הצגה – מטורללים

תיאטרון חיפה מציג מחזה חדש: “מטורללים” – קומדיית מצבים אבסורדית של המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג. מחזה בועט ומהנה 🙂 חובה להגיע עם ‘ראש פתוח’. מילה של “אמא נגה”.

צילום : יוסי צבקר

מאת : יהודית סטרובולסקי

זוג שב  לביתו לאחר שהות, בה הותיר את הדירה לחברים ומגלה שהדירה מבולגנת לחלוטין, אז החברים טוענים בעצם שהם בעלי הדירה ואז הזוג הראשון חוזר כאילו הם הילדים של בני הזוג השני וזו רק תחילת העלילה, מבולבלים???? כן יש לכם את כל הסיבות שבעולם.

המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג רקח כאן מטעמים שעשויים לבלבל צופים שאינם חובבי תיאטרון מושבעים. פון מיינברג מפליא להציג סיטואציות מקובלות אך בהינף יד הוא שובר ומנתץ את הסיטואציה התמימה והופך את הקערה על פיה, אבל הכול באופן משעשע, אופן שמאפשר לרוח השטות האינטיליגנטית להבליח.

המחזה החכם הזה מדבר על רצף המצבים המתהפכים שבו מי שנראה בהתחלה שפוי נראה לפתע מוזר ומטורלל גם יחד.

ההצגה בעיניי היא כמו תשקיף של מצבי חיים המדגישים עם חיוך הנסוך על הפנים  את הטרלול , המופרעות שקיים בכל אחד ואחד מאיתנו , אותו לעיתים אנו בוחרים להצניע .הטרלול שלנו ביחס לבני הזוג, היחס שבין הורים לילדים וכדומה ובכלל דגש על הטרלול, שמערער לנו את כושר השיפוט ואז קשה מאוד לדעת ולהבחין מי הוא בעצם השפוי ומי הוא בעצם המופרע.

הצגה שמאוד מומלצת לחובבי הז’אנר  של הכול מתהפך ושונה ממה שחשבת, לא דלתות מסתובבות אלא סיטואציות שהופכות כל הזמן את הקערה על פיה.

המשחק שמתפתח על הבמה הוא משעשע והתפאורה מגלמת תפקיד מרכזי לחלוטין, עד שגם היא נמוגה כליל, הניפוץ והבניה מחדש כמו עוף החול  יוצרת מחזה מודרני, בועט ומהנה.

לבוא בראש פתוח, זה כלל הברזל. מילה של “אמא נגה”.

מטורללים – תיאטרון חיפה

מאת : מריוס פון מיינבורג

שחקנים : מעיין בלום, יעל טל, עומר עציון, איילת רובינסון

תרגוםאבישי מילשטיין

בימוישרון שטרק

מוזיקהיונתן הררי

תאורהאמיר קסטרו

תלבושות : ורוניקה שור

תפאורה: זוהר שואף

ע.במאית: שגיא קרישר

כתיבת תגובה