בואו לפסטיבל ג’אז בים המלח

לראשונה בישראל ליאוניד פטשקה יוזם פסטיבל ג’אז בים המלח – פסטיבל  SUPER JAZZ, ומזמין את כולכם לחגיגת ג’אז מיוחדת בים המלח.     

פסטיבל SUPER JAZZחגיגה לאוהבי הג’אז והפסטיבלים, שמעדיפים כרגע לא לטוס לחו”ל. ליאוניד פטשקה,  הפסנתרן הבינלאומי מפיק ביחד עם “פניני המוזיקה” פסטיבל ג’אז מגוון בסוף השבוע האחרון של 2021. פסטיבל של ג’אז וכיף  במלון ליאונרדו קלאב הכל כלול של רשת פתאל בים המלח.
הפסטיבל יכלול –
 6 מופעים מושקעים שמחברים בין ג’אז פיוזן, לטיני, פלמנקו, שאנסונים ועוד.
ביום חמישי 30.12 יקבלו את פנים המגיעים שמפניה וג’אז.
לאחר מכן “סעודה בשקיעה” – סעודת מוקדמת עשירה עם שתייה חופשית – גם אלכוהול תפתח את הערב, ולאחריה שלושה קונצרטים עשירים: קונצרט של מצעד הדיקסילנד  – קאנטרי, ראגטיים, בלוז וסווינג עם ההרכב של ליאוניד פטשקה, קרנבל ג’אז ברזילאי עם הנגנים הברזילאים מרצ’לו נאמי וג’וקה פרפיניאן  וכמובן פטשקה, וקונצרט אופרה ג’אז ופרנק סינטרה. עם זמר הבס דניס סדוב, גיל שוחט, פטשקה והרכבו.

יום שישי ייפתח עם ג’אז בלובי ומפגשים עם הנגנים. במהלך היום ארוחות מגוונות וכמובן קונצרטים: קונצרט של מקצבים קאריביים ונוסטלגיה צרפתית בסגנון בלוז. פטשקה יארח את עדן הולן המשלבת בין ג’אז, קריאולי ושאנסונים ואת ג’ק גונזלס ולהקת   “Caribbean Dream”. לאחר מכן קונצרט ג’אז מגוון – סול, בלוז, רוקנר’ול ובוגי ווגי.

צילום: אלכסנדר גור

פטשקה מארח את המוזיקאי המגוון גיל שוחט (בתמונה מימין), את זמר הנשמה רוי יאנג והזמרת הילארי סרג’נט מטרינידד וכמובן את ההרכב שלו.
ארוחת הערב תתחיל מאוחר ותמשך עד חצות – עם אוכל ובר חופשי. בחצות ריקודים וקונצרט חצות.
כך מתחילים שנה הרבה יותר טובה.

יום שבת ייפתח בארוחת בוקר עשירה. לאחריה, קונצרט צהרים במקצבים של פלמנקו, אמריקה הלטינית וים תיכוני עם הרכב נגנים עשיר במקצב הפלמנקו ובהשתתפות רקדנית פלמנקו.

ליאוניד פטשקה הוא אחד מ 100 נגני הג’אז הטובים ביותר של המאה העשרים, כפי שבחר אותם המכון האמריקאי לביוגרפיות. הוא זכה בהוקרה של פסטיבלי הג’אז המסורתיים בישראל וברחבי העולם.

פטשקה מרחיב את הג’אז לכיוונים של מוזיקה אתנית ואילתורים על בסיס הג`אז המסורתי.  הוא מנגן בוירטואוזיות על פסנתר, סינטסייזר וכלי הקשה מיוחדים.
פטשקה תמיד מחדש. הוא זכור ממופע משותף עם שלמה גרוניך , ניגן עם נגנים ערבים מעכו ועם נגנים תורכים ומצריים וגם כתב מוסיקת ג’אז לבלט פאנוב. פטשקה שילב בין חזנות למוזיקת גוספל, ביחד עם גיל שוחט העלה לבמה שבעה פסנתרנים ושבעה פסנתרים וזהו רק קצה קצהו. פטשקה תמיד  מחדש בשביל הקהל שלו. הפעם הוא מבטיח גם  מופע בוץ – וזאת לאור המיקום של הפסטיבל בים המלח.
פטשקה היה ילד פלא, שהחל לנגן בגיל 4 ובגיל 20 כשעלה לישראל היו לו 17 כבר מדליות בינלאומיות. ב-2003  קיבל את “מדליית  הכנסת”, המסמלת את הכרת המדינה בתרומתו לפיתוח האמנות הישראלית ולהפצתה בחו”ל.
ליאוניד פטשקה, הפיק והקליט דיסקים רבים ברוסיה, בארה”ב ובישראל. הוא מופיע ומוביל מספר רב של תזמורות, להקות והרכבים.

פטשקה הוא המייסד והמנהל אומנותי של פסטיבלים  בינלאומיים רבים. מוכר בעיקר כמייסד ומנהל  פסטיבל הג’אז של אשדוד.

  • להזמנת כרטיסים: 02-535-6954

לתכנית https://music4iruim.co.il/

כתיבת תגובה