מיני ישראל מקסי חוויה

קיץ, חם, היכן מבלים עם הילדים? פארק מיני ישראל בלטרון מקום נפלא לבילוי עם כל המשפחה. מילה של “אמא נגה”. 

מיני ישראל (צילום:רעות הרפז עיני)
מיני ישראל (צילום:רעות הרפז עיני)

מאת : רעות הרפז עיני.
בקיץ הישראלי החם וההביל המחשבה הראשונה לבילוי משפחתי עם הילדים תמיד קשורה איך שהוא לפעילות מים. אפשרות נוספת שנלקחת בחשבון היא פעילות במקום ממוזג ומטבע הדברים סיור בפארק מיני ישראל לא עלה בדעתי.
דווקא מהסיבה הזאת, הופתענו מאוד לגלות מחדש את הפארק. בפארק שמכיל בתוכו מאות דגמים של מבנים ונופים מוקטנים עם מודלים דינאמיים המשלבים קולות וצלילים, החלו בתערוכה “מאז ועד היום” שבהלכו עוברים המבקרים מסע במנהרת הזמן.
לאמהות כמוני, שמכירות חלק מן החפצים, הייתה זו התרפקות נוסטלגית, בעיקר לאור מוזיקת הרקע שכללה שירי ארץ ישראל. אפילו אני הופתעתי שהילדים שלי לא הכירו טלפון חוגה, אסימון, קלטת טייפ ואביזרים “היסטוריים” אחרים. הגענו לפארק בשעת אחר הצהריים מוקדמת ולמרות השמש שעוד הייתה בשיאה, לא היה ממש חם, אלא נעים מאוד ומפתיע לגלות שעוד ניתן לקיים פעילויות חיצוניות.
הילדים לקחו בכניסה את “האלבום של אורי” – כתב חידה נושא חידות שאת התשובות להן ניתן למצוא ברחבי הפארק והחלו לחפש את הפתרונות. בעוד ששני הילדים הגדולים התלהבו ממראה המבנים המוקטנים שהם מכירים, הבת הקטנה (שלוש וחצי) לא הפסיקה להתפעל מהמכוניות, המטוסים והרכבות שראתה מול עיניה – כך יצא שהפעילות באמת התאימה לכל גיל, לפי תפיסת ההבנה והידע.
לאחר צפייה בסרט תלת מימד המציג את נופי המדינה ממעוף הציפור וסיור ברחבי הפארק, תוך פתרון החידות, הגענו למתחם המוצל בו התקיימה ההצגה “אורי וסבא במנהרת הזמן”. בהצגה, המשולבת בשירי הילדות שדור ההורים גדל עליהם, מתואר המפגש בין אורי לסבא שלו. הסבא המבולבל שאינו עומד בקצב ההתקדמות הטכנולוגית, מלמד את אורי הסקרן על כל מיני דברים שהיו בעבר, תוך זכרונות נוסטלגיים ואורי לומד על ההיסטוריה של המדינה.
עם השקיעה הואר הפארק ולאחר ביקור בירושלים המיניאטורית ועוד ביקור ב”תל אביב” יצאנו למדינת ישראל בגודל טבעי.
yhu7i787878השורה התחתונה: מדובר באטרקציה מרעננת, שוברת שגרה ומפתיעה לכל המשפחה.
עלות הכניסה: 35-69 ש”ח בהתאם למבצעים המוצעים בכרטיסי האשראי ובוועדים השונים (מגיל שנתיים).
עד סוף אוגוסט, הכניסה לסבא או סבתא בימי שלישי – חינם (מגיל 55, מלווה אחד לכל ילד).