לשחק בעץ ולשמור על הסביבה

רשת שילב מרחיבה את סדרת צעצועי העץ הידידותיים לסביבה. כחלק מהמודעות ההולכת וגוברת לאיכות הסביבה פיתחו בשילב שורה של צעצועי עץ ידידותיים לסביבה אשר  יענו על הצורך בשלבי ההתפתחות השונים של התינוקות והילדים.

שילב - הך פטיש מעץ
שילב - הך פטיש מעץ

ענת לוין, מנכ”לית שילב אמרה כי כחלק מאסטרטגיית הרשת, משיקה שילב סדרת צעצועי עץ התפתחותיים, ידידותיים לסביבה במחיר אטרקטיבי.

לוין ציינה כי שילב אשר מובילה את עולם צעצועי ההתפתחות בישראל, החליטה להיכנס לקטגוריית צעצועי העץ הידידותיים לסביבה.ולתת מענה לקו מוצרים יחודי ובמחיר תחרותי,  פיתוח הסדרה ארך כשנה ונעשה בשיתוף עם צוות מומחים הכולל פסיכולוגית התפתחותית, ומעצבי מוצר של הרשת, מיתוג יחודי של האריזות בשפת המיתוג של הרשת .

כמו כן כל הצעצועים עברו תהליכי איכות ובטיחות קפדניים כמקובל ברשת שילב.

סדרת מוצרי העץ מיוצרת מעץ טבעי , בתהליך אשר שומר על תכונותיו הטבעיות של העץ. בתהליך הייצור, נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה כגון חומרים ממוחזרים, דבק אורגני על בסיס מים ודיו סויה. כל מוצרי העץ נצבעים בצבעי מים שאינם רעילים.

העץ עצמו נשתל ביער שמאושר על ידי ארגון FSC (Forest Stewardship Council). המשמעות היא שהעץ נשתל ונכרת באזור שיועד לכך ולא נכרתו עצים ביערות טבעיים, לטובת ייצור מוצרים.

מוצרים חדשים בסדרה:

הך פטיש, גיל: 1.5 שנים+

כאשר מכים עם הפטיש על הגלילים הצבעוניים – הם יורדים לצד השני. הופכים את השולחן ומכים שוב.

תועלות התפתחותיות: היכולת לאחוז פטיש ביד ולהכות במדויק על אחד הגלילים, מצריכה תאום עין-יד משוכלל למדי. בנוסף, כשהפעוט מכה על הגלילים הוא מוציא מרץ ומשחרר אנרגיה בדרך חיובית.

השחלת כדורים, גיל: 1.5 שנים+

מגוון אפשרויות למשחק: הורדת החרוזים מהמוטות, בהמשך – השחלתם. לעודד את הפעוט למיין את החלקים לפי צבע ולהשחיל במאונך: צבע אחד על כל מוט, ובהמשך – במאוזן, בשכבות, כשהכדורים האדומים בשכבה ראשונה וכך הלאה. אפשר ללמד מושגים בסיסיים בחשבון, כמו ספירה, כמות ומושג האורך.

תועלות התפתחותיות: פיתוח תאום עין יד, הכרות עם צבעים, התנסות ראשונית עם מושגים בסיסיים בחשבון.

 מגדל טבעות עץ שילב
מגדל טבעות עץ שילב

קופסת קוביות עץ, גיל: 1.5 שנים+

הצעצוע מכיל: קופסת עץ לאחסון עם 20 קוביות בצורות וגדלים שונים ומגוונים.

תועלות התפתחותיות: הבניה בקוביות מאפשרות התנסויות אינסופיות בבנייה חופשית, תוך הכרות עם מושגים בסיסיים כמו – צורה, גודל, גובה. הילדים לומדים על שיווי משקל ויציבות, לומדים לתכנן ומפתחים את היצירתיות והדמיון.

מגדל טבעות מעץ, גיל: 1.5 שנים+

משחילים את הטבעות על המוט, ולבסוף את ראש הפנדה החביב. אפשר להשחיל את הטבעות לפי גודל, או באופן חופשי לקבלת דגמים שונים.

תועלות התפתחותיות: ההשחלה מפתחת תאום עין-יד, תוך התייחסות למושג הגודל. היכולת להשחיל בסדר משתנה מפתחת את היצירתיות והדמיון.

מגדל קוביות ענק מעץ, גיל: 1.5 שנים+

6 קוביות גדולות, בגדלים שונים. על כל פאה איורים בנושאים שונים: חיות, פירות, צעצועים, כלי תחבורה, ועל הפאה העליונה – צורות בכמויות מ- 1 עד 6. אפשר להניח אותן זו על זו, אחת בתוך השניה, או למיין לפי הנושאים השונים.

תועלות התפתחותיות: מפתח מוטוריקה עדינה ותאום עין-יד, לימוד על מושגים שונים, וכן על גבהים ויחסים בין גדלים.

מגדל קוביות ענק מעץ
מגדל קוביות ענק מעץ

עגלת קוביות עץגיל: 1.5 שנים+

עגלה עם 36 קוביות בצורות ובצבעים שונים. לעגלה מחובר חוט באורך 16 ס”מ, שמאפשר לגרור את העגלה.

תועלות התפתחותיות: הבניה בקוביות מאפשרות התנסויות אינסופיות בבנייה חופשית. החל ממגדלים פשוטים ועד למבנים מורכבים. הבניה מפתחת מוטוריקה עדינה ותאום עין יד,  הכרות עם מושגים בסיסיים כמו – צבע, צורה, גודל, גובה, וכן התנסות במושגים של שיווי משקל ויציבות. הילדים לומדים לתכנן ומפתחים את היצירתיות והדמיון.

פאזל עץ, גיל: 1.5 שנים+

פאזל עץ, צבעוני עם 5 חלקים נפרדים, קיים במגוון רחב של נושאים: פירות, ירקות, צורות, צבעים, גדלים, בגדים, כלי תחבורה חיות וכו’.

על הפעוט להתאים את החלק שבידו לשקע המתאים שבלוח. על כל חלק ידית שמקלה על האחיזה.

תועלות התפתחותיות: מפתח את ההבחנה החזותית, תאום עין ומוטוריקה עדינה. לימוד ורכישת מילים לפי עולמות תוכן שונים.

מחירים מ- 30 ש”ח – 220 ש”ח.

כתיבת תגובה