יקב ויתקין מגיש יינות מצויינים לחג

יקב ויתקין החדש שוכן ליד גשר הצבים. במקום מרכז מבקרים שוקק בו ניתן להינות ממגוון יינות, להשתתף בסדנאות יין, הרצאה טובה וכמובן לרכוש יינות לחג, ולא רק… 
יקב ויתקין (צילום יח"צ)
יקב ויתקין (צילום יח”צ)
יין, אחת ההנאות שלי בחיים. כן, אני אוהבת יין ומשתדלת לשלב בארוחה יין. אני אוהבת לשתות יין לא רק בחגים אלא במשך כל השנה. לכן, יין כשי לחג, בשבילי זו המתנה האולטימטיבית.
הפעם, אני רוצה להציג לפניכם הצעה לשי לחג יינות יקב ויתקין. ולמה יקב ויתקין? כי יקב ויתקין השכיל כבר לפני קרוב לשני עשורים להתמקד בייצור יינות מקוריים, מקומיים. מאז ועד היום מתמחה היקב ביצור יינות המבוססים מזני ענבים ים-תיכוניים מקוריים המדגישים את האקלים והקרקע המקומיים והתאמת היינות למטבח ולחך המקומי. זו מבחינתי חשיבה נכונה. אנחנו, מדינה חמה, לא כל יין מתאים למזג האוויר שלנו.
אז,  קבלו הצעה לכמה יינות נפלאים של יקב ויתקין.
יקב ויתקין - קברנה פרנק
יקב ויתקין – קברנה פרנק

 ויתקין קברנה פרנק 2016 – הרכב-זני 90% קברנה פרנק ו 10% פטיט ורדו.
היין מתאים ללוות מנות בשר קלאסיות כמו אנטריקוט על מחבת ברזל, רוסטביף ומנות פסטה על בסיס שמן זית וכן גבינות קשות עזות טעם. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו (בתנאי אכסון נאותים).
טמפרטורת הגשה מומלצת: 16-18 מעלות צלסיוס.
ויתקין קברנה פרנק התגלה לאורך השנים כאחד היינות המרתקים ליישון ולכן ההמלצה היא “לשכוח” מספר בקבוקים עמוק במקרר היין לפחות ל- 8-12 שנים לאחר הבציר.
יקב ויתקין - קריניאן 2015
יקב ויתקין – קריניאן 2015
ויתקין קריניאן גפנים בוגרות 2015 – הרכב זני : 100%  ענבי קריניאן
ויתקין קריניאן 2015 בעל צבע סגול-רובי ארגמני ואטום, הינו יין עוצמתי, רענן, אלגנטי ועמוק המפגין קשת מרשימה של ארומות  אופייניות לזן הקריניאן כשזיף שחור, רכז רימונים, פטל פרחוניות ומעט אדמתיות. בפה הוא עשיר ומאוזן בעל סיומת ארוכה מאוד.
ויתקין קריניאן 2015 ילווה היטב מנות בשר כבש ובקר מתובלות, ובעיקר בשר ציד או ברווז, גבינות קשות עזות טעם. על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. בתנאי אכסון נאותים ימשיך לפתח עומק ומורכבות במשך תשע עד 14 שנים משנת הבציר ואף יותר.
יקב ויתקין - מסע ורוד 2018
יקב ויתקין – מסע ורוד 2018
דף יינן- מסע ישראלי ורוד 2018 – הרכב זני גרנאש נואר ומעט קריניאן.
מסע ישראלי וורוד 2018 יין בצבע וורוד בגוון סלמון עדין האופייני ליינות רוזה איכותיים. היין בעל ארומות עוצמתיות של תות שדה טרי, אשכולית אדומה, אפרסקים לבנים ומעט פרחוניות. בפה הוא מפגין איזון מצוין בין רעננות וחדות מחד ועושר של פרי טרי מאידך, הוא בעל סיומת רעננה ונעימה הופכת אותו ליין מושלם ללווי אוכל או כאפריטיף נעים.
מסע ישראלי וורוד הינו יין גסטרונומי אולטימטיבי. ההתאמה שלו לאוכל רחבת טווח וניתן לשדך אותו בהצלחה למגוון רחב של מנות החל מדגי ים טריים כסביצ’ה וסשימי, מנות מהמזרח הרחוק, מיני טאפסים שונים ועד למנות של עוף צלוי ובשרים בעישון קל.
יקב ויתקין - מסע לבן 2018
יקב ויתקין – מסע לבן 2018

מסע ישראלי לבן 2018 – הרכב זני קולומבר מגפנים בוגרות, גרנאש לבן, רוסאן, ויונייה ומעט גוורצטרמינר
מסע ישראלי לבן 2018 משלב ארומטיות מקסימה עם רעננות מצוינת, טעמים בולטים של פרי הדר- בעיקר אשכולית טרייה תפוח עץ ירוק, אפרסק לבן ומעט פרחוניות. בפה הוא מפגין רעננות מאוזנת בעוצמת הפרי עם מאפייני פירות קיץ, פרחים ומינרליות תומכת שהופכת אותו ליין אוכל מצוין.
הוא יתאים במיוחד ללווי מנות טאפס ים-תיכוניות, דגי ים בתנור, מנות פסטה בשמן זית ושום ותבשילי עוף בעשבי תיבול.
ולסיום כדאי לכם לדעת – 
שבמרכז המבקרים של יקב ויתקין ניתן להרכיב שי לחג ממגוון היינות הנפלאים שיש ביקב ולשלב עוד אביזרים ליין, שמן זית ועוד…
ממליצה לכם להגיע – מילה של “אמא נגה”.
יקב ויתקין – נחל אלכסנדר, סמוך לגשר הצבים , כפר ויתקין.
יקב ויתקין
יקב ויתקין