יקב טורא פותח שעריו בחוה"מ פסח

יקב טורא, השוכן בישוב רחלים, מזמין אתכם לפעילויות לכל המשפחה בחוה”מ פסח. טעימות יין ושמן זית, סרט לילדים, אזור מוצל לפיקניק, בריכה לפעוטות, פינת מנגל, פינת פוייקה ולהכיר את מעיין אייל. 

ורד וארז בן סעדון - יקב טורא
ורד וארז בן סעדון – יקב טורא

מחפשים מה לעשות בחול המועד פסח? יקב טורא, השוכן בישוב רחלים, מזמין אתכם ואת כל המשפחה לפעילות וטעימות. מרחק של חצי שעה מתל אביב.
יקב טורא הינו יקב אחוזה משפחתי ומוקפד (Estate Winery), בין הבודדים הקיימים בישראל. זהו יקב בו בעלי היקב, ארז וורד בן סעדון, הם גם הבעלים של הכרמים הנמצאים באזור, ומכרמים אלה מגיעים הענבים ליקב.
היקב שהוקם בשנת 2003, ומהבציר הראשון יצרו 1200 בקבוקים, גדל בהתמדה ועד לבציר 2017 הגיע היקב לייצור של כ – 100,000 בקבוקים בשנה הכולל מגוון של יינות לבנים, אדומים ובלנדים. ממש לא יקב בוטיק!
יקב טורא
יקב טורא

מרכז המבקרים של יקב טורא פותח דלתותיו בחול המועד פסח ללא תשלום עם מגוון פעילויות לילדים ולהורים: טעימות יין ושמן זית תוצרת יקב טורא ללא תשלום, מפגש עם ורד וארז בן סעדון בעלי היקב שיספרו את סיפור הקמת היקב, הכרת עולם היין על רגל אחת: מהו תהליך ייצור והפקת יינות, אילו יינות מתאימים למאכלי בשר ו/או למנות חלביות?, מהם הזנים השונים של יינות אדומים ולבנים? תהליך הביקבוק והשעם ועוד.
לילדים יוקרן סרט מתואם לילדים המסביר מהו תהליך ייצור היין ביקב.
מעיין אייל - יקב טורא
מעיין אייל – יקב טורא

ביקב פועל מרכז מבקרים, המכיל עד 55 איש, בו ניתן לסייר, לטעום ממבחר יינות היקב ואף ליהנות מארוחה בשרית/חלבית בתאום מראש, כמו כן ניתן לרכוש במקום את שמן הזית המעולה שמופק בבית בד במקום, ומוצרים נוספים במחירים מיוחדים.
אירוח של קבוצה הכולל 3 טעימות יין וטעימת שמן זית תעלה לכם 25 ש”ח לאדם.
אירוח של קבוצה הכולל גבינות ,לחמים, ממרחים, סלטים וחציל יינות ושמן זית – 110 ש”ח לאדם.
אירוח של קבוצה לארוחה בסיסית כוללת קישים (לא כולל דגים) תעלה לכם 130 ש”ח לאדם.
אירוח של קבוצה לארוחה מלאה הכוללת דגים וקישים תעלה כ – 165 ש”ח לאדם.
אירוח של קבוצה לארוחה בשרית מתחילה ב 150 ש”ח לאדם.
כל הקינוחים – עבודת יד של ‘המאפים של שרית’.
כרמים יקב טורא
כרמים יקב טורא

סמוך ליקב יושק במהלך חוה”מ המעיין המשודרג לזכרו של אייל יפרח ז”ל ( אחד משלושת הנערים שנחטפו כשעמדו בטרמפיאדה בצומת גוש עציון בדרך מהישיבה לביתם) . המעיין המלאכותי צופה אל עבר הרי השומרון הירוקים ובנוי בצורת אייל, וסביבו ציליה, מדשאה, פינות פויקה ומנגל ושולחנות פיקניק לטובת המטיילים.
הכניסה ללא תשלום.
מרכז המבקרים של יקב טורא פתוח בחוה”מ פסח 1-6.4.2018 בין השעות 09:00-17:00.
קצת על היקב – כרמי היין נטועים החל משנת 1997, ביישוב ברכה. הכרמים התגלו ככרמים מהאיכותיים ביותר בארץ. הם נהנים מטרואר ייחודי ונדיר ומתנאי גידול אולטימטיביים. תנאים אלו נובעים ממיקומו של הכרם על הר בגובה 850 מטר, החשוף לרוח המערבית. הערפל השורה על הכרם עד שעות הבוקר המאוחרות ומזג האויר במקום (16 מעלות בלילות הקיץ עם לחות של 98%, ומינוס 4 מעלות בחורף ולפעמים גם שלגים) חברו יחד עם אדמת הטרה-רוסה הסלעית ומעניקים לענבים איכות יוצאת דופן שהפכה לשם דבר באזור וברחבי הארץ. זהו מיקום אופטימלי לגידול ענבי יין משובחים, מרוכזים ואיכותיים. כל מגוון יינות היקב מאוזנים, בעלי טעם וארומה ייחודיים ובכך מבטאים את השילוב הנכון בין תנאי גידול מצוינים, ידע ואהבה רבה לאדמה ומבטיחים הנאה מירבית לצרכן.
כשרות היין היא של OU, של הרב אונגר ושל הרב המקומי, בד”צ בית יוסף
לפרטים והזמנות : יקב טורא: 02-6508882   ורד 052-7966613
מייל: info@turawinery.com
מוזמנים לצפות בורד בן סעדון הבעלים של יקב טורא (צילם: שבתי טלר)

כתיבת תגובה