סרט חדש – נאום החתונה

הסרט “נאום החתונה”, קומדיה צרפתית, הינו עיבוד קולנועי לספרו של הסופר הצרפתי פאבריס קארו בשם: “הנאום”, סרט מיוחד ויוצא דופן – מילה של “אמא נגה”.

(באדיבות:קולנוע_חדש)

מאת : שרית כץ.

אדריאן, רווק טרי בן 35, מנסה להחזיר את האקסית שלו לחייו, לאחר שזו נטשה אותו ל”הפסקה” לדבריה.  אחותו של אדריאן עומדת להתחתן, “הפסקה”, בארוחה המשפחתית, מתבקש אדריאן בידי גיסו לעתיד, לשאת נאום בחתונת אחותו, והיות ותכונת תקשורת אינה נמנית במאפייניו החיוביים של אדריאן, בקשה זו הינה גורם לסיוט עבורו.

הסרט הינו יוצא דופן ושונה מסרטים רבים אחרים. רובו ככולו מתמקד בדיאלוגים בין אדריאן לבין עצמו ורוב רובו של הסרט הינו מעין מחזה של שחקן יחיד, אף שדמויות משפחתו, הוריו, אחותו, גיסו לעתיד והאקסית שלו נמצאים רוב העת בפריים. הדיאלוגים לעיתים שנונים, לעיתים מצחיקים אך לעיתים מעייפים. אדריאן מגלם דמות שהיא אנטיתזה לדמות הגברית הסטריאוטיפית והוא בעצם דמות של גבר ה”מחובר לנשיות שלו” אף כי הינו סטרייט מובהק.

מבחינה מסויימת האסוציאציה שחוויתי, הייתה של צפייה באחד מסרטיו הישנים של וודי אלן, אף שההומור של אלן שונה בהרבה מההומור הצרפתי, המככב  בסרט זה בידיו האמונות של בנג’מין לברן, שחקן הקומדי פרנסז.

לומר שמאוד נהניתי? איני יכולה… יתכן והנאתי נפגמה בשל העובדה שהצפייה בסרט הזה, בבית קולנוע  הייתה הראשונה שחוויתי לאחר שנתיים בקירוב, וחוששת שלחץ מסויים ליווה אותי לאורכו, שמחתי שהסתיים מילה של אמא נגה.

(באדיבות:קולנוע_חדש)

ומי ביוצרים :

בימוי: לורן טיראר

תסריט: לורן טיראר על פי הנובלה של פאבריס קארו

צילום: עמנואל סויר

עריכה: ולרי דסין

עיצוב: ארנו רות

עיצוב בגדים: מריה רמדן לוי

מוסיקה: מתייה למבוליי

הפקה: אוליבה לגאש

(באדיבות:קולנוע_חדש)

משתתפים :

אדריאן: בנג’מן לברן – שחקן הקומדי פרנסז    

סוניה: שרה ג’יראדו

לודו: קיאן קוהינדי

סופי: ג’וליה פיאטון

האבא: פרנסואה מורל 

האמא: גוליאן לונדה 

צרפת 2020 , 88 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

הפצה בישראל קולנוע חדש, בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

כתיבת תגובה