פסטיבל המצוירים

שלושה ימים של סרטי אנימציה, סדנאות קומיקס, מפגשי אמן עם קריקטוריסטים ומאיירים, תערוכות מיוחדות ועוד בפסטיבל “אנימיקס ערד-תמר”

פסטיבל אנימיקס - תמונת הקריקטורה- מושיק
פסטיבל אנימיקס - תמונת הקריקטורה- מושיק

העיר ערד, בשיתוף המועצה האזורית תמר, קרן מיראז‘ לפיתוח הנגב ומשרד התיירות, מארחת מהדורה מיוחדת של פסטיבל “אנימיקס” לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, המתקיים מזה 11 שנה בסינמנטק תל-אביב.

הפסטיבל יתקיים השנה לראשונה בערד במשך 3 ימים ויכלול מגוון ענק של סרטי אנימציה, סדנאות קומיקס, מפגשי אמן עם קריקטוריסטים, תערוכות ושוק קומיקס בו ייטלו חלק מאיירים בולטים בתחום בישראל. כל מה שרציתם לדעת על האנימציה בקולנוע, האנשה וחוכמת הפרצוף, שפת הקומיקס, יצירת סיפור, פוליטיקה בקומיקס, אורחים מיוחדים כמו בן גוריון, ים המלח, קופיקו, גברת זעפני, אדי בלאגן, פלאפלמן, פרסומות מיוחדות, סרטי אנימציה בלעדיים ועוד ועוד.

הזדמנות נהדרת לצפות בתכנים מוכרים לצד הפקות חדשות עבור הפסטיבל, לשלב נופים ואווירה מדברית לצד חווית האמנויות המצוירות הקסומות.

את הפסטיבל תפתח הקרנה מיוחדת, ייחודית בארץ ובעולם של סרט האנימציה “פטר וזאב: הסיפור האמיתי” לצד קונצרט של “תזמורת המהפכה” תזמורת סימפונית צעירה ומשובחת. הסרט, בהפקה אנגלית ופולנית- זוכה האוסקר ב-2008.  הסיפור הקלאסי, עם תוספות מודרניות. הוצג לראשונה בפסטיבל ישראל 2010. מתאים לכל.

הפקות מיוחדות:

לכבוד הגעת הפסטיבל לנגב- “נתב”ג- נושא התערוכה בן גוריון” תערוכת קריקטורות ואנימציה חדשה העוסקת בדמותו של דוד בן גוריון כמנהיג ומוביל חזון הנגב. התצוגה תכלול עבודות של מיטב הקריקטוריסטים הישראלים בעבר ובהווה, כפי  שראו בעיניהם את “הזקן“ לאורך השנים וגם בראייה אקטואלית, על רקע המנהיגות הישראלית של ימים אלה. בין האמנים המשתתפים: מושיק לין, נעם נדב, עמוס אלנבוגן, זאב אנגלמאיר, אורי פינק, גיא מורד, מיש, נוסקו, שי צ‘רקה ועוד רבים, לצד יצירותיהם של חלוצי הקריקטורה אריה נבון, זאב ודוש. אוצר התערוכה הוא דן פתיר, לשעבר יועץ התקשורת של ראשי הממשלה יצחק רבין ומנחם בגין.

“מפזר מלח” הרצאת קריקטורות ייחודית של המאייר נוסקו על התייבשותו של ים המלח בעיניים קריקטוריסטיות. למעלה מ-50 איורים הומוריסטיים על על מחדלי השימור שגרמו למקום להתייבש, על הבולענים, המועמדות משבעת פלאי תבל, בוץ, שיטפונות ועוד. (יום שישי, לקהל בוגר).

“מאגיה רוסיקה” זוג ישראלי יוצא למוסקבה לגלות את פניה של האנימציה הרוסית. סרט חכם, על אמנים גדולים ואנשים מיוחדים. ברוסית, תרגום לעברית. בנוכחות ובהנחיית הבמאים.

 

נותן זבנג במדבר אורי פינק, יוצר הסדרה המצליחה זבנג מביא לערד את גיבוריו המצוירים.

 

כמו כן, אסור לפספס:

מארי ומקס סרט האנימציה העלילתי והמרגש של היוצר האוסטרלי אדם אליוט. על אנשים פשוטים מהשוליים שייגעו בנשמתכם כפי שלא נגעו בה הרבה שנים. למבוגרים ונוער.

 

מי מפחד מאנימציה דודו שליטא בתכנית מרתקת על אנימציה מודרנית למבוגרים.

 

לכל השדים והרוחות עמוס אלנבוגן בסדנת קומיקס לילדים על מפלצות וחיות מחמד אחרות.

 

ליגת האוסקרים מיטב הסרטים הקצרים מהעולם שזכו בפרס האוסקר או היו מועמדים.

 

המהגרים סרט אנימציה של במאי הונגרי לקהל סקרן, משוחרר עם חוש הומור פראי.

 

 

“אנימיקס ערד-תמר” 26-28 במאי

הכניסה לכל האירועים חינם

בתשלום: פטר והזאב – 50 שקלים

אירועי הפסטיבל יתקיימו במתחם מתנ“ס ערד, מוזיאון העיר ואולם אורון והם מיועדים לקהל הרחב, למבוגרים ולילדים

לפרטים ומידע נוסף: www.animixfest.co.il

למידע על מקומות לינה, מסלולים ופעילויות נוספות באזור הנגב: www.gonegev.co.il

כתיבת תגובה