סרט – אינדיאנה ג’ונס וחוגת הגורל

אינדיאנה ג’ונס וחוגת הגורל מחזיר בפעם האחרונה את השחקן המועמד לפרס האוסקר, האריסון פורד, אל תפקיד הארכיאולוג האייקוני להרפתקה מרגשת ברחבי כדור הארץ. מילה של “אמא נגה”.

צילום: באדיבות פורום פילם

הריסון פורד חוזר בתפקיד הארכיאולוג והגיבור האגדי, אינדיאנה ג’ונס, בפעם החמישית בסדרת הסרטים הבלתי נשכחת. לצידו של פורד מככבים פיבי וולר-ברידג’, אנטוניו בנדרס, ג’ון רייס דייוויס, שונה רנה ווילסון ועוד.

השנה 1969 ואינדיאנה ג’ונס מוכן לפרישה. לאחר שהעביר יותר מעשור מחייו כמרצה באוניברסיטת האנטר בניו יורק, הפרופסור המוערך נערך לפנסיה בדירתו הצנועה, בה הוא חי לבד. דברים משתנים לאחר ביקור פתע מביתו של חברו הטוב, אשר הוא הסנדק שלה, הלנה שו (פיבי וולר ברידג’), לאחר נתק של שנים. שו מחפשת פריט עתיק ונדיר אשר אביה נתן לג’ונס לשמור עליו שנים לפני כן – החוגה הידועה לשמצה של ארכימדס, מכשיר שלכאורה בכוחו לזהות סדקים בזמן.

הלנה שצברה שם כנוכלת, גונבת את החוגה ובמהרה בורחת מהמדינה כדי למכור אותה למרבה במחיר. לאינדי לא נותרה ברירה אלא לרדוף אחריה, הוא מוריד את האבק מהכובע וג’קט העור להרפתקה אחת אחרונה. בינתיים אויביו לותיק של אינדי, יורגן וולר, נאצי לשעבר, העובד כפיזיקאי בתכנית החלל של ארצות הברית, ישנן תוכניות אחרות לחוגה, מזימה נוראית אשר יכולה לשנות את פני ההיסטוריה העולמית.

אין שאלה שאינדיאנה ג’ונס נותר כאחת מהדמויות האהובות ביותר שהגיעו למסך הגדול: אגודת הסרטים האמריקאית דירג אותו כסרט גיבור השני הטוב בכל הזמנים – רק גרגורי פק כאטיכוס פינת’ בסרט ‘אל תגע בזמיר’ התעלה עליו. אך קשה לדמיין כיצד הסרט היה נשאר רלוונטי בתודעה ללא האריסון פורד בכובעו החום המרופט.

באדיבות פורום פילם

בקיצור, גם בגיל 80 לא נס ליחו של האריסון פורד כאינדיאנה ג’ונס הוא גדול, מרגש בכושר – תענוג 🙂

ד.א מכל הדמויות הנפלאות אשר גילם פורד, הוא תמיד הרגיש קשר מיוחד לאינדיאנה ג’ונס, והוא היה שואל לעתים תכופות את המפיקים קטלין קנדי ופרנק מארשל על חידוש אחרון לסרט. “האריסון אוהב את הדמות כמו הקהל, והוא לא רצה שזה יסתיים, הוא המשיך לשאול, יש עוד סיפור אחד נוסף?”

איזה כייף שיש עוד אחד, עוד אינדיאנה ג’ונס, עוד חוויות לאינדיאנה.

אהבתי, ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה”.

באדיבות פורום פילם

אינדיאנה ג’ונס וחוגת הגורלIndiana Jones and the Dial of Destiny

בימוי: ג’יימס מנגולד

תסריט: ג’ז באטרוורת’, ג’ון-הנרי באטרוורת’, דיוויד קואפ, ג’יימס מנגולד

הפקה: קיית’לין קנדי, פרנק מרשל, סיימון עמנואל

צילום: פדון פאפא מיכאל

עריכה: מייקל מק’קסקר, אנדרו באקלנד, דירק וסטרוולט

מוזיקה: ג’ון ויליאמס

שחקנים:

הריסון פורד, פיבי וולר-ברידג’, אנטוניו בנדרס, ג’ון רייס דיוויס, שונט רנה וילסון, תומס קרטשמן, טובי ג’ונס, בויד הולברוק, אוליבר ריכטרס, איתן איסידור ומאדס מיקלסן.

אורך הסרט: 154 דקות

הסרט מופץ על ידי פורום פילם

כתיבת תגובה