חופשה קסומה במלון של מיליון כוכבים

מבלי לקרוע את הכיס ניתן לצאת לחופשת קמפינג קסומה הכוללת חניונים מאובזרים, מטבחונים ופינות בישול, מקלחות עם מים חמים, והכי חשוב אוויר צלול ומשכר חושים.

מקורות הירקון- צילום- אורי פרו
מקורות הירקון- צילום- אורי פרו

אם אתם מחפשים מקום בו תוכלו להתנתק מהמולת היומיום וליהנות מרגעים קטנים וקסומים, מהשקיעות הרומנטיות ביותר, ומהנופים המרהיבים ביותר- אתם לא צריכים לטוס לחו”ל. הכל נמצא פה, מתחת לאפכם, בארצנו הקטנה והיפה. במסגרת תכנית ממשלתית לאומית לעידוד תרבות הקמפינג והפנאי בישראל הוקם אתר ‘אורחן לילה’ שמטרתו לרכז את כל האתרים ולספק את המידע הדרוש- www.campingil.org.il.

ברחבי הארץ פזורים להם מאות אזורי טבע יפהפיים הכוללים חניוני קמפינג המספקים רמת שירות שלא יבייש אף מלון וצימר והכל במחיר שווה לכל נפש. שירותים צמודים, מקלחות עם מים חמים, מטבח שדה, מבחר טיולים ותצפיות, והחשוב מכל שינה בחיק הטבע במלון של מיליון כוכבים. לינה בקמפינג היא גם  אופציה מדהימה לגיבוש משפחתי או ללילה רומנטי ושקט. השינה בחיק הטבע מחזירה אותנו אל הטבע ואל השורשים, ויוצרת בנו את יצר ההרפתקנות והאתגר. ליהנות מרעש הצרצרים בערב, להתעורר מקולות הציפורים בבוקר ולהתפנק משמש חמימה שעוטפת אותנו.

ישנם כ-102 חניוני לילה השייכים ומתוחזקים על ידי רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, קק”ל, של”ח וחניונים פרטיים. כל אדם יכול למצוא את העדפותיו- נוף לים או נוף להרים, רועש וצפוף או שקט ומבודד, אוהלים בנויים, או מבנים מוכנים- ישנו מגוון רב ומבחר גדול מאוד, ולא בכדי משפחות רבות מעדיפות אותם על פני עוד חופשה במלון באילת.

החניונים מעניקים מגוון שירותים ביניהם ניתן למצוא תאורות שטח, נקודות חשמל, מטבחונים מאובזרים שרותים ומקלחות עם מים חמים, פינות מנגל, מסעדות ומזנונים. ישנם חניונים רבים שמציעים אטרקציות מיוחדות כמו טיולי סוסים, סיורי ספארי, הפעלות לילדים, תערוכות ציורי וצילומי טבע בתי בוץ אפריקאיים ואף אוהלים רומנטיים המאובזרים בג’קוזי לרומנטיקנים מבינכם.

עמק דוד המלך- נתיבל'ה  צילום- יובל דביר
עמק דוד המלך- נתיבל'ה צילום- יובל דביר

גם מבחינת הלינה ישנו מגוון רב- מאהלים בדואים, אוהלים מונגולים, טיפי אינדיאני, חאנים, בונגלוס ועוד. מכל אתר ניתן לצאת לשלל מסלולים- חלקם מאתגרים יותר וחלקם עם רמת קושי קלה.

בשנת 2008 אישרה הממשלה תכנית לאומית לעידוד תרבות הנופש והפנאי בחיק הטבע. הפרויקט עתיד להימשך כ-5 שנים כשמטרתו להשפיע על תרבות הטיול בישראל. הוועדה הבין-משרדית שהוקמה לצורך קידום התוכנית שמה לה למטרה להשפיע על תרבות הטיול בישראל  תוך הטמעת ערכי הלינה תחת כיפת השמים וקירוב הציבור ובמיוחד הנוער והתלמידים, לטבע.

בכל מקום בטבע בו תבחרו להתארח, תגלו שהוא נבנה במיוחד כדי לארח אתכם בנוחות מרבית על מנת שתוכלו ליהנות מהחופשה הכי חלומית שיש!

ומה קורה בתקופת החורף?

בתקופה החורף מומלץ להתארח בחניוני הלילה בדרום הכוללים אפשרות ללינת שטח באוהלים שהובאו מהבית, אוהל בדואי, אוהלי משפחתיים מוכנים. ברוב החניונים בדרום ישנן מקלחות עם חימום ומים חמים והחשוב מכל לנים בטבע ומתעוררים ליופיו המופלא של המדבר.

טיפים לקמפינג המתחיל:

–          מומלץ לברר על פעילות מיוחדת שיש בחניון

–          הכינו רשימה של ציוד מבעוד מועד וקחו רק את שאתם צריכים. אל תיסחבו עם ציוד מיותר.

–          אם אין לכם אוהל וציוד קמפינג, ניתן להשכיר אותם בחלק מחניוני הלילה בעלויות נמוכות.

–          זכרו קמפינג זה לא רק לינה מומלץ להכין מסלול לטיול או ביקור באחת מהאטרקציות שבתחומי החניון וסביבתו.

–          חשוב מאוד להגיע לחניון בשעות האור, להתמקם באזור המיועד ללינה.

–          ערכו היכרות עם השטח ועם כללי השהייה באתר.

–          הציצו באתר שלנו לפני שאתם יוצאים- www.campingil.org.il- יש שם את כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול.

–          והכי חשוב מצב רוח טוב!!!!!

כתיבת תגובה