ספר ילדים חדש – איזה חג לי – חג הקורונה

ספר הילדים – איזה חג לי, של עידית להמן, מפתחת שיטת הורות יצירתית, מושק ממש עכשיו לתקופת הקורונה ונותן מענה מרגיע ומלמד להרבה שאלות שהילדים שואלים על החג החדש – חג הקורונה.

איזה חג לי (צילום: באדיבות יח"צ)
איזה חג לי (צילום: באדיבות יח”צ)

מגיפת הקורונה אילצה את כולנו להתאים את עצמנו למציאות החדשה שנכפתה עלינו – לשמור על מרחק, לעטות מסיכות, להקפיד לשטוף ידיים ועוד שלל הגבלות שמטרתן למנוע הדבקה. למבוגרים קל להבין את המשמעויות של ההנחיות החשובות הללו, אולם מה באשר לילדים קטנים? האם ובאיזה אופן כדאי לספר להם על הסיבות להתנהלות מוקפדת כזו בתקופה הנוכחית?
עידית להמן, שהתמודדה בתקופת הסגר עם שאלות של ילדיה, כמו למה אסור ללכת לפארק, מדוע צריך לשטוף ידיים הרבה פעמים, למה לא מארחים ומתארחים אצל חברים ועוד, חיברה סיפור דמיוני על חג הקורונה באמצעותו היא נתנה לילדיה תשובות מרגיעות.
את הסיפור החליטה עידית להוציא לאור עבור הורים רבים שמתמודדים גם הם בתקופה זו עם שאלות דומות של ילדיהם.  תוך שלושה שבועות בלבד, עם ארבעה ילדים שמתרוצצים בתקופת הסגר בבית,  הצליחה עידית להוציא את ספר הילדים המקסים “איזה חג לי”.
הספר מנוקד, מלווה באיורים שממחישים את העלילה ומציע לכל אותן שאלות שעולות על ידי הילדים תשובות אפשריות ופתרונות שירגיעו אותם. הספר כולל גם משחק ורעיונות להפעלות משפחתיות בעקבות הסיפור.
בסקירה, אהבנו את הספר. הוא עונה לשאלות הכי פשוטות של הילדים ע”י מתן מענה יצירתי וכמו שאנחנו אומרים “לעשות מהלימון – לימונדה”. ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.
עידית להמן היא אם לארבעה, בוגרת החוג לתיאטרון במכללת אמונה ובוגרת המסלול לאימון אישי באוניברסיטת תל-אביב, שחקנית, במאית, מרצה ומפתחת שיטת הורות-יצירתית. זהו ספרה הראשון.
איזה חג לי
מאת : עידית להמן
איירה: לירז גינת
כריכה קשה
מחיר: 64 שקל
לרכישת הספר: איזה חג לי

כתיבת תגובה