ניו יורק עם ילדים – כל מה שצריך לדעת

חופשה בתפוח הגדול יכולה להיות חוויה נהדרת עבור הורים לילדים, אבל היא דורשת היערכות מראש והתאמות מסוימות. במאמר הבא נלווה אתכם מרגע העלייה למטוס ועד בחירת הלוקיישן לתמונת סלפי. 

ניו יורק עם ילדים
ניו יורק עם ילדים

 
מאז 2010 נשבר מדי שנה שיא במספר המבקרים בניו יורק. ב-2017 הוא הגיע ל-63 מיליון ולפי הערכות צפויים לבקר בתפוח הגדול לאורך 2018 לא פחות מ-65 מיליון אנשים מכל רחבי העולם. מבחינת הרכב דמוגרפי, מפתיע לגלות שרוב התיירים בחוף המזרח של ארצות הברית הם בני 45-55 והורים ל-1.3 ילדים בממוצע.
משמעות הנתונים לעיל היא שניו יורק היא ככל הנראה העיר המושלמת לבילוי משפחתי. מצד שני, הקצב המהיר בעיר עלול להקשות על הורים שלא נערכים בצורה נכונה ויש לפחות כמה דברים שצריך לדעת לפני שאורזים מזוודה.
בין הטיסה להתאקלמות: כך תעברו את היום הראשון
האתגר בטיול עם ילדים בארצות הברית מתחיל בהזמנת טיסה לניו יורק שנמשכת 10-12 שעות. זו מטבע הדברים טיסה ארוכה שמקשה על ילדים בגילאים שונים, לכן התפקיד של ההורים הוא למצוא עבורם פעילויות מתאימות. מומלץ לתאם את זמני הטיסה עם שעות השינה הרגילות של הילדים, לקחת בחשבון ג’ט לג ולא לשכוח להעלות למטוס נשנושים, בגדים להחלפה, צעצועים וכמובן סרטונים לטאבלט.
היום הראשון בניו יורק עם הילדים הוא הקשה ביותר. כולם מגיעים עייפים ותשושים למלון, הגוף עוד לא לגמרי מתרגל לשעות וגם להורים אין סבלנות. הפתרון הוא להקדיש את השעות האלה למנוחה ואפשר להסתפק בסיור רגלי קצר ברחובות שליד החדר כדי לספוג קצת אווירה. אם בכל זאת אתם רוצים לנצל כל רגע בחופשה, רצוי להתמקד במקומות לבילוי של שעתיים מקסימום ובהם וושינגטון סקוור, יוניון סקוור או צ’לסי מרקט. את המקום הספציפי תרצו לבחור לפי הלוקיישן של המלון ובהתאם לסדר העדיפויות שתגדירו מראש.
על מה אסור לוותר?
הסוד של טיול משפחתי עם הילדים בניו יורק הוא לזרום עם מה שעושה להם טוב. גם ככה לא תספיקו את כל מה שניו יורק מציעה, אז עדיף לוותר מלכתחילה על המאבק. הישארו עוד כמה שעות במקומות שהילדים אוהבים, ותרו על אטרקציות שאליהן תכננתם להגיע אבל בסופו של דבר הרגשתם עייפים מדי ואל תדחפו יותר מ-2-3 בילויים מרכזיים בכל יום נתון.
מבחינת חוויות תרבותיות, חבל בכל זאת לוותר על האמפייר סטייט, פסל החירות ושופינג ברחוב 34 או בשדרה החמישית. אלו כידוע המקומות המתוירים ביותר, אבל סביר להניח שתרצו להעניק לילדים את מלוא החוויה ולגרום להם להרגיש כמו בסרט אמריקאי. חוץ מזה, אפשר לתת להם להתלהב ולהצטלם לסלפי בכל אחד מהמקומות האלה כדי להשוויץ באינסטגרם ולאחר מכן לגייס את תשומת הלב והקשב שלהם לפעילויות פחות קונבנציונאליות.
בהצלחה!