פסטיבל דרום אדום 2021 יוצא לדרך! כל הפרטים…

היום, הממשלה הודיעה שהסגר יסתיים ביום שישי ה 5/2/2021 ופסטיבל דרום אדום יוצא לדרך 🙂 הכלניות כבר מחכות לנו 🙂 צעדת הכלניות ומרוץ הכלניות יתפרסו על פני מספר ימים ושעות, עד 50% הנחה על עשרות פעילויות באמצע השבוע, וסיורים מודרכים ללא תשלום לאורך השבוע. לראשונה בדרום אדום – red space, מתחם עבודה בין הכלניות ועוד אטרקציות חדשות, סלי פיקניק מגוונים, אפליקציה עם חידון נושא פרסים ועוד המון – דרום אדום 4-28 בפברואר 2021, בצפון הנגב יוצא לדרך…. כל הפרטים כאן 🙂

כלניות בשוקדה (צילום: אורי גולן 2019)
כלניות בשוקדה (צילום: אורי גולן 2019)

גם השנה, חוגגים דרום אדום! חג הכלניות של צפון הנגב חוזר אל המרחבים הפתוחים, עם ההתאמות הנחוצות לאור המגבלות.
למרות, ואולי בזכות, הסגרים האחרונים, יחד עם הגשמים, נראה שהכלניות פורחות השנה יותר מתמיד, והן מחכות למבקרים שיחזרו לפקוד את אתרי הטבע באזור.
אירועי הדגל של דרום אדום, צעדת הכלניות ומרוץ הכלניות, יתקיימו גם השנה, אם כי במתכונת קצת שונה. במקום יום אחד שבו כולם נפגשים באותו המקום והזמן, האירועים יתקיימו השנה על פני מספר ימים, בהם המשתתפים יבחרו בדיוק את היום והשעה בה יצאו לדרך, כך שהטבע יהיה כמעט כולו לרשותם.
דרום אדום 2021 (צילום: רפי בביאן)
דרום אדום 2021 (צילום: רפי בביאן)

השנה במיוחד מומלץ להגיע אל מוקדי הפריחה דווקא באמצע השבוע, כשהדרכים פנויות יותר, והטבע ממתין בנחת למבקרים, שייהנו במהלך הימים ראשון עד רביעי גם מחופשיות רבה יותר בטיולים, וגם ממחירים מסובסדים של עד 50% על עשרות פעילויות וסיורים.
צריכים לעבוד במהלך ימות השבוע? גם זו לא בעיה. באזור יוצב השנה לראשונה מתחם עבודה בחיק הטבע – red space. באזור שקט ושליו בטבע, יוצבו שולחנות ופינות עבודה, מחצלות וכריות, פינת קפה וכמובן חיבור Wi-Fi עבור העובדים, שיוכלו להרגיש מיידית את האפקטיביות של עבודה מול הנופים בחיק הטבע.
לאורך כל השבוע יתקיימו מגוון סיורים מודרכים, ללא תשלום, רובם בהדרכת קרן קימת לישראל ורשות הטבע והגנים. הסיורים ייקחו את המבקרים אל מוקדי הפריחה, ואל הנקודות ההיסטוריות באזור שם יספרו את סיפורם המרתק, ויכירו את הכלים הקדומים ששימשו את התושבים לאורך שנות ההתיישבות. סיורים נוספים יגיעו אל נקודות טבע עוצרות נשימה, סיורי שקיעה וערב יצאו באתרים חקלאיים ועוד.
סיורים נוספים יתקיימו בשדרות, שם יכירו את סיפורה של העיר, החוויה המרוקאית, סיור ומופע עם חיים אוליאל, את הסצנה הקולינרית הפורחת בסיורי טעימות קולינריים ועוד.
סל פיקניק סלילי (צילום יח"צ)
סל פיקניק סלילי (צילום יח”צ)

גם ברהט יצאו סיורים מרתקים להכרת התרבות הבדואית על שלל גווניה. “תפדלו”- סיורים רגליים ברחבי העיר ובשוק העירוני, סיורים קולינריים, סדנאות אמנות וקולינריה ,ארוחות בבתים פתוחים ועוד.
אפילו את הדרך דאגו השנה להפוך לפעילה  ומהנה יותר. עושים את דרום אדום עם אפליקציית “רואדיו”- משחק מבוסס מיקום, שיהפוך את הדרך והביקור לחוויה עם שאלות, מסלולים, חידות ומשימות על דרום אדום – על הפרחים, האטרקציות המגניבות באזור, והעסקים המיוחדים. צוברים נקודות ויכולים לזכות בפרסים.
ואחרי שמגיעים, זה הזמן לפתוח את אפליקציית מטרונגב הפורסת בפני המבקרים מפה אינטראקטיבית עם כל מה שאפשר לעשות באזור, אזורי פריחה, אטרקציות, צימרים, הטבות ייחודיות ועוד המון.
דרום אדום 2021 (צילום: רוסן יאנקוב)
דרום אדום 2021 (צילום: רוסן יאנקוב)

במהלך דרום אדום יהיה ניתן ליהנות מעוד משחקי ניווט- דרך מהנה להכיר את האזור בצורה חוייתית ועצמאית, לנווט ולהתמצא במרחב, בלי לגעת בוויז.
השנה בדרום אדום השמיים הם הגבול, תרתי משמע, עם שתי אטרקציות חדשות בפסטיבל, המתקיימות גבוה בשמיים. טיסה בלתי נשכחת בכדור פורח מעל מרבדי הכלניות, השדות והפרדסים של האזור עם “fly away” או טיסה חווייתית וחווית האנדרנלין האולטימטיבית של צניחה חופשית עם עיט – “סקיי כיף” בשדה תימן.
דרום אדום
דרום אדום

וכמו תמיד מגוון סיורים חקלאים, קטיף עצמי של תותים וירקות, טיולי אופנים, סיורי ליקוט, סיורים בניחוח היסטורי, סדנאות יצירה מגוונות ואינטימיות, אירוח ביתי , חוות בודדים וחוות יענים, משחק מחפשים את המטמון, מבוך תבלינים ובשמים, בוסתן פירות אקזוטיים, סדנאות  בשרים ועוד מגוון פעילויות בתיאום והרשמה מראש, ברוח בתקופה.
ומה אוכלים בימים אלה? מגוון רחב של סלי פיקניק יחכו לכם באתרים השונים. סלים עם אוכל תימני, עם גבינות, סלים עם ירקות מוכנים לנשנוש, עם לחמים ומאפים טריים ואפילו עם בשרים מעושנים. רק בחרו את הסל המועדף עליכם, אספו אותו וצאו לסעוד במרחבים מול הנוף.
לרשות המטיילים יעמדו נקודות חלוקה של תכנית הפסטיבל לאורך כל תקופת הפסטיבל. עמדות מידע יפעלו ב”שבילים-COLUMBIA- צומת דבירה, ובמרכז לה מדווש בבארי.
דרום אדום 2021, 4-28 בפברואר
לפרטים נוספים:  www.habsor.co.il או בדף הפייסבוק” פסטיבל דרום אדום”
דרום אדום 2020
דרום אדום 2020

כתיבת תגובה