משהו לרוץ איתו..

עם פתיחת שנת הלימודים וכניסתו הרשמית של הסתיו, אחד הדברים עליהם יש להיערך הוא נעלי ספורט לילדים.

קרוקס 240 ש' צילום אלי לביא להשיג ברשת חונויות קרוקס
קרוקס 240 ש' צילום אלי לביא להשיג ברשת חונויות קרוקס

למעשה, נעלי ספורט הם לא רק לילדים שכבר בגרו וכבר מהצעד הראשון חשוב לתת תמיכה לרגל. לדברי גילי כהן , מנהל מותגי נעלי ילדים לקוסט, GUESS , פולו רלף לורן ודונה קארן , כאשר הילד מתחיל ללכת, חשוב לתת לו בחודש הראשון ללכת יחף עד שיקבל יציבה נכונה וילמד לעמוד נכון עם כל כף הרגל על הרצפה. לאחר החודש הראשון, עדיף לבחור כנעל ראשונה נעל אורטופדית שתעזור לילד לסגל הליכה נכונה, תקנה נוחות מיירבית ולא תיצור התנגדות אצל הילד לנעילת הנעליים. כעבור כחודשיים, ניתן להתחיל לתת לילד לנעול נעליים ממגוון הנעליים שנמצאות בחנויות השונות, אך מומלץ עדיין להקפיד על נעל שמיוצרת על ידי חברות מוכרות, שם אפשר להיות בטוחים כי הנעליים עוברות תהליך בקרה ואיכות.

אורית גבאי מנהלת שיווק “מגה ספורט” מוסיפה, כי מהרגע שהילד כבר הולך עם נעלי ספורט ‘רגילות’, מומלץ לזכור ולהקפיד על כמה כללים בעת בחירת הנעל:

  • לקוסט ילדים -349  שח צילום ריצארד בלוס
    לקוסט ילדים -349 שח צילום ריצארד בלוס
    כפות הרגליים נוטות להתרחב בזמן ספורט. לכן מומלץ לערוך את קניית הנעליים בשעות אחר הצהריים המאוחרות, כאשר כפות הרגליים במצבן הרחב ביותר לאחר  עומסו של יום שלם.
  • על הנעל להיות נוחה ולא לוחצת. חשוב לבדוק האם יש מספיק מקום לאצבעות הילד על ידי לחיצת האגודל לתוך הנעל ממש מעל לבוהן. חשוב לבדוק גם האם יש מספיק מקום באזור הרחב של כף הרגל. הנעל לא אמורה אומנם להיות לוחצת אבל כף הרגל לא אמורה להחליק בתוך הנעל בחופשיות יתרה. החלק העליון של הנעל צריך להתאים ללא גירוי או לחץ הדוק על הרגל.
  • חשוב לוודא כי הילד מודד את 2 הנעליים. ייתכן כי כף רגל אחת גדולה מהשנייה, ולכן יש להתאים את זוג הנעליים הרצוי לפי כף הרגל הארוכה יותר. ההורים צריכים להרגיש את הנעל בפעולה ולוודא כי היא נוחה לילד בעת הרכישה. נסו מספר דגמים מאותה קטגוריה המתאימים לכף רגלו. לכל זוג יהיו מאפייני נוחות שונים.
פומה נעלי ילדים 219.90 צילום דין סמט
פומה נעלי ילדים 219.90 צילום דין סמט
  • בפעם הראשונה רצוי לא לנעול את הנעליים לזמן ממושך מדי, או לפעילות ספורטיבית, הדבר יכול לגרום לשלפוחיות ואי נוחות.
  • על הנעל  להיות גמישה בחלקה הקדמי , כך שפעולת קיפול הנעל כלפי פנים תתבצע בקלות. בחלקה האחורי רצוי שהנעל תהיה קשיחה מעט, על מנת לתת אחיזה ולשמור על הקרסול ומפרקי הרגל.

כתיבת תגובה