ספרים חדשים על המדף – מילה של אמא נגה

ספרים רבותי, ספרים 🙂 קבלו המלצה על ספרי ילדים חדשים על המדף בעלי מסרים קריטיים לגיל הרך. החברה החדשה, הגברת העיוורת, על נגיפים קורונה ומה שביניהם, חמי החמור שנעלב, עדי וקוקינה יוצאות במעוף, בגן הקסום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

החברה החדשה : חגי רזניק
החברה החדשה : חגי רזניק

החברה החדשה – מאת : חגי רזניק, איורים: רות אריאל, הוצאת צמרת – “החברה החדשה” הוא סיפורם התמים של שני אחים,  שגית ויובל, שמקבלים מתנה מההורים – מחשב לוח חדש, אולם המתנה החדשה והמרגשת הופכת לאתגר שאיתו מתמודדת  המשפחה כולה. הספר מדבר על הסכנות והאתגרים המצויים ברשת האינטרנטית.
המסר בסיפור חזק וברור! הרבה סכנות  טמונות ברשת. אינטרנט זה טוב, אבל, חשוב לעקוב אחר הילדים, חשובה הפתיחות של ההורים, השיח שמתבקש על כל הסכנות הטמונות ברשת  והתייחסות החשובה של ההורים לכל מילה של הילדים.  ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
כמו שמסכם הסופר… “המחשב זה טוב, אבל אפשר גם על דברים אחרים לחשוב. בוא ניתן למחשב לנוח, ובחופשה נעיף במקום זה, עפיפון ברוח!”
הגברת העיוורת - מאת: מלי לוזון
הגברת העיוורת – מאת: מלי לוזון

הגברת העיוורת – מאת:  מלי לוזון, איורים : מאיה קלטי, הוצאת : צמרת – “הגברת העיוורת” סיפור מרגש על יואב, ילד סקרן, שפוגש כל בוקר את שכנתו העיוורת, מרגלית, יש ל ו המון שאלות ומחליט להציג את עצמו ולבקש להיפגש עימה.
הסיפור, מנגיש לילדים את העיוורון בעדינות וברגישות, וחושף את נוושא המוגבלויות תוך לימוד סובלנות, שאילת שאלות מכבדת וקבלת השונה. ספר חשוב ביותר 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
ומה יואב למד? “…למדתי, שגם גברת עיוורת, יודעת לעשות הכל – רק בדרך אחרת!”
על נגיפים קורונה ומה שביניהם - מאת: גילה יצחקוב
על נגיפים קורונה ומה שביניהם – מאת: גילה יצחקוב

על נגיפים, קורונה ומה שביניהם – מאת : גילה יצחקוב-קלאר, איורים : שי-לי בלמס, הוצאת : צמרת –  הספר “על נגיפים קורונה ומה שביניהם” נותן מענה לשאלות רבות שהביאה איתה הקורונה, ומומלץ לילדים סקרנים הרוצים להכיר את עולמם של הנגיפים.
הספר כתוב נפלא, בגובה העיניים ומסביר על עולמם של הנגיפים. הספר מתאר את פריצת הקורונה ואת כל הדרך שעשה הנגיף בכל העולם. הספר מצרף אותנו למסע מרתק ומקסים, השזור בתוכן מדעי מעמיק, שמתאים לילדים. מחפשים תשובות על הקורונה? זה המקום 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
אהבתי את הנימה האופטימית בסיום “… נסיון העבר מלמד כי מיגור נגיפים הוא בהחלט אפשרי, אין ספק שהמאמצים למציאת החיסון ישאו בקרוב פרי…”
חמי החמור שנעלב - מאת: רחל חדד
חמי החמור שנעלב – מאת: רחל חדד

חמי החמור שנעלב – מאת : רחל חדד, איורים : שי-לי בלמס, הוצאת : צמרת – הספר “חמי החמור שנעלב” עוסק בהתמודדות ילדים עם עלבון ודחיה, ומאפשר להם להסתכל מנקודת מבטו של האחר. כל זה קורה כאשר מלך החיות חוגג יום הולדת במסיבה ענקית, אולם חמי החמור לא מקבל הזמנה למסיבה, נעלב ומחליט לנקום.
ספר מרגש מאד 🙂 כתוב נפלא ובהחלט משקף מה קורה לילד שלא מוזמן ליומולדת או מסיבה. אהבתי מאד 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
אהבתי את ההתנצלות של מלך החיות “…האריה הסלחן הביט בחמור בהתרגשות, חיבק אותו והתנצל גם הוא: ‘אני מתנצל שלא קיבלת את ההזמנה, זה ממש לא היה בכוונה! הדוור החביב לא מצא אותך בביתך…”
חשוב לציין שעל הספר יש קוד לסריקה וניתן להקשיב לסיפור דרך האפליקצייה.
עדי וקוקינה יוצאות במעוף - מאת: מיקה מנדלוביץ'
עדי וקוקינה יוצאות במעוף – מאת: מיקה מנדלוביץ’

עדי וקוקינה יוצאות במעוף – מאת : מיקה מנדלביץ, איורים : מאיה קלטי, הוצאת : צמרת – הספר “עדי וקוקינה יוצאות במעוף” מספר על חברות בין משפחת צפרדעים ואנשים כאשר הצפרדע הצעירה היא חברה של הילדה הקטנה והיא מלמדת אותה איך להתגבר על הפחד. למי אין פחד ממשהו? ממישהו? הסופרת מספקת לנו כיצד נעזור לילדינו להתמודד עם הפחד? ומסייעת לילדים להתגבר על חששות ופחדים.
“…עם נחיתתן, מודה עדי בחיבוק ונשוק לקוקינה חברתה, על המסע המרתק והמופלא, בזכותה של קוקינה האמיצה, עדי אינה פוחדת עתה…”
חשוב לציין שעל הספר יש קוד לסריקה וניתן להקשיב לסיפור דרך האפליקצייה.
בגן הקסם - מאת: רבקה סולומון
בגן הקסם – מאת: רבקה סולומון

בגן הקסם – מאת :  רבקה סולומון, איורים : אבי כץ, הוצאת : צמרת –הספר “בגן הקסום” מספר נו על מפגש ראשוני של ילדים בגן, על הרושם שהם השאירו על החברים שהסתמך על סממנים חיצוניים בלבד. הספר מלמד אותנו איך להתמודד עם דעות קדומות וסטיגמות? על הנטיה לשפוט בלי להכיר ולמידת ערך החברות האמיתית.
הספר משקף מצב קיים בעולם של כולנו, ההתרשמות הראשונה שלנו מאנשים. כיצד אנו שופטים אנשים רק על פי מראה עיניים 🙂 אהבתי את הרעיון של התחפושות ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
הסופרת מסיימת את הסיפור באימרה “… לפעמים הפנים מטעות אותנו, הן כמו מסכה. מה שחשוב – הוא הטוב שנמצא בתוך לב האדם.” אהבתי 🙂
ספרים חדשים על המדף - מילה של "אמא נגה".
ספרים חדשים על המדף – מילה של “אמא נגה”.

כתיבת תגובה