הצגה – גורלו של מר כהן

תיאטרון הנגב מציג ‘גורלו של מר כהן’ קומדיה סאטירית חדשה בכיכובם של אורי גבריאל כנשיא חצי-אל ורוני ששון כמר כהן. מחזה ישראלי מקורי מאת רענן פז ואמיר ירושלמי, בבימויו של מנהל התיאטרון איסי ממנוב נוריאל. מילה של “אמא נגה”.

(צילום: אייל בריברם)

תיאטרון הנגב מציג את עצמו כבית ליוצרים שמבקש לחפש ולחקור צורות ונושאים שונים בתיאטרון במטרה  ליצור תיאטרון אינטימי, איכותי ונועז. חזון התיאטרון הוא ליצור אומנות אקלקטית, חברתית ומעוררת מחשבה, שתיגע בכל אדם, בכל מקום.

השבוע, הגענו לבית ציוני אמריקה, בתל-אביב לצפות בקומדיה סאטירית מקורית “גורלו של מר כהן” של תיאטרון הנגב. האולם היה מלא מפה לפה וכולם היו עטויים במסיכות. דבר שהרגיע אותי, כי מאד חששתי להיחשף עם כמות גדולה של אנשים.

(צילום: אייל בריברם)

כמה מילים על הנושא – לאחר עשרות שנים של מלחמה בין הקירקיזים לבְּרוֹסַרִים הסכימו הצדדים להניח את המחלוקות מאחור ולשבת לשיחות שלום. במהלך השיחות מתברר שבמאזן הכוחות הקיריקיזים הרגו לברוסרים אזרח אחד יותר ואלו דורשים השוואה אחרת אין הסכם.

נשיא הקיריקיזים, הנשיא חצי-אל, מכריז על הגרלה בה יעלה שמו של האזרח שייתן את חייו למען הסכם השלום. מכיוון שקירקיזיה היא מדינה הדוגלת בערכי הדמוקרטיה נקבע כי רק אם יסכים האזרח מרצונו החופשי והדמוקרטי לתת את נפשו אז יוצא להורג. וכך במרכז המחזה עומדת דמותו של גדליה כהן, האזרח הקטן ששמו עלה בגורל וכעת צריך לבחור האם למות למען השלום או פשוט לחיות.

(צילום: איל בריברם)

‘גורלו של מר כהן’ קומדיה סאטירית של תיאטרון בועט. נהננו מאד 🙂 משחק מצויין של רוני ששון המשחק כגדליה כהן ושל יעל פרימר סביר המשחקת את מורן אברמוביץ. ומעל כולם משחק מצויין של אורי גבריאל כנשיא חציאל. נושא הקומדיה נוגע לכל אחד מאיתנו ומחשבה מצמררת מאד הציקה לי. וואלה, זה קורה ממש כאן, אצלינו. האג’דה של תיאטרון הנגב בהחלט מורגשת בבחירת הנושא. אהבתי וממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.


גורלו של מר כהן – תיאטרון הנגב

הנשיא חציאל – אורי גבריאל                    גדליה כהן – רוני ששון

שומר ראש – גל בן עמרה                        תקווה כהן – יהלי חנדרוס דגמי

מורן אברמוביץ – יעל פרימר סביר              שירה כהן  – טל סגל

שר הביטחון – מיגל אורבך

בימוי: איסי ממנוב נוריאל                          תנועה: יעל פרימר סביר

תפאורה ותלבושות: דלית ענבר                צילום ועריכת וידאו: אייל בריברם     

תאורה: שמואל מור                                ע. בימאי ומנהלת הפקה: שרון קלדרון

מוסיקה: דורון שלון                                  מנהל טכני וייצור תפאורה: ניסן קלדרון

משתתפים בוידאו: איציק זוארץ,  ענר אגיב, ענת ברזילי, אדם דה לנגה, חיים זנאתי, אמיר ירושלמי, אורן כהן, יוסי סגל. קריין: ג’קי ממן, דורון שלום

כתיבת תגובה