יש לכם מושג מה עומד לקרות ב1-7 הקרוב שעשוי לפגוע בכם?

 

רובנו מרצון או שלא טומנים את ראשנו בחול-

אבל ממש בעוד מספר ימים תחול על כולנו רפורמה חדשה של משרד הבריאות שיש לה השפעה מכרעת על חיינו וחיי יקירנו בעתיד.

ביקשנו מיועץ הבית של אמא נגה לתחום הביטוח הסיעודי להסביר לנו מה אומרת הרפורמה החדשה ומה עלינו לעשות כדי לשמור על עצמנו

אז כן-  החל מה-1.7.126 תיכנס לתקופה פוליסת הסיעוד האחידה של קופות החולים.
מבוטחי “מכבי” כבר קיבלו הודעה בנושא,מבוטחי שאר הקופות צריכים לקבל הודעה בכל יום במהלך השבוע הקרוב
זה טוב? זה לא טוב?

זה לא טוב.  במיוחד למבוטח “מכבי” , שלהם היה את הכיסוי הסיעודי הכי טוב, ועכשיו הוא יהיה פחות טוב.
אבל לא טוב גם למבוטחי לאומית שלהם היה כיסוי נמוך יותר ולתקופה ארוכה יותר,
ולא טוב גם לחברי מאוחדת כי הפרמיה שלהם  תתייקר משמעותית כן, זה אומר שתשלמו כל חודש יותר כסף:  images (2)
לאט גם המחירים של התשלום הביטוחי יעלו. בהתחלה לאט , אבל בעוד כשנה, תהיה עליה דרסטית של בערך 30% בעלות הביטוח של כל מבוטח, בגין החובה של הקופות לצאת למכרז חדש מול חברות הביטוח.
מה הולך להיות בפוליסה החדשה?  
המטרה בהחלת הפוליסה האחידה היא להסיר את החסם של מעבר בין קופות החולים (מה שהיה עד היום – כאשר מבוטח רוצה לעבור קופה, הקופה שבה הוא חבר יכולה לשכנע אותו להישאר בטענה שהביטוח הסיעודי שלה יותר טוב).
בפוליסה החדשה יהיו פיצוי אחיד לכלל המבוטחים של 5500 שח לחודש ל-5 שנים בלבד במקרה והחולה נמצא בבית, וסכום של 11,000 שח במקרה והוא מאושפז במוסד. עד כה בכל קופה זה התנהל אחרת אבל עד עכשיו רק בלאומית היה כיסוי לסיעודי עקב תאונת דרכים.  בפוליסה החדשה לא תכסה מקרה סיעודי בגין תאונות דרכים ותאונות עבודה.
אז מה לעשות?
לא לחכות  שקופות החולים או חברות הביטוח שמבטחות אותך בקופות החולים יציעו לך  לשדרג/להגדיל/להקטין/להרחיב את הכיסוי הסיעודי, כי יהיה אסור להן לעשות זאת. 
ולכן , במידה ואין לך ביטוח סיעודי/פרטי  וכן גם ביטוח חיים המכסה פגיעות בעבודה ותאונות למשפחתך ולילדים (אם יש), זה הזמן לעשות!. עם תכנון נכון ובניה מתאימה של כל מערך הסיכונים שלך באמצעות איש מקצוע, העלות לא תהיה גבוהה (במיוחד לילדים), ותהיה קבועה לכל החיים!.
אם יש לנו ביטוח סיעודי קולקטיבי?
אם עדיין יש לכם ביטוח סיעודי קולקטיבי (סיכוי גבוה שלא כי נשארו עוד בודדים), הוא ייגמר באוקטובר, ואז תישארו עם הכיסוי של קופת החולים
אם כבר יש לנו ביטוח פרטי? 
בכל מקרה שווה לך לבדוק בדיוק מה הוא כולל ולראות שלא משולם לטובת ביטוח סכום כפול. זה קורה המון ובגלל שאנשים לא קוראים או לא מבינים מה בדיוק אומרות הפסקאות והכותרות בעצם הם משלמים כפול.
בנוסף, כדאי לדעת גם שהחל מנובמבר 2016 תיכנס לשב”נים (שירותי בריאות נוספים) תוספת של השתתפות עצמית בניתוחים, מה שלא קיים היום.
מה שאומר ש: שוב הולכים להיות שינויים, מבלי שחתמנו, ומבלי שהסכמנו. והפתרון היחיד כדי להימנע מה”הנחות” הללו (שלעתים הן לטובתנו ולעתים הן לרעתנו) הוא לשלם על ביטוח פרטי (למי שאין), ולא לבטל ביטוח פרטי, מבלי להבין את ההשלכות (למי שיש).
ולכן אם יש לכם ביטוח פרטי לא כדאי לך להחליף אותו ללא בדיקה מעמיקה!
אם לא ידוע לכם  איזה סוג ביטוח יש לכם ומה הוא מכסה, וגם אם כן ידוע אבל יש לכם רצון לחסוך כסף ולמנוע תשלום כפול – מומלץ ליצור קשר עם איש מקצוע – אפשר גם איתי בדרכים הבאות: (ולציין בכל אחת מהן שהגעתם בעקבות אמא נגה זה יחסוך לכם עוד).
מייל:ok.shefa@gmail.com
טלפון: 058-5444110
פייסבוק OK לפיננסים שלך בחיים 
אתר: http://www.ok-shefa.com/ 
חיסכון הוא הדבר הנכון כשעושים אותו OK.
להשתמע!