סרט חדש – עוד סיבוב – מילה של אמא נגה

עוד סיבוב – ANOTHER ROUND סרטו של תומאס וינטרברג (במאי ותסריטאי), זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, מרגש, מחכים ומהנה מאד 🙂 ממליצה בחום 🙂 מילה של “אמא נגה” – לחיים!

סרט - עוד סיבוב (צילום באדיבות סרטי יונייטד קינג)
סרט – עוד סיבוב (צילום באדיבות סרטי יונייטד קינג)

במהלך ארוחה משותפת מבינים מרטין, מורה בתיכון, ושלושת חבריו בני ה- 40 ומשהו, שהחיים שלהם תקועים. כדי לצאת מן האין-מוצא הם מחליטים על ניסוי חברתי משותף: להמשיך את חייהם עם צריכה גבוהה, אבל מבוקרת, של אלכוהול. בהתחלה הכול הולך להם נהדר – בקריירה, בזוגיות, במשפחה אבל בסופו של דבר לערפול החושים ולהתמכרות יש מחיר.
על הסכנות הטמונות בשתייה מופרזת של אלכוהול כולנו מכירים. אבל, כאן יש סוג של ניסוי מעניין, שמקבל לגיטימציה ממחקרים קודמים. וכמו כל דבר, ברגע שנסחפים מגיעים אל נקודת אל-חזור מסוכנת.
סרט מרגש מאד, משחק מצויין של מאדס מיקלסן. התחושה בסוף הסרט, שבא לך לשתות ‘לחיים’ ותחושה מוזרה שליוותה אותי, סוג של סחרחורת, שיכרון חושים, מזל שלא הייתי צריכה לנהוג 🙂 
סרט נפלא 🙂 רוצו לראות! מילה של “אמא נגה”.
סרט - עוד סיבוב (צילום באדיבות סרטי יונייטד קינג)
סרט – עוד סיבוב (צילום באדיבות סרטי יונייטד קינג)

עוד סיבוב – ANOTHER ROUND, זוכה 4 פרסי האקדמיה האירופאית (כולל פרסי הסרט, הבמאי והשחקן הטובים ביותר) הבחירה הרשמית – פסטיבל קאן 2020
דנמרק. 2020.
117 דקות. דובר דנית, מתורגם לעברית.
מופץ ע”י סרטי יונייטד קינג.
אודות היוצרים והשחקנים
תומאס וינטרברג – במאי ותסריטאי. אחד הקולנוענים הדנים המובילים של דורו. יסד את תנועת “דוגמה 95” רבת ההשפעה יחד עם חברו, הבמאי לארס פון טרייר. ביים את הסרטים זוכי הפרסים “הניצוד” ו“החגיגה”. בין סרטיו הבולטים האחרים – “גיבורים במצולות”, “קומונה”, “הרחק מההמון הסואן”, “כשגבר חוזר הביתה”, “הכל על אהבה” ו“ונדי היקרה”.
טוביאס לינדהולם – תסריטאי שותף. במאי ותסריטאי מועמד לאוסקר אשר חתום על דרמות המתח הדניות זוכות הפרסים R“, “A War” ו-Hijacking A. כתב יחד עם וינטרברג את הסרטים “הניצוד” ו“Submarino”.
מאדס מיקלסן – (“מרטין”). זוכה פרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קאן על תפקידו בסרט “הניצוד” (בבימויו של תומאס וינטרברג). כוכב סדרת הטלוויזיה “חניבעל” ושוברי הקופות “קזינו רויאל”, “חיות הפלא 3”, “דוקטור סטריינג'” ו“רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים”. שיחק בהפקות האירופאיות זוכות הפרסים “סיפור מלכותי”, “אחרי החתונה”, “מייקל קולהאוס”, טרילוגיית “פושר” ו“בשערי גן עדן”.
 תומאס בו לארסן – (“טומי”). אחד משחקניו הקבועים של הבמאי תומאס וינטרברג. הופיע בסרטים “הניצוד”, “החגיגה”, “כשגבר חוזר הביתה”, “ונדי היקרה” ו“הכל על אהבה”.
מארי בונווי – (“אניקה”). הופיעה בסרטים זוכי הפרסים “להיות אסטריד”, “הזדמנות שניה” (בבימויה של סוזאנה בייר)ו“הגירוש” (בבימויו של אנדרי זביאגינצ’ב).
 

כתיבת תגובה