ספר חדש – 'שמרי נפשך '

‘שמרי נפשך ‘ – רומן חדש ומטלטל  מאת רחל גבריאל על אובדן ועל המאבק לחיים בהוצאת ‘צמרת’.

שמרי נפשך מאת רחל גבריאל
שמרי נפשך מאת רחל גבריאל

רחל גבריאל מפליאה בספרה השני בסיפור סוחף, המשלב פרטים מחייה בתוך רומן מרתק. עם אב שזנח כשהיתה בת שלוש, ועם אח יקר שנפל במלחמת ששת הימים, היא מודה ש”למרות שהספר איננו ממש אוטוביוגרפיה, הרגשות בהחלט נכנסו בו”

חדש בחנויות הספרים: ‘שמרי נפשך‘, ספרה המטלטל של הסופרת רחל גבריאל, המשלב בתוך רומן מרתק סממנים אוטוביוגרפיים מילדותה ומחייה כאחות שכולה.

שמרי נפשך מביא את סיפורה של מרי שהתייתמה מהוריה בעודה פעוטה, וגודלה על-ידי אחיה שבו היא רואה דמות אב. בבגרותה, מהווים נישואיה קרש קפיצה לחיים נוחים ולבית משלה, אך הגורל אינו מרפה והיא נאלצת להתמודד שוב ושוב עם אסונות הפוקדים אותה, עם סוד אפל המעיב על חייה, ועם שתיקות וכעסים המרחיקים מעליה את בנה.

בדומה למרי, גם גבריאל התייתמה מאמה בהיותה בת פחות משלוש שנים, כשברקע אביה מתעלם מקיומה ומשאיר לאחיה את הטיפול בה. האח, לו מוקדש הספר, נהרג במלחמת ששת הימים. נפילתו היתה טראומה שגבריאל חווה עד היום. “הוא היה כל עולמי. הכאב הוא נורא”, היא אומרת, “ולמרות שהספר איננו ממש אוטוביוגרפיה, הרגשות בהחלט נכנסו בו”.

רחל גבריאל גדלה כילדת חוץ בקיבוץ קדמה. היא אחות במקצועה (כיום בפנסיה) ואם לארבעה ילדים. שמרי נפשך הינו ספרה השני. קדם לו ‘תבקשי חזק’ המצליח.

בימים אלה היא כותבת את ספרה השלישי.

שמרי נפשך, בהוצאת ‘צמרת’, ניתן לרכישה ברשתות ‘סטימצקי’ ו’צומת ספרים’, ובחנויות הספרים המובחרות.

מחיר הספר 79 ₪.