"הכתה המעופפת" – החברות כערך עליון, רוצו לראות! מילה של 'אמא נגה'

תיאטרון המדיטק חוגג יומולדת לאריך קסטנר, גדול סופרי הילדים עם הצגה חדשה “הכיתה המעופפת””כי לכל אחד מגיע אריך קסטנר…”(הבמאי רפי ניב) ההצגה השלישית בטרילוגיה המצליחה של המחזות עפ”י ספריו של קסטנר, אמיל והבלשים ואורה הכפולה. 

הכיתה המעופפת תיאטרון המדיטק (צילום: בני גם זו לטובה)
הכיתה המעופפת תיאטרון המדיטק (צילום: בני גם זו לטובה)

 תיאטרון המדיטק יציין את יום הולדתו ה-114 של אריך קסטנר, מטובי הכותבים בספרות הילדים העולמית, עם בכורה להצגה “הכיתה המעופפת”.

ההצגה הופקה בשיתוף הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין והיא החלק השלישי בטרילוגית מחזות קסטנר של המדיטק: אמיל והבלשים ואורה הכפולה של המחזאי עידו ריקלין והבמאי רפי ניב שזכו להצלחה רבה.

כמו ספריו האחרים של קסטנר גם “הכיתה המעופפת”  זכה לעיבודים רבים בקולנוע ועל הבמה. הסיפור עוסק  במערכות יחסים של תלמידים בפנימיה בינם לבין עצמם ועם מוריהם. ההצגה מביאה לבמה את סיפורה של חבורת הנערים והרפתקאותיה בדרך להעלאת מחזה לכבוד חג המולד. כשהיריבות עם בית הספר המתחרה מתגברת עוברים הנערים דרך ארוכה יחד ובמהלכה הם לומדים על חברות, אומץ ותושייה.

שחקני “הכיתה המעופפת”: דני גבע, רודיה קוזלובסקי, אודי בן דויד, עמית אפשטיין, גל אמיתי, נדב לאור, עידו לוסקי, איתמר שקד, שפי מרציאנו, אימרי ביטון, אדריאנו חאובל, אדי אלתרמן.

הבמאי רפי ניב מסביר את משיכתו לקסטנר ואומר: “כמבוגר חזרתי אל הספרים, וגם הפעם לא יכולתי שלא להתפעל מרגישותו הרבה של אריך קסטנר לילדים, מהכבוד האמיתי שהוא רוחש להם, בכך שפונה אל הילדים כאל אנשים צעירים ומקיים אתם דו שיח.מספריו של קסטנר נושבת רוח של אהבת אדם בכלל וילדים בפרט ובמיוחד. כשהזמין אותנו רוני פינקוביץ’, המנהל האמנותי של תיאטרון המדיטק ליצור את החלק השלישי בטרילוגיה, “הכתה המעופפת”, ידעתי שזו תהיה ההצגה שבה אספר את סיפור התבגרותי . סיפורו של ילד רגיש  שנלחם על מקומו בחברת הילדים ועובר מסע מורכב מאוד של התבגרות .ידעתי גם שאת ההצגה הזאת אקדיש לאותם ילדים רגישים המרגישים לא מקובלים ולא שייכים”.

הכיתה המעופפת תיאטרון המדיטק (צילום: בני גם זו לטובה)
הכיתה המעופפת תיאטרון המדיטק (צילום: בני גם זו לטובה)

“הכתה המעופפת” מצטרפת לרפרטואר  הצגות תיאטרון המדיטק, זוכה 26 פרסי הבמה לילדים ונוער.

מתוך חזון תיאטרון המדיטק על פי רוני פינקוביץ’,המנהל האמנותי: “תיאטרון המדיטק רואה בצפייה בתיאטרון חוויה מעצבת, מלמדת ומפתחת, בעלת השפעה על עולמם של צופים צעירים. כתיאטרון לילדים ולנוער, שואף תיאטרון המדיטק לעודד חרות מחשבה, תוך מתן כלים לקהליו להתמודד עם המציאות הסובבת אותנו. לכן, מציע תיאטרון המדיטק חווית תיאטרון איכותית, כוללת ומקיפה, במילים, בסביבה, בפיסיות ובצליל.”

צפינו בהצגה ואהבנו מאד. משחק נהדר ובימוי מרגש של רפי ניב. החברות כערך עליון באה לידי ביטוי לאורך כל ההצגה. הילדים ישבו מרותקים ואנו, ההורים שמחנו ‘טוב שיש לנו סיבה להגיע למדיטק’. האמת, מגיע גם לנו הצגות כאלה.

רק שאלה אחת- למה אין נשים בהצגה? הדמות של ילדה קטנה גם משוחקת ע”י גבר. זהו? די? בלי נשים??? עולם גברי!

בקיצור – רוצו לראות!!!

הצגה המיועדת לגילאי 8 ומעלה

“הכיתה המעופפת”

הצגות:

28/3/13, 1/6/13

מחיר כרטיס: 70 ₪

טל’ לרכישת  כרטיסים: 03-5021552

תיאטרון המדיטק ,שד’ גולדה מאיר 6, חולון

http://www.mediatheque.org.il/broadcastShow/Show.aspx?Z18vrVQ=EGG&s=3