מתחילים שנת לימודים עם ראש נקי

מרוב התרגשות מהעובדה שבן (6) יתחיל אוטוטו את כיתה א’ עיקר ההתרכזות שלנו הייתה כמובן בספרים /מחברות/ מי בכיתה וכד’. היום הגיע בן לשעתיים שנקראות מיומנות כדי להכיר את הכיתה , המורה והחוויה שתפחית את המתח הנוצר מחוסר הידיעה לקראת מה שצפוי. הכיתה סודרה בקבוצות ולא בזוגות ופתאום עלה במוחי שלמרות שבן הסתפר לפני יומיים בדיוק כדאי בכל זאת להתחיל לחזור לנוהל שטיפת/חפיפת הראש בסרקל של ד”ר פישר כדי להקל עליו ועלינו את התמודדות עם חשיפה למלאאאאאא ראשים של ילדים וכמובן לכינים שעשויות להיות בהן.

 
מסתבר שאני לא היחידה שעשתה את החיבור האסוציאטיבי הזה בראש אלא גם חברת ד”ר פישר בעצמה והיא משיקה בימים אלה מוצר חדש בסדרה המוכרת (לי ובטח גם לרובכם):
timthumbסרקל ספריי רציף מתיר קשרים לילדים- שמצטרף לסדרת סרקל המובילה של ד”ר פישר המציעה פתרון כולל ובדוק לטיפול ומניעת כינים
פיתוח חדשני לסירוק קל ונוח עוד יותר, שפותח על מנת לתת להורים מענה נוח, קל ומהיר יותר ולאפשר סירוק קל אך יסודי גם בשעות הבוקר הדוחקות והלחוצות, עת מתעורר הצורך להכין את הילדים לבית הספר תוך זמן קצר. פעולת הסירוק היומיומית מסייעת במניעת כינמת.
הספריי מיוצר בטכנולוגיה ייחודית ומתקדמת מסוגה, המאפשרת התזה רציפה בכל זווית (360 מעלות) על ידי אוויר בלבד וללא גז בוטאן (גז בישול מתלקח). השימוש הנו קל, נוח ומהיר והתכשיר ידידותי יותר למשתמשים ולסביבה. ובעל פורמולה ייחודית, היפואלרגנית, המכילה תמצית רוזמרין, מרככת את השיער, מקלה על פעולת הסyhu7i787878ירוק, מתירה קשרים ומעניקה לשיער גמישות ורכות, עם הניחוח המוכר והנפלא של סרקל הנשאר לאורך זמן.

  לשימוש מהיר וקל לפני כל סירוק ולאחר החפיפה.
   מכיל 300 מ”ל 39.90 ש”ח

 

כולנו מכירים את תופעת/חוויית הגירוד וההתמודדות עם כינים – אם כילדים שחוו זאת על בשרם  ואם כאשר ילדיהם שבים הביתה מהגן או מבית הספר, מגרדים בראשם במרץ וללא הפסקה. ולעתים עוברים גם לראשי ההורים /האחים מה שהופך מיד לעניין משפחתי!

מחקרים מראים כי כ- 75% מהילדים בישראל נדבקים לפחות פעם אחת במהלך חייהם בכינים. על פי רוב, התופעה חוזרת על עצמה פעם אחר פעם ולא מסתכמת בהידבקות אחת.
אז מה אפשר לעשות על מנת לשמור על היגיינת שערם של הילדים?
מחקרים מלמדים כי סירוק יסודי ויומיומי מסייע במניעת התפתחות הכינמת ומקטין את הסיכויים להידבקות. על מנת לשמור על ראש נקי מדאגות חשוב לאמץ גם שיגרת בוקר חדשה –
סירוק יסודי בעזרת מגוון התכשירים שבסדרה המכילים גם שמן רוזמרין.
בסדרה:

 • unnamed (9)סרקל שמפו ומרכך – הסדרה הקלאסית בריח המוכר והאהוב של סרקל הנשאר לאורך זמן. מאפשרת סירוק קל, מכילה שמן רוזמרין ומסייעת במניעת הידבקות. 500 מ”ל 20.20 ש”ח
 • תרסיס מתיר קשרים וקרם רוזמרין – הפתרון היעיל לשימוש לאחר כל חפיפה ולפניי כל סירוק. מקלים מאוד על הסירוק, מסייעים במניעת הידבקות ומעניקים לשיער מראה טבעי, גמיש וללא קשרים. 35.30 ש”ח
 • סרקל פורטה – שמפו ומרכך לטיפול מניעתי מחוזק. מבוססים על נוסחה מתקדמת וייחודית המשלבת 4 תמציות ארומטיות 100% טבעיות – רוזמרין, עץ הנים, עץ הקוואסיה ועץ התה, הידועות כמסייעות לשמירה על היגיינת השיער. 750 מ”ל שמפו/ מרכך 30.20 ש”ח
 • וכמובן סרקל אקטיב.- במקרה של הידבקות בכינמת, יש לעבור לטיפול להשמדת הכינים וביציהן בעזרת תכשיר ייחודי,  ללא חומרי הדברה, המשלב 6 שמנים ארומטיים 100% טבעיים: שמן רוזמרין, שמן עץ התה, שמן עץ הנים, שמן גרניום, שמן אנדירובה ושמן הלמון גראס, הקוטלים כינים וביצי כינים ב-10 דקות בלבד.
 • לקראת החזרה לבית הספר ייצרה חברת ד”ר פישר מארז מיוחד במהדורה מוגבלת של תיקי גן הכוללים את הספרי רציף מתיר קשרים החדש ומברשת שיער, ג’ל לחיטוי ידיים, ואריזה חסכונית של סרקל אקטיב
 • 100מל 82.70 ש”ח
 • בספטמבר במחירי מבצע: 
 • – כל תכשירי סדרת סרקל במבצע השני ב-9 ₪ ברשת סופר פארם בין התאריכים 8.9 עד 21.9
  • – סרקל ספריי  החדש ב- 29.9 בכל הרשתות
  • – סרקל שמפו/ שמפו ומרכך/ מרכך 1 ליטר ב-19.9 ברמי לוי, חצי חינם, ברכת הארץ, סנטר פארם, טיב טעם, יינות ביתן, בזאר שטראוס סופר דוש ועוד. ובשופרסל ב- 20 ₪ -בכל ספטמבר
  • – תיק ייחודי במהדורה מוגבלת הכולל מברשת שיער, ג’ל לחיטוי ידיים ומארז שמפו , מרכך וסרקל אקטיב ב19.90 ש”ח בלבד ברשת סופר פארם- עד גמר המלאי!
 • סרקל דר פישר

וחוץ מחיסול התופעה של הכינים הנה הזדמנות לפני תחילת השנה ולפני שניתקל בתופעה שוב בקרוב לחסל גם כמה מיתוסים  לגבי כינים ומי שנושאים אותם: 

 • מיתוס: רק ילדים יכולים להידבק בכינים.

לא נכון. אומנם וילדים סובלים יותר מכינים, אך ניתן להידבק בכל גיל, כל עוד ישנו שיער מספיק ארוך המאפשר לכינה להיתפס בו. הסיבה שילדים סובלים יותר מהתופעה נובעת מכך שהם נמצאים בקרבה פיזית רבה יותר משך שעות היום ומכאן המגע בין הראשים המאפשר את מעבר הכינים. להורים /מורים המצויים ליד ילדים הסובלים מכינים יש סיכוי גבוה מאוד להידבק אף הם ולכן בעת השימוש בתכשירי המניעה /הקטילה מומלץ לטפל בכלל בני הבית ולא רק בראשו של הילד שאצלו כבר נמצאו הכינים.

 • מיתוס: כינים אוהבות יותר שיער ארוך.

לא נכון. שיער קצר דווקא מקל על הכינים לנוע על הקרקפת, שהיא המקור למזונן ולכן תספורת קצרה איננה פתרון למניעת הדבקה. נכון לומר שבנות נדבקות לפחות פי שניים מבנים. לא ברור מדוע, אולם ייתכן כי הדבר נובע מנטייתן של הבנות להתקרב יותר זו לזו.

 • מיתוס: כינים יכולות לשרוד על המצעים ועל מברשות השיער.

לא נכון. כינים יכולות לשרוד מחוץ לראש זמן קצר בלבד. הן רגישות לשינוי טמפרטורה וזקוקות למנת דם שלא קיימת מחוץ לראש. כל מחזור החיים של הכינה הוא על שיער אדם, וזמן ההישרדות שלה מחוץ לראש מוגבל מאוד. למרות שהדבקה דרך חפצים היא שכיחה פחות, בכל זאת מומלץ לנקות את כל ציוד השיער (לרבות מסרקים ומברשות), מגבות ומצעים. הכינים שורדות על חפצים עד 48 שעות. מומלץ לכבס את המגבות והמצעים בטמפרטורה של 60 מעלות. מה שלא ניתן לרחוץ, אפשר לסגור בשקית פלסטיק למשך שבועיים.

 • מיתוס: בברכת שחייה יש סיכוי גבוה יותר להידבק.

לא נכון. כינים לא יודעות לשחות. בזמן השהייה בברכה הן נאחזות חזק בשיער ולכן לא עוברות מראש לראש.

מיתוס: אפשר להידבק מכינים בעת משחק בחול.

לא נכון. כינת הראש, בשונה מכינת הגוף או הערווה, עוברת רק במגע ישיר מראש לראש  או בין שיירי שיער שנותר על מסרקים, בגדים, מגבות ומצעים.

 • מיתוס: למי שיש כינים הוא כנראה ילד מלוכלך ומוזנח.

לא נכון. הדעה הרווחת היא שכינים נמצאות בראשים מלוכלכים, אך בעבודת מחקר התברר שכינים אוהבות שיער נקי וראש נקי, המאפשר להם לנוע בחופשיות, להיאחז בשיער בקלות רבה יותר ולמצוא את מזונן בקרקפת נקייה.

 • מיתוס: כינים קופצות מהראש או מתעופפות באוויר.

לא נכון. כינים זוחלות ועוברות מראש לראש בהליכה מהירה רק באמצעות מגע ישיר בין ראשים. עם זאת, גם מגע ישיר עם כובעים, מסרקים, מצעים, מגבות ומספריים עליהן שערות עם כינים / ביצי כינים עלול להוות מקור להעברת הכינים.

 • מיתוס: שיער צבוע מדביר כינים ומונע הידבקות בהן.

לא נכון. יכולת האחיזה של הכינה בשיער צבוע אינה שונה משל שיער רגיל.

 • מיתוס: כינים יכולות להעביר מחלות.

לא נכון. לא נמצאו ממצאים לכך שכינים יכולות להדביק בני אדם במחלות. עם זאת, גירוד יתר
של עור הקרקפת עלול לגרום לגירויים ופצעים פתוחים ומכאן לזיהומים.

 אילו מיתוסים נוספים אתם מכירים בנושא כינים? שתפו אותנו בתגובות לפוסט בעמוד הפייסבוק של אמא נגה ולאחד/אחת מכם נעניק תיק ייחודי כמו שסיפרנו לכם עליו במתנה!