חגיגה אורבנית

האהבה לפיסול ולאמנות אסתטית הינה חלק בלתי נפרד מחייו של האמן מאיר טרוסמן ביצירותיו הוא מקפיד לשלב מוטיבים מן החי, הצומח והדומם ולהביאם אל הנוף האורבני.

גן סיפור - סיפור מהלב
גן סיפור - סיפור מהלב

לפני כחודשיים יצר מאיר גן סיפור חדש ומרהיב אשר הוצב במתחם גני הסיפור בחולון. בגן, המבוסס על סיפור הילדים של אפרים סידון ‘סיפור מהלב’ ועוסק בתרומת אברים בקרב ילדים ניתן למצוא אחד-עשר פסלים המתנשאים לגובה מרשים של כשני מטרים, משתלבים בנוף ויוצרים קומפוזיציה עשירה בעלת צבעוניות מתפרצת.

הגן זכה להצלחה האדירה ותגובות חמות.

בימים אלו עובד מאיר במרץ ויוצר את גן הסיפור השני שלו עבור ‘גן סיפור’ בחולון. הפעם, מבוסס הגן על הסיפור ‘חתונה בגינה’ של הסופרת מירית צללזון.

הספר מביא את סיפור אהבתם ה’בלתי אפשרי’ של עגבנייה וחציל, אשר בניגוד לדעות והסטיגמות של הסביבה מחליטים להתחתן ויחד חיים באושר ואף יולדים ילד, פרי אהבתם,  ‘עגבציל’ .

בעוד כחודש ייחנך הגן והציבור הרחב יוכל ליהנות מהדמויות אותן מפסל מאיר באהבה רבה.

יצירות אלה מצטרפות לשרשרת החלומות אותן מגשים מאיר בשנים האחרונות, עת שהחל לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ‘סטודיו 16’, סטודיו שבו הוא מייצר ומשווק אלמנטים פיסוליים למרחב הציבורי. את פסליו הרבים ניתן לראות במרחבים הציבוריים השונים ברחבי הארץ. ביבנה למשל, הציב טרוסמן יצירה מעניינת במיוחד, 8 פסלים של אדם מתגלגל, כאשר בכל פעם הוא מוצב בתנוחה שונה של גלגול, ביצירה זו ביקש  מאיר ליצור עניין של תנועה מתמשכת.

יצירות נוספות ניתן למצוא בין היתר גם ב: יקנעם, גבעת שמואל, תל אביב-דיזינגוף סנטר, הוד השרון, הרצליה, פתח תקוה, באר שבע, בית אריה, עפולה, נתניה, ראש העין, כרמיאל ועוד. מאיר מרבה לפסל דמויות מן החי, הצומח וגם דמויות אנושיות מתוך רצון לשלב בנוף האורבני את יופיו של הטבע.

הייחודיות המאפיינת את יצירתו הינה בכך שמעבר לאסתטיקה האמנותית ישנו אופן שימושי לפסל ולעיתים היצירה משמשת גם כריהוט רחוב. הצבעוניות של ריהוט הרחוב ונוחיותם (מיוצרים מבטון ונוחים לישיבה ממושכת) מזמינים את העוברים ושבים לשבת בהם. יצירות שכאלה ניתן לפגוש בפתח תקווה שם ישנם ספסלים בצורת בננה ובבאר שבע ובית אריה שם מוצבים ספסלים בצורת ספה.

פסלים רבים של טרוסמן מוצבים בערים רבות ברחבי הארץ, ביניהן: ראש העין – בה הוצבו  אלמנטים מבטון בפארק העירוני, הוד השרון – אלמנטים מבטון במעגלי תנועה וצמתים מרכזיים, פיסול בגן אנה פרנק ועוד.

בעבר הציג טרוסמן תערוכות רבות ומגוונות, ביניהן:

“לגעת בתפוז” במוזאון הפרדסנות ע”ש מינקוב ברחובות, תערוכות משותפות בגלריה הוראס ריכטר – יפו וב”על האגם”– פארק רעננה, תערוכת עיצוב בגני התערוכה תל-אביב ועוד..

כתיבת תגובה