הצגה – סבאבא – מילה של “אמא נגה”

תיאטרון הנגב מציג – סבאבא , מחזהו הראשון של יעקב אמסלם, במאי ותיק ועטור פרסים, שגם מביים הצגה זו. מילה של “אמא נגה”סבאבא (צילום: אייל בריברם)

מאת : עופרה פנחס.

סבא גנדי(אברהם) פתאום מופיע לאחר 25 שנה בדלת הבית של ויקטוריה הנכדה.

ויקטוריה, שאוהבת שקוראים לה ויקי, תוהה לעצמה מי האיש שדופק בדלתה ושואל שאלות לגבי זהותה ומשפחתה.
סבא גינדי נסע להודו לפני 25 שנה כשויקטוריה הייתה רק בת שנה, ומאז נעלמו עקבותיו וכולם במשפחה היו בטוחים שהוא בגדר “נפטר”.

גינדי, בסה”כ בתמימותו הגיע לדלת הבית, שפעם היה ביתו, וציפה לפגוש את סוזן רעייתו, אך פגש עלמה צעירה ונהדרת וגילה שסוזן כבר לא בין החיים. הוא בסה”כ רצה מקום להניח את ראשו לכמה ימים עד שיתארגן עם שובו לארץ.

סבאבא (צילום: אייל בריברם)

מפגש בין הסבא לבין הנכדה הצעירה יוצר עלילה נהדרת מלאת סקרנות, חיבור נשמות עם הפרשי דורות, פערים מנטליים שהולכים ונרקמים לחיבורים רגשיים.
מפגש שתוכנן להיות עבור גינדי לכמה ימים הופך לכמה חודשים ובונה בית גם בלבבות הסבא והנכדה.
ויקי שרגילה להתנהל בעולם לפי המוטו של אביה איש צבא: “ההרפתקנות היא האויב של האדם השפוי” אט אט הולכת ומתרככת לקראת הסבא ומסירה נוקשות של שנים לגבי אופן התנהלותה בחיים.

אי אפשר שלא להתפעל מגינדי (אברהם), השחקן יוסי כרמון, שבגילו הנפלא, מביא אנרגיה מפוצצת אל הבמה עם המון תשוקה למשחק, לבמה, לתיאטרון ומעניק המון שמחה ושנינות לקהל הצופים.

החיבור בין פערי הגיל יוצר התרגשות נפלאה וניכר שהושקעה כאן המון מחשבה בבמוי ובבחירת השחקנים. ויקטוריה, היא אופיר אמסלם שבוימה על ידי אביה יעקב אמסלם בצורה מקצועית ונהדרת.

אין ספק שצמד השחקנים הנפלאים מעוררים התרגשות רבה בלב ומביאים משחק נהדר. אהבנו 🙂 מילה של “אמא נגה”.

סבאבא, זהו מחזה ראשון ליעקב אמסלם, במאי ותיק ועטור פרסים תושב מושב יבול שבעוטף עזה. אמסלם מביים לראשונה את בתו אופיר אמסלם, וכן את השחקן הותיק יוסי כרמון, תושב קיבוץ סעד, מושב דתי באיזור עוטף עזה.

מאת ובבימוי : יעקב אמסלם

שחקנים : יוסי כרמון, אופיר אמסלם

דרמטורג : איסי ממנוב נוריאל

תפאורה: יוחי לוין, חן נקרסוב שקד,

תאורה: שמואל מור, מוסיקה: רועי גולן
ניהול טכני: ניסן קלדרון,

ע. בימאי/ניהול הפקה: שחר רויטמן

כתיבת תגובה