"נבגדת" בתיאטרון הבימה

תיאטרון הבימה מעלה הצגת יחיד חדשה “נבגדת” בכיכובה של מירב גרובר ובבימויה של עדי יפת פוקס . 

"נבגדת"
“נבגדת”

מאת: שרית כץ
ביום בהיר אחד, מגלה ד”ר תמר ישי, מרצה בכירה לפילוסופיה, באוניברסיטת תל אביב, שבעלה, לו היא נשואה 26 שנים, ולהם שלחושה ילדים משותפים, בוגד בה עם צעירה כבת 25, קרוב לשנה שלמה. בסערת נפשה מן ההלם שפקד אותה, היא מנסה להשליט סדר בכאוס שנחת עליה, ולנסות ולפעול על פי המינוח מה הדבר הנכון לעשות כעת.
במהלך ההצגה קיים חיבור עז בין מציאות לדמיון, בין כעס ונקמה לבין נאמנות וסלחנות, בין לימונים וסוכר, ובין משבר וחולשה לבין חוזק והחלטה.
הבמאית עדי יפת פוקס, הינה  מפיקה ובמאית של סרטי תעודה זוכי פרסים ובעלת תואר שני מבית הספר לעיתונות של אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ארה”ב. כתבה והוציאה לאור את הספרים רבי המכר “משחקי הילדות שלנו” ו”היה לנו אוצר רגעים של בית ישראל בשנות השישים והשבעים”. יוצרת רב תחומית שזוהי גיחתה הראשונה לעולם התאטרון.
עדי יפת פוקס ומירב גרובר
עדי יפת פוקס ומירב גרובר

השחקנית, מירב גרובר, נעה בפעילות במהלך כל ההצגה בין אם בהחלפת תלבושות, ובין בעולות אחרות, כשהיא מקרינה  נוירוטיות נפשית בד בבד עם תזזיתיות בלתי פוסקת בשל המכה הכואבת..  התחושה הייתה שאני חווה את ההליך הנפשי שלה בי. הסיפור, שבהחלט אינו יוצא דופן בעולמנו,  הראה לי כבמראה, ימים קשים שרובנו חווים במהלך החיים, בצורה זו או אחרת. 
ההצגה הינה דרמה הנעה בין קומדיה לטרגדיה, ומירב גרובר חושפת באופן נפלא את צידה האפל של האישה , המעורטלת במערומיה הנפשיים. אין ספק שהצגת יחיד מעלה קושי רב ושונה לחלוטין מהצגה בעלת משתתפים נוספים. מירב גרובר צלחה את הקושי בכשרון רב. כל הכבוד !!! 
מירב גרובר
מירב גרובר

מחזה ובימוי: עדי יפת פוקס
משחק: מירב גרובר
מוסיקה מקורית: דניאל סלומון 
עיצוב תאורה: זיו וולושין 
עיצוב במה ותלבושות: רוסלו שמריה |
תיאטרון הבימה ומשך ההצגה כשעה, ללא הפסקה.