ספרים רבותי, ספרים…

ספרים רבותי, ספרים… קראתי 3 ספרים. אחד – נחמד. אחד – נחמד יותר… אחד – לא רציתי שיגמר. מילה של “אמא נגה”.

הצל ששומר עלי
הצל ששומר עלי

אני אוהבת לקרוא וספרים תמיד היו החברים הטובים שלי. הפעם קיבלתי לסקר 3 ספרים של הוצאת יהלומים.
הצל ששומר עליי, מאת אבישג צ’רחי, הוא רומן עכשווי ארצישראלי שלוקח את הקוראים לתוך עולמם המורכב והמסוכן של שומרי הצללים. זהו ספרה השני. ספרה הראשון, כמו שהיינו פעם, יצא לאור בהוצאת ‘יהלומים’ וכיכב ברשימות רבי המכר.
מה אהבתי? את תיאור המשפחה, האוכל, והביטויים בשפה הפרסית שמשולבים בספר. כבת להורים שהאבא נולד בפרס והאמא ירושלמית ממוצא פרסי הרגשתי  שאני מכירה את המשפחה, את המאכלים וניסיתי להבין את השפה (אינני דוברת אותה).
מה לא אהבתי? הספר מייגע. אני לא אוהבת את הקפיצות הרבות בשנים. מה שגרם לירידת מתח ופשוט לא עניין אותי. הסוף היה ידוע מראש ולא עורר כלל רצון להמשיך לקרוא. מילה של “אמא נגה”.
מבזק לוהט
מבזק לוהט

מבזק לוהט מאת ג’ואנה לין הוא רומן עכשווי, שחושף את הקורא לנעשה מאחורי הקלעים של תעשיית החדשות ומוכיח שיש סיכוי נוסף לאהבה גם כשכבר נראה שהכול אבוד. זהו שם עט של הסופרת, שיודעת היטב כיצד נראים החיים מעברה השני של עדשת המצלמה.
מה אהבתי? את ההתרחשות, את האקשן של דסק החדשות. כעיתונאית, הרבה פעמים מצאתי את עצמי כחלק פעיל בעלילה ומבינה כיצד עובד הדופק ברגע שיש לך סקופ. הספר כתוב יפה וסוחף וממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
מה לא אהבתי? אולי פרק אחד שהייתי מוותרת עליו.
הטעמים של חיי
הטעמים של חיי

טעמים של חיי מאת חן סונגו דונגי, ספר ביכורים שלה. זה רומן עכשווי תוסס על אישה חזקה המתמודדת עם פיתולי החיים ולא חוששת לשבור מסגרות כדי להגשים את חלומותיה.

מה אהבתי ? הכל 🙂 כתיבה נפלאה, דמויות מעניינות, עריכה טובה. מה הטריד אותי? כל הזמן בדקתי כמה עוד נשר לי לקרוא… שלא יגמר 🙂 בקיצור, ספר נפלא 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
 

ספרים - הוצאת יהלומים
ספרים – הוצאת יהלומים