חוזרות לגיזרה לאחר הלידה

אימוני כושר לאמהות  לתינוקות הוא טרנד לוהט שכבש את העולם בסערה, ואומץ בחום על ידי אמהות מכל רחבי הגלובוס ,המעוניינות לחזור במהירות לכושר ולגזרה לאחר הלידה. 

ספורט עגלות (צילום יח"צ חו"ל)
ספורט עגלות (צילום יח"צ חו"ל)

הרכבת תוכנית האימונים פשוטה יחסית, והקפדה על ביצוע אימון יומי קבוע במהלך טיולך עם עגלת תינוקך- תביא לתוצאות מהירות ומפתיעות.

טיפים להתחלת תוכנית אימוני כושר עם עגלה:

1.      אין לבצע תרגילי כושר במהלך תקופת ההתאוששות לאחר הלידה. חזרי לפעילות ספורטיבית רק לאחר התייעצות ואישור רופא הנשים שלך. בדרך כלל, מאושרת חזרה לאימוני כושר  כ-6 שבועות לאחר הלידה.

2.      וודאי  שעגלת התינוק שברשותך, מותאמת לתרגילי כושר: בעלת גלגלי גומי אוויר ובולמי זעזועים המבטיחים לתינוקך נסיעה חלקה.

3.      הקפידי על חזרה הדרגתית לאימוני כושר: התחילי בתרגילי הליכה בלבד, ועם התחזקות הגוף תוכלי להאיץ את הקצב, ואף להגיע לתרגילי  ג’וגינג עם עגלה. הובלת עגלת  תינוק מפעילה ומחטבת את שרירי המותניים.

4.      הקדישי זמן קבוע בכל יום, לטובת  האימון.  הקפידי לבחור זמן ביום המתאים לטיול בעגלה, לאחר ארוחה, כשתינוקך שבע ורגוע.

5.      התחילי אימון  ב- 3 דקות הליכה משולבת עם דחיפת העגלה בקצב קל עד בינוני.  בקצב זה תוכלי לדבר בנוחות תוך כדי הליכה.

6.      הגבירי את הקצב ל-10 דקות של הליכה נמרצת במאמץ מתון. הקפידי על נשימות עמוקות וצעדים גדולים מן העקב אל הבוהן.

7.      הגבירי את הקצב ל-5 דקות של הליכה מהירה מאוד. ולאחריו האיטי להליכה איטית במשך 5 דקות.

8.      חיזרי על שלבים אלו כמה פעמים ברצף . מעבר בין הליכה בקצב איטי מתון לקצב מהיר מאוד לחליפין- מגבירה את קצב שריפת הקלוריות באימון הכושר.

9.      הזמיני חברות עם תינוקות, לאימון כושר עם עגלת תינוק. אימוני כושר עם עגלת תינוק  נעימים ומתאימים לביצוע בקבוצה.

10.  אם את נהנית משילוב תינוקך בתרגילי כושר וחזרה לגזרה- תוכלי להתייעץ עם מאמן כושר או להירשם לאחת מקבוצות האימון המתמחות באימוני כושר קבוצתיים לאימהות לאחר לידה.

באדיבות : מרים עזר מבוגבו ישראל

כתיבת תגובה