הסודות של איידה

הסודות של איידה –  הינו סיפור מיוחד מהחיים שלאחר המוות במלחמת העולם – מומלץ – מילה של “אמא נגה”. 

הסודות של איידה
הסודות של איידה

מאת : שרית כץ.
הסרט “הסודות של איידה” הינו סרט דוקומנטרי, המגולל את סיפורם של שני אחים, יצחק ושפסל, שנולדו במחנה העקורים בברגן בלזן, עם תום מלחמת העולם השנייה.  האחים, שהופרדו בינקותם, כשהאחד מהם מואמץ על ידי משפחה בישראל, והשני חי בקנדה, אינם יודעים זה על קיומו של זה, עד לפגישתם לאחר למעלה מששה עשורים. הסודות המוסתרים מהאחים מתגלים שלב לאחר שלב בסרט, עד לנקודה מסויימת.
הסרט החושף, בין היתר מקצת מהחיים במחנה העקורים, נושא שאינו מופיע כלל בשיעורי ההיסטוריה, אותה למדנו, חושף את החיים שלאחר המלחמה, ומציג חיים תוססים של אנשים שכל מה שהם רוצים, זה ליהנות ופשוט לחיות.
הסרט המרגש עד לכדי דמע, הינו סיפור אנושי שלאחר המלחמה, שנבע מכאוס  החיים בעקבות אותה מלחמה. זהו סיפור אוטוביוגרפי, שחשיפת האמת בו מרתקת,  כעלילת מתח, במהלך כל הסרט. זהו סרט שהמשפט,  המציאות עולה על כל דמיון,  הולם אותו ככפפה ליד. 
הסרט ערוך כהלכה, מלא ריגוש ורגש, לצד שאלות שעולות במהלך הצפייה בסרט. צחוק ודמע מעורבים יחדיו ובחושים בתערובת רגשות אנוש. סרט מלא עוצמה, שנבנה כפאזל, מלוחיות החיים עצמם. 

הסרט מומלץ בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

 הסודות של איידה
הסודות של איידה

הסרט שהופק בתמיכת יס דוקו והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, זכה  פרס הקהל בדוק אביב 2016 והינו מחביבי הקהל בפסטיבל hotdocs טורונטו, וכן בפסטיבל הבינ”ל של וורשה. הוא יצא לאקרנים בישראל בסוף חודש נובמבר , ומוצג בסינמטקים השונים ובבתי הקולנוע “לב”,  ויוקרן מסחרית בקולנוע בארה”ב ובאוסטרליה החל מפברואר 2017.
במאים:           אלון שורץ, שאול שורץ
מפיק:             אלון שורץ
עורך:             חליל אפרת
תסריט:           חליל אפרת, אלון שורץ
צילום:            אוריאל סיני, שאול שורץ, יונתן וייצמן, קריסטינה קליסאו
מוזיקה מקורית: יניב פרידל, עופר שבי
ז’אנר:            תיעודי/ישראלי
אורך הסרט:     90 דקות
 
 
 

כתיבת תגובה