המלצה לספר 'קוץ ודרדר'

עקב היותי סטודנט שעסוק במאמרים ומחקרים, כאשר אני קורא ספר חשוב לי שינתק ויכניס אותי לעולם אחר הרומן “קוץ ודרדר” מאת משה מאיר בהחלט ענה על הדרישה. מילה של “אמא נגה”. 

קוץ ודרדר
קוץ ודרדר

מאת אמיתי ויסמן.
הספר “קוץ ודרדר” מאת משה מאיר, אשר נתקלתי בו במקרה מדבר על סיפורו של יובל שעוזב את בית הוריו , עוזב את הדת ומחפש את נפשו. מה שבגדול – נשמע מאוד בנאלי , הפתיע וסחף אותי לתוך העולם שלו,  בו הוא מיוסר ומאושר, מטיל ספק בעיקר ומאמין בכל לב. יובל הוא מאמין חילוני. הוא אדם צעיר ורגיש שאינו יכול שלא לשאול שאלות עמוקות ומייסרות על אמונה, אהבה, נאמנות ושייכות.
“הספר ‘קוץ ודרדר’ מספר סיפור אהבה בלתי אפשרית בין אדם דתי לאישה חילונית”, מספר הסופר, “תוך כדי כך, הוא חושף את מעמקי הנפש האנושית ברבדים שהחיים העכשוויים במציאות המנוכרת והמהירה כבר לא מגיעים אליהם. תשוקות רוחניות וגשמיות מתגלות במלא עוצמתן מתוך ההקשר הרחב של דתיות וחילוניות הנפרש בספר, ומביאות את גיבוריו אל פסגות הרוח האנושית הכמהה להתגלות ואל התהומות האלימים שלה. תוך כדי כך נעשה ניסיון – המתועד בספר עצמו – למצוא את הכלים הספרותיים בהם אפשר לתאר מציאות בלתי אפשרית.” כך אומר הסופר משה מאיר.
בנוסף , מה שעוד מאוד מעניין בספר זה דווקא הסופר, שהוא ד”ר משה מאיר חוקר מחשבת ישראל באוניברסיטה העברית שמנחה סדנא שעוסקת בזהות דתית בתקופה המודרנית . לפי מאיר, החילוניות איננה מושג הפכי ומנוגד למושג הדתיות, ושתי השאיפות יכולות לשכון באדם אחד – “היהודי הדתי-חילוני”.
לסיכום, הספר בהחלט מומלץ לקריאה ושווה את מחירו/השכרתו וכמי שמצהיר על עצמו כאתאיסט זה בהחלט עוד נקודת מבט מעניינת בנושא הזה, הספר  ללא ספק העשיר אותי ומעבר לכך ריתק וסחף אותי אל תוך עולמו שזה הכי חשוב.
ממליץ בחום ! מילה של “אמא נגה”.
“קוץ ודרדר” – רומן מאת משה מאיר בהוצאת זמורה ביתן