף.

כתיבת תגובה