ספר – האדם הבא שתפגוש בגן עדן

האדם הבא שתפגוש בגן עדן מאת מיץ’ אלבום נמצא מקום ראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. קראתי והתרגשתי מאד 🙂 מילה של “אמא נגה”.

האדם הבא שתפגוש בגן עדן
האדם הבא שתפגוש בגן עדן

אני מאד אוהבת לקרוא ספרים, את זה אתם יודעים כי זאת לא הפעם הראשונה שאני אומרת. לספר יש כוח, למילה הכתובה, שאני חסידה גדולה שלה.
הציעו לי לסקר את הספר “האדם הבא שתפגוש בגן עדן” צמרמורת אחזה בי… קודם כל מהשם ובפתיח ב’הערת המחבר’ כך נכתב “…כשהייתי ילד, אדי סיפר לי על הלילה שבו כמעט מת בבית החולים. הוא התרומם מעל גופו וראה את אהוביו מחכים לו בקצה המיטה…” ואני, עברתי בדיוק את אותה החוויה בלידת בני השלישי. מתתי בלידה ואני ממש זוכרת את עצמי ‘מרחפת’ מעל כולם שומעת ורואה בדיוק את הדרמה שהתרחשה מתחתי בחדר הלידה.
לקח לי זמן לקרוא, משהו בי התהפך… אבל ברגע שהתחלתי לקרוא הוא לא מש ממני. קראתי בנשימה אחת.
יש המון משפטים שלקחתי מהספר, שממש דיברו אלי והרגשתי שהם יוצאים ממש ממני “…ברגעים מסוימים, כשהמוות קרוב, מוסטים הצעיפים המפרידים בין העולם הזה לעולם הבא. גן העדן והאדמה נפגשים. ברגעים כאלה אפשר להציץ על כמה נשמות שעזבו כבר. אתם יכולים לראות אותן ממתינות לבואכם. והן רואות אתכם מגיעים…”
ועוד משפט שאומר “…כמה שניות על פני האדמה יכולות להיות מאה שנים בגן עדן…”
אני יודעת מי מחכה לי בגן עדן ואתם? ספר מרגש, מלמד מעצים 🙂 ממליצה לכם החום לקרוא בליווי טישו 🙂 אהבתי מאד 🙂 מילה של “אמא נגה”.
ומה מסופר בו? כשאנני היתה ילדה, היא נפצעה בתאונה בלונה פארק. חייה אמנם ניצלו אך ידה השמאלית נקטעה וחוברה חזרה לגופה בניתוח קשה. האדם שהציל את חייה היה אדי, לוחם לשעבר בן שמונים ושלוש, איש התחזוקה של הפארק, ששילם על כך בחייו. מאז השתנו חייה של אנני לבלי הכר.
אמה, חדורת רגשי אשם, ניתקה אותה מהעולם שהכירה ובשל כך סבלה אנני מבדידות קשה ומהתעללויות. במשך כל חייה נאלצה לעמול קשה כדי לזכות בהכרה מצד הסובבים אותה.
באחד הימים, והיא כבר אישה צעירה, פגשה שוב באהוב נעוריה, פאולו, והאמינה שסוף-סוף מצאה את האושר. אך ליל החתונה מסתיים בתאונה ואנני יוצאת למסע בגן עדן, שם היא נפגשת שוב עם חמשת האנשים המשמעותיים ביותר בחייה, שאחד מהם הוא אדי.
לפני חמש-עשרה שנה, כשיצא לאור ספרו האהוב של מיץ’ אלבום חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן, התאהבו כולם באדי, לוחם לשעבר שעבד כאיש תחזוקה בפארק שעשועים ונהרג כשהציל את חייה של אנני. במסע של אדי בגן עדן לימדו אותו חמישה אנשים שיש משמעות בחייו של כל אחד ואחד. האדם הבא שתפגוש בגן עדן הוא ספר יפהפה ונוגע ללב המהווה המשך לספר חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן אך גם עומד בפני עצמו כסיפור סוחף ומלא השראה, סיפור המזכיר לנו את המשמעות שיש בחיי כל אדם ושכל סוף הוא גם התחלה; עלינו רק לפקוח את עינינו כדי לראות אותה.
מיץ’ אלבום הוא סופר, תסריטאי, מחזאי וכותב טורים. שבעה מספריו כיכבו במקום הראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, בהם ימי שלישי עם מורי, הספר הנמכר ביותר מסוגו בכל הזמנים! כל ספריו ראו אור בעברית בהוצאת מטר. ספריו של מיץ’ אלבום תורגמו ל-45 שפות ונמכרו ביותר מ-35 מיליון עותקים. הוא ייסד את S.A.Y דטרויט, מַאֲגָד של תשעה ארגוני צדקה בעיר מגוריו. כמו כן הקים חנות קינוחים וקו מוצרי מזון ודברי מתיקה באינטרנט, ללא מטרות רווח, למימון תוכניות למען תושבים נזקקים בדטרויט. אלבום הוא תומך פעיל בבית יתומים בפורט או פרינס, האיטי.

כתיבת תגובה