ספר – מרושעת

מרושעת הוא הספר הראשון שתורגם לעברית בטרילוגיית הפנטזיה הרומנית “העולם שמעבר” שכיכבה ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. מילה של “אמא נגה”.

מרושעת (צילום: יח"צ)
מרושעת (צילום: יח”צ)

קיבלתי לסקר את הספר “מרושעת” מאת הסופרת ג’ניפר אל. ארמנטראוט. התרשמתי מכך שהוא ספר ראשון בטרילוגיית העולם שמעבר. זה ספר פנטזיה רומנטי על אהבה המתפתחת במקומות האפלים ביותר ומנצחת גם את כוחות הרשע החזקים מכולם. הטרילוגיה כיכבה במקום הראשון ברבי המכר של הניו יורק טיימס ויו־אס־איי טודיי ובקרוב תופק לסרט.
אני, לא מתה על ספרי מדע בדיוני (…ניסוח מאד עדין…) והחלטתי לקרוא…
אייבי מורגן בת ה-22 לומדת באוניברסיטה, אבל היא לא תלמידה רגילה. היא יודעת היטב שבני האנוש אינם היצורים היחידים המטיילים ברובע הצרפתי בניו אורלינס בשביל הכיף ובשביל האוכל. לאחר שאיבדה את הוריה ואת בן זוגה לבני הפא צמאי הדם, היא נשבעת לרדוף אותם עד נשימתה האחרונה ומקדישה למסדר את חייה עד שגבר גבוה, חסון, ירוק עיניים ומסתורי נכנס אל חייה. אין ספק שהדברים עומדים להפוך למרושעים ביותר ובמהירות, כאן בניו אורלינס.
רן אוונס הוא האדם האחרון שאייבי ציפתה להכניס לחייה המסוכנים כציידת האורבת בלילות לבני הפא ברחובות העיר, ובטח שלא הייתה לה כל כוונה לפתוח את ליבה, אבל המשיכה ההולכת וגוברת בינה ובין רן משתווה בגודלה לסודות שרן מסתיר ממנה. האויב הולך ומתחזק ואייבי כבר לא יודעת מה מסוכן לה יותר – הגבר הרוצה לתבוע את חזקתו על ליבה ועל נשמתה, או היצורים מהעולם שמעבר שרוצים לעשות את אותו הדבר בדיוק.
הספר נחמד מאד, אפילו הצלחתי להתחבר לעלילה. אבל, היו הרבה חורים. ודבר שהוסבר לכל אורך הספר למה הוא כן… התגלה בסופו למה לא. ככה שבכל אופן החזיר אותי למציאות. לדעתי, יש בעיה בעלילה… מילה של “אמא נגה”.
“מרושעת” מאת ג’ניפר אל. ארמנטראוט בהוצאת אדל
מספר עמודים: 376
מחיר: 98 ש”ח
להשיג ברשתות הספרים ובאתר: https://bbooks.co.il/?ref=si

כתיבת תגובה