הכירו את החידושים באסתטיקה דנטלית

תחום האסתטיקה הדנטלית, עבר שינוי התפתחותי גדול בשנים האחרונות, וקיימים מגוון טיפולים ושיטות שמסייעות לנו לשמור ולשמר על בריאות ומראה השיניים שלנו. הכירו ארבעה חידושים ששווה להכיר ברפואת שיניים במבוגרים ובילדים.

באדיבות דנטל הרמוניה TLV
באדיבות דנטל הרמוניה TLV

ד”ר רפאל מהמכון לבריאות השן והגוף “דנטל הרמוניה תל אביב” מציג עבורנו את מיטב החידושים הטכנולוגים בתחום האסתטיקה הדנטלית ששווה לכם להכיר.
בדיקות הדמיה  המסיעות  לגילוי של בעיות בחלל הפה וחשיבותן באבחון מקיף
אחד מהטיפולים המתקדמים טכנולוגית הינו מכשיר “PRIME SCAN”, שמיעל את האבחנה הראשונית עם הגעתו של המטופל/ת למרפאה והכולל  צילומים של חלל הפה וטיפולים אותם ביצע. הכרטיס הדגטלי הזה מכיל בתוכו את כל הנתונים של המטופלים באופן המדויק ביותר. המערכת מציגה על המסך: צילום בטכנולוגית תלת מימד של 2 הלסתות העליונות והתחתונות.
יתרונה הגדול של הדמיה זו, הינו שיקוף מלא מדויק ומקצועי של כל הבעיות בחלל הפה. עבור המטופלים זוהי אבחנה מדויקת לקראת התכנית הטיפולית.
כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת להבחין בבעיות קיימות וזיהוין המידי של בעיות עתידיות.
הדמיית PRIME SCAN (צילום: באדיבות pexels)
הדמיית PRIME SCAN (צילום: באדיבות pexels)

לצד הדיאגנוזה במכשיר ה- “PRIME SCAN” מתבצעת במקביל גם בדיקה תלת מימד במכשיר CT, שישקפו לרופא המטפל תוצאה מקיפה ואבחון רחב יותר.
כאמור, זהו המסלול הראשוני בדרך לאבחון המלא.
טיפולי שיניים בילדים: חידושים לצד החשיבות בהשגת יעילות בטיפול  ויצירת חוויה חיובית
טיפולי שיניים בילדים מאתגרים אותי תמיד כרופא, ילדים רוצים “להאמין” בבואם לטיפול שיניים, שלא יכאב. האתגר שלנו כרופאים הוא להעניק לילדים תחושת נוחות ובטחון, “גז צחוק” שנחשב יעיל ובטוח לשימוש, באמצעותו הילדים מבינים, שאין מה לחשוש “מכיסא רופא השיניים”, לצד תחושה חיובית, נינוחה ומחויכת.
ברפואת שיניים אסתטית ודנטלית אנו נוהגים להשתמש גם בלייזר האנטי בקטרילי, שבאמצעותו הילדים לא חווים שום כאב, לצד  הסטריליות הוא גם פותר את בעיית הרעשים שמלחיצים את הילדים כמו לדוגמא : “טורבינת המקדחה”.
ד"ר רפאל דנטל הרמוניה תל אביב (צילום: אילנה ישועה)
ד”ר רפאל דנטל הרמוניה תל אביב (צילום: אילנה ישועה)

האמצעים החדשניים בביצוע של טיפול שורש והיתרונות בתכנון דיגיטלי של כתרים אחרי טיפול?
שימוש במכשיר לייזר אנטי בקטרילי לצד מכשיר הטלסקופ הדנטלי המעניק דיוק של 100% וזה גם היתרון הגדול בשימוש הטכנולוגי בין 2 המכשירים הללו.
יתרונות של תכנון דיגיטלי של כתרים :
בטכנולוגיה המיושנת נהגו לבצע מדידות באמצעות סד שהכיל בתוכו סילקון. הבדיקות גרמו לרוב לאי נוחות למטופלים לפני הבדיקה. בתכנון הדגיטלי אחד מיתרונותיו הבולטים מעבר לחדשנות, שהוא משקף לנו תמונת מצב אופטימלית. לצד חווית משתמש נוחה ברורה ואפקטיבית יותר הן עבורנו כרופאים והן למטופלים שלנו.
באמצעות השיטה  ניתן להתאים למטופלים כתרים זמניים או קבועים בטווח קצר לעומת השיטה המיושנת שארכה זמן ולעיתים אף, לא הייתה מדויקת ומסרבלת בבדיקות ההתאמה הארוכות.
  ולסיכום למה חשוב לשים לב לפני שבוחרים במרפאת שיניים?
עבורי כרופא הייתי מציע לשים לב לנראות המרפאה, לצוות הרפואי המטפל, השימוש במכשור ובטכנולוגיה חדשנית, לשרות הלקוחות ובעיקר לחוויית המטופלים מהטיפול הנכון והמקצועי.
ד”ר רפאל אברג’יל – “דנטל הרמוניה תל אביב” – המכון לבריאות השן והגוף. לפרטים ויצירת קשר : 03-7609000
 
 
 
 
 

כתיבת תגובה