מארחים? קבלו את המדריך המלא לאירוח מושלם

מי שמארח חברים ומשפחה צריך להתכונן בצורה נכונה מבחינת התפריט, סידורי הישיבה ושאר הדברים הקטנים. רוצים לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה המדריך המלא. 

המדריך לאירוח נכון
המדריך לאירוח נכון

איפה ואיך אוכלים?
ראשית, בדקו האם יש מספיק מקום בבית או שצריך לארגן פינת אוכל חדשה. מלבד השולחן עצמו, רצוי לספור כיסאות ולשמור עוד 2-3 כיסאות נוספים בהישג יד. אפשר להלוות כיסאות מחברים, שכנים ומשפחה.
שנית, החליטו מראש האם ההגשה היא לשולחן או באמצעות בופה. הגשה לשולחן תתאים לארוחות גדולות דווקא, בעוד בופה עשוי להיות פתרון קלאסי לארוחה מצומצמת. הסיבה לכך היא שאתם לא רוצים ליצור עומס סביב הבופה וברור לכם שכולם יגיעו רעבים – אז חשוב לתכנן בהתאם.
אורז פרסי
אורז פרסי

כמה סוגי מנות צריך להכין?
התפריט צריך להיות מגוון כדי להתאים לכמה שיותר אנשים בגילאים שונים. מצד שני, אתם לא אמורים להשתגע ולחרוג מתוך מסגרת התקציב בשביל להרשים את האורחים שלכם. בררו האם יש דרישות מיוחדות מבחינת טבעונים וצמחונים, השקיעו ב-2-5 מנות עיקריות והכינו את רוב הקינוחים מראש כדי לתת להם רק טאצ’ אחרון לפני שהם יוצאים לשולחן.
חוץ מזה, עוד טיפ חשוב שיחסוך לכם זמן וכסף הוא לא לעשות את כל הקניות במקום אחד. פזרו את רשימת הקניות בין הירקן, הדייג, הקצב והסופר וכך תוודאו שאתם מקבלים את המוצרים הטריים והמשתלמים ביותר. אם זה אפשרי, העבירו חלק מתחומי האחריות לילדים או בני המשפחה ותנו להם לקחת חלק בהתארגנות.
שולחן ערוך פעמית סטור (צילום: אורי גורן)
שולחן ערוך פעמית סטור (צילום: אורי גורן)

כיצד עורכים את השולחן?
הרגע המרגש והמהנה של ההכנות הוא כמובן עריכת השולחן עצמו. זה המקום שלכם להביא לידי ביטוי את היצירתיות, את החזון ואת תפיסת העולם ויש המון כלים שיכולים לסייע לכם. נסו לערוך את השולחן בהתאם לאופי הערב והשתמשו במפיות צבעוניות, אגרטל פרחים וסכו”ם אלגנטי.
בסופו של דבר, המטרה של אירוח היא ליהנות מהתהליך ומהאירוע עצמו. הכינו מראש רשימת משימות ואל תתביישו לבקש עזרה מאנשים שאתם סומכים עליהם. הציבו את האורחים בראש סדר העדיפויות ובשלו רק מנות שאתם מרגישים בטוחים לגביהן. במידה ונשאר זמן, תוכלו גם לארגן את הבית בצורה נעימה ונינוחה ולהשאיר רושם חיובי על האורחים כבר מהרגע שבו ייכנסו.