הקשר בין קפאין לעור הפנים

סביב הקפאין נוצרו כל כך הרבה מיתוסים בריאותיים, חיוביים ושליליים, שמשאירים את כולנו בעיקר מבולבלים. דבר אחד בטוח – הקפאין מחולל פלאים בשיקום עור הפנים. אז איך זה בדיוק עובד, כיצד עושים בו שימוש מכוני הקוסמטיקה, ומהם מגוון הטיפולים הקיימים. כל התשובות בפנים…

הלגה רקנטי
הלגה רקנטי

הפנינו את השאלה להלגה רקנטי, מפתחת שיטת שלושת השלבים של Helga (טיפול, שינוי, שימור) המבוססת על מטרות ותוצאות מדויקות, ועל טיפול כולל בשורש הבעיה מעבר לטיפול בתופעות הלוואי והסימפטומים. השיטה שפיתחה משלבת בין עבודה פנימית (תפריטים לתזונה נכונה, תוספי מזון ושינוי באורח החיים) לבין עבודה חיצונית (תכשירים ייעודיים, קרמים ומכשור מתקדם), היוצרים מעטפת טיפול כוללת והוליסטית, בעלת השפעה משמעותית וארוכת טווח על מצב העור.
להלן תשובתה המפורטת…
מאת: הלגה רקנטי.
כמה פעמים אישה יפה שמעה בחייה את המשפט – רוצה לעלות לקפה? אז לאור המחקרים האחרונים נשאלת השאלה האם הזמינו אותה לקפה בגלל שהיא יפה, או שכל הפעמים שעלתה לקפה הפכו אותה לכזאת….
תחום הפרמקולוגיה (מדעי הרוקחות) הוכיח בשנים האחרונות כי התרומה הגדולה ביותר של הקפאין קשורה לתיקון נזקי עור הפנים. מסתבר שהקפאין לא מעיר רק אותנו אלא גם את העור שלנו – מעבר להשפעותיו הממריצות ברמה הפנימית, הכוללות יכולת ריכוז גבוהה יותר , האצת חילוף חומרים התורמת לתהליך ההרזיה, שיפור האפקטיביות והאינטנסיביות של האימון והפעילות הספורטיבית, מסתבר שהקפאין הוא מרכיב בעל סגולות משמעותיות גם ברמה החיצונית, כמשפיע על “עוררות עורית” ובעיקר על עוררות עור הפנים.
מהו קפאין?  הקפאין הוא חומר מעורר טבעי, המדמה את פעולתו של החומר מתאמפטמין ,המצוי בפולי קפה, בתה ובקקאו, בשיח הגוארנה ובעשב המאטה. תכונותיו הפרמקולוגיות העיקריות הן גירוי מערכת העצבים המרכזית, גירוי מערכת הנשימה וגירוי קצב הלב, והשפעתו תלויה בכמויות המומלצות והנצרכות. הקפאין שייך למשפחת הממריצים הנקראים  מתיל-קסנטינים. והוא נמצא באופן טבעי ביותר מ-60 מיני צמחים.
איך משתמשת הקוסמטיקה בקפאין לשיפור עור הפנים? הקפאין ידוע כמגרה את הקולטנים היוצרים עוררות ונמרצות, ולפיכך שילובו בתכשירי לילה המשולבים עם רטינול ,תורם לעוררות בייצור של חומצה היאלרונית ושאר ויטמינים המצויים בעור פנינו. בנוסף, הקפאין הוכח כנוגד חמצון ובעל תכונות אנטי-דלקתיות ארוכות טווח, ולפיכך הוא אפקטיבי לטיפול באקנה , רוזציאה, הפחתת אדמומיות, ולאחר חשיפת יתר לשמש. הקפאין ידוע כסייען כנגד ההזדקנות העורית, ובהיותו אנטיאוקסידנט (נוגד חמצון) הוא תורם להצערת העור ולדיכוי נראות כתמי השמש. מעבר לכך, מחקרים הוכיחו, כי מינון של 10% קפאין בתכשירי מריחה, למשך תקופה של כ-28 ימים, תרמו לשיפור בעיית נראות הפסוריאזיס. יתרון נוסף – יכולת הקפאין נבדקה בתכשירים לעיניים למטרת הקלה בתסמיני נפיחויות ושקיות על רקע בצקתי, והוכח שהקפאין מפחית נפיחויות ע”י סיוע לניקוז נוזלים מהחלל הבין-תאי.
רואים לך בעיניים שעוד לא שתית קפה – לעור העדין סביב עיננו ישנם תכונות הייחודיות רק לו –  חוסר בבלוטות חלב, רגישות, רשת נימים דקיקה וצפופה, מרקם עדין ודק, ותנועתיות מרובה של מצמוץ והבעות פנים מרובות. תכונות אלו גורמים לפגיעה באסתטיקה עם חלוף השנים. במחקרים האחרונים הוכח כי תכשירי עיניים המכילים קפאין מסייעים לניקוז הנוזלים מהחלל הבין תאי, וע”י כך תורמים להפחתת נראות הנפיחויות והשקיות.
הקפאין יעלה לך לראש – הוכח מחקרית, שמריחת קפאין ועיסוי האבקה בשורשי השיער, עשויה לתרום לעידוד צמיחת זקיקי השיער. לפיכך החלה תעשיית הקוסמטיקה בייצור קרמים, תחליבי קפאין ותכשירים לפתרון בעיית ההתקרחות ולשמירה על עור הקרקפת.
אלו טיפולים יפנקו אותך בקפאין

  • אחד הטיפולים האפקטיביים לשיפור מראה העור, המתבצעים במכון מקצועי, כולל מסכת קרם אנטי אייג’ינג המועשרת בקפאין ומאזנת את רמת הלחות בעור, תוך החלקת קמטוטים והענקת מראה זוהר. הטיפול משלב חומצות AHA+BHA עם תמציות צמחים וויטמינים עוצמתיים (A ו- E) התורמים תוך זמן קצר לשיפור מראה העור, מתיחתו והבהרתו. במהלך הטיפול מועשר העור בחומרי הזנה ומרכיבי אנטי-אייג’ינג המטפלים בנזקי הגיל.
  • טיפול נוסף המוצע במכונים, כולל קרם עיניים רב תכליתי ייעודי בעל פונקציות משלימות, המועשר בקפאין וכולל ביו-פפטידים (שברי חלבונים) חדשניים ופעילים. הטיפול תורם להגברת תחלופת התאים תוך תיקון ומניעת נזקי עור, באזור סביב העיניים.
  • אחד הטיפולים האפקטיביים המוצעים על ידי קוסמטיקאיות מקצועיות, הוא שימוש בקרם טיפולי לעור בעייתי המועשר בקפאין. הטיפול מפחית את רמת ייצור הסבום (חלב הבלוטות) תוך צמצום נזקי העור הבעייתי. הטיפול משלב במתינות את הקרם עם מבהירי עור קלים באופן הדרגתי. תוצאת הטיפול היא קילוף עדין של העור הבעייתי, הבהרה ושינוי משמעותי במרקם העור.
  • חלק ממכוני הקוסמטיקה משתמשים בסרום להפחתת כהויות המועשר בקפאין, מתאים לכל סוגי העור ומיועד להפחתת קו המתאר (קונטור) סביב העיניים. מרכיבי הטיפול מסייעים להפחתת סימני עייפות, לטשטוש כהויות תוך הבהרה קלה, והפחתת נפיחויות ושקיות סביב העיניים. הטיפול מגביר את פעולת הניקוז הטבעית התומכת בהמרצת מחזור הדם הנימי. במהלך הטיפול מועשר העור בבניאצינמיד (ויטמין B3), ויטמין E ,שמן חוחובה, ובסקוואלן צמחי להעשרה ולהזנת העור העדין סביב העיניים. טיפולים אלו מעניקים ריענון חיוני תוך הארת אזור העיניים, ומובילים לשיפור מרקם העור.

http://helga.co.il
מכון קוסמטיקה של הלגה רקנטי – מרכז בן גוריון שדרות, 4, ראשון לציון.
טלפון – 03-9645111