סרט – ציפור לבנה

ציפור לבנה ‘סיפור פלא’ סרט חדש ומרגש המבוסס על ספרה של  ר”ג’ פלאסיו, מי שכתבה את רב המכר ‘פלא’. המספר על ג’וליאן , הלומד שיעור חשוב מסבתו האהובה על איך מעשה אחד של טוּב לב, יכול להמשיך להתקיים לנצח. חובה לצפות 🙂 סרט משובח! מילה של “אמא נגה”.

מהסופרת המצליחה של רב-המכר ‘פלא’, הספר שהוביל להקמת התנועה ל”בחירה בטוּב לב”, מגיע סיפור מעורר השראה נוסף. עלילת ‘ציפור לבנה: סיפור פלא’ עוקבת אחר ג’וליאן (ברייס גייזר), אשר מתקשה להרגיש שייך מאז שסולק מבית הספר הקודם שלו בעקבות יחסו לאוגי פולמן. על מנת להכניס שינוי לחייו, סבתו של ג’וליאן (הלן מירן) סוף סוף חושפת בפניו את סיפורה האישי על אומץ וגבורה – בנערותה בצרפת הכבושה ע”י נאצים, נער מכיתתה מגן עליה מפני סכנה ממשית לחייה. הם מוצאים אהבה ראשונה בעולם מרהיב שהם יוצרים לעצמם, בעוד אמו של הנער (ג’יליאן אנדרסון) מסכנת הכל על מנת להגן עליה.


‘ציפור לבנה: סיפור פלא’, כמו ‘פלא’ לפניו, הוא סרט מרומם נפש על איך מעשה אחד של טוּב לב יכול להמשיך להתקיים לנצח, וכמה אומץ נדרש להיות טוב לב. מסתבר, שאנחנו שוכחים הרבה דברים בחיים, אבל לעולם לא שוכחים טוב לב של אנשים. כי כשטוב לב עלול לעלות לך בחייך, הוא נהפך לפלא 🙂 ובתקופות אפלות, דברים טובים מזכירים לנו אנושיות. רוצו לצפות! סרט מרגש ומחמם את הנשמה 🙂 מילה של “אמא נגה”.

באדיבות: פורום פילם

קצת על ההפקה:

‘ציפור לבנה’ מבוסס על הרומן הגרפי עטור השבחים הנושא אותו שם מאת ר”ג פילאסיו אשר גם כתבה את הסרט ‘פלא’ אשר יצא לאקרנים ב2017 והפך ללהיט. עבור מיליוני קוראים ואוהבי קולנוע ‘פלא’ הוא סיפור שובה לב, מעורר השראה ומרומם רוח על כוחו של טוב לב – כיצד הוא יכול לבנות גשרים ולהמיס לבבות. ב’ציפור לבנה’ לטוב הלב יש אפילו יכולת להציל חיים כאשר ג’וליאן אלבנס הבריון בבית הספר הפרטי ביצ’ר זוכה לביקור מסבתו מפריז וחווה שינוי תפיסתי בזכות הסיפור המופלא של חברות ואומץ.

סבתו חיה בצרפת תחת הכיבוש הנאצי במלחמת העולם השנייה ובתור ילדה נאלצה להסתתר כדי לשרוד. זאת בעזרת חברה לספסל הלימודים, בחור צעיר שסיכן הכול כדי לתת לה זכות לשרוד. השניים מוצאים את היופי והאהבה בעולם הקסום שיצרו לעצמם.

באדיבות: פורום פילם

ציפור לבנה: סיפור פלא White Bird

בימוי: מארק פורסטר

תסריט: מארק בומבק (מבוסס על ספרה של ר”ג פלאסיו)

הפקה: טוד ליברמן, דיוויד הוברמן, ר”ג פלאסיו

שחקנים: הלן מירן, ג’יליאן אנדרסון, אריאלה גלייזר, אורלנדו שוורדט, ברייס גייזר וישי גולן.

הלן מירן – סבתא: השחקנית הקולנוע, הטלוויזיה והתיאטרון המוערכת היא אחת מ-21 שחקנים בעולם אשר זכו בשלושת הפרסים הנכספים: האוסקר, האמי והטוני.

ג’יליאן אנדרסון – ויויאן בומייר: השחקנית האמריקאית מוכרת בעיקר מתפקידה כסוכנת סקאלי בסדרה ‘תיקים באפלה’ עבור תפקידה בסדרה זכתה בפרס האמי ובגלובוס הזהב.

אריאלה גלזר – שרה בלום: השחקנית הבריטית הצעירה שיחקה לצד רוזמונד פייק ואניה טיילור ג’וי בסרט ‘מאדאם קירי’.

ישי גולן – מקס בלום: השחקן הישראלי זכה להכרה רחבה כאשר שיחק בסדרת הקאלט של האחים ברבש ‘טירונות’ בהמשך כיכב בסדרות הטלוויזיה: ‘אהבה מעבר לפינה’, ‘האי’, ‘תנוחי’, ‘אליפים’, ‘כפולים’, ‘מנאייכ’ ועוד. בשנת 2010 זכה בפרס האקדמיה לשחקן הטוב ביותר בדרמה עבור תפקידו בסדרה ‘חטופים’.

אורך הסרט: 120 דקות

ארה”ב, 2024

הסרט מופץ על ידי פורום פילם

כתיבת תגובה