יפו – קפיצה קטנה לחו”ל

אומרים “אין כמו יפו בלילות”, אבל אין לכם מושג מה קורה ביפו בימים. שישי בבוקר הוזמנתי לסיור מודרך ביפו. פשוט חו”ל בארץ 🙂 מילה של “אמא נגה”.

סיקרה וצילמה : עופרה פנחס

יפו

יפו, תמיד יפה, תמיד קסומה, עוד בכניסה לעיר חשבתי: “מה כבר אפשר לחדש לי”, הרי ביליתי כאן המון בילדותי.

בדרך לנקודת המפגש עם המדריכה, הרגשתי קצת רוגע, התחברתי ליפו של פעם ולים, אבל לרגע לא דמיינתי מה שהולך להיות בסיור, זאת הפתעה אחת גדולה!

בכניסה לנמל פגשה אותנו המדריכה מיכל ששון ביבי עם חיוך רחב ולאחר כמה הסברים החלה לנוע בין הבתים.

מיכל לקחה אותנו למסע אחורה בזמן אל ראשית יפו טרם הקמת המדינה, שנפוליאון כבש את יפו, הכלה התמימה והותיר בה חותם של צרפת היפה.

ביקור בשכונת עג’מי המוכרת לנו מהסרטים גילה לנו עג’מי אחרת של תרבות, צבעים ואנשים ומי היה עג’מי ידידו הפרסי, של מוחמד שהקים המון שכונות ביפו הכוללת את שכונת המרונים, ששם התיישבו בראשית הקמתה נוצרים עשירים והיום היא מלאה בצבעים של בתים מודרנים לצד בתים ישנים ומיוחדים על דלתות עץ, פרחים וצבעים נהדרים, שלרגע שכחתי שאני ביפו והיה נדמה לי שאני באירופה.

ביקור קטן במכולת של הירקנית השכונתית חיבר אותנו אל הטעמים המקומיים ושם חיכה לנו מגש ענק של תבשיל מיוחד, מקלובה, שהכינה עבורנו.

בסיור זכינו לעבור מסע בין תרבויות, קהילות שונות ושמענו על השלטונות השונים שהיו ביפו ועל ההתיישבות הראשונה של העולים שהגיעו למדינה ופקדו את הבתים הנטושים.

הסיור חיבר אותנו לאומנות, היסטוריה, קצת אוכל טעים, המון מראות מיוחדים ושפע של הסברים נפלאים כולל המון תשובות על שאלות שעררו בנו סקרנות ומיכל לא פסחה על כלום ופינקה אותנו בידע רב, הרבה חיוכים ואווירה משגעת.

עצירה בתצפית מיוחדת מעל הטיילת פרסה  מולנו ארכיטקטורה נפלאה, המון נוף עם ירוק וכחול של ים שאי אפשר לא לחייך ולהתמלא באושר ושמחה בלב כשברקע משמיעה מיכל שירים של פעם של ארץ ישראל היפה והטובה.

אין ספק שבסיור מיכל גרמה לי להתאהב ביפו מחדש ולהישאר עם סקרנות לעוד סיור איתה ביפו תל אביב.

במהלך הסיור גיליתי שמיכל מעל שלושים שנה מדריכת טיולים ואין לי ספק שהיא עושה את זה מצוין עם המון הנאה, שמחה והתלהבות לחלוק את הידע השופע שטמון בתוכה ורק רוצה לתת עוד ועוד ידע למטיילים עמה.

את הסיור חתמנו בביתה של מיכל ביפו, שאי אפשר שלא להתפעל מהנוף היפה הנשקף מתוכו.

מיכל ששון ביבי

אני יצאתי מהסיור הזה עם חוויה קסומה ובטוחה שעוד אשוב לעוד סיור מיוחד שלה.

הסיורים של מיכל מתאימים למטייל אחד ומעלה ועד קבוצה עם מספר רב של משתתפים.

למיכל יש מגוון רחב של סיורים, כולל סיורי טעמים וביקורים בבתים מיוחדים עם סיפורים נפלאים. ניתן לבנות סיור מיוחד המתאים לכם עם ההדגשים שלכם. מבטיחה לכם שעם מיכל תתאהבו בתל-אביב יפו 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”

עוד על מיכל והסיורים שלה ניתן לקרוא באתר שלה: “סיורים בתל אביב”

או בדף הפייסבוק – https://www.facebook.com/lovetellaviv

כתיבת תגובה