פסטיבל ׳מיפו עד אגריפס׳ 2019 – Dinner & A Show

פסטיבל המחול ׳מיפו עד אגריפס׳ 2019 יוצא לדרך… 4 לילות של מחול וקולינריה בשוק מחנה יהודה ובבית אליאנס כולל אירועים בקונספט Dinner & A Show בין ה 1 – 4 בספטמבר 2019, ירושלים. כל הפרטים, כאן 🙂 

שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה

אני מאד אוהבת מחול, והשילוב של מחול ואוכל נשמע מיוחד ואחר. לכן, שמחתי מאד להצטרף לסיור העיתונאים לירושלים ללב הפועם של העיר, שוק מחנה יהודה לחוות ולהנות מהרעיון המיוחד של פסטיבל ‘מיפו עד אגריפס’ בו משלבים שוק, אוכל ומחול 🙂
ולמה מיפו עד אגריפס? אלו הגבולות של שוק מחנה יהודה. רח’ יפו הוא הגבול הצפוני ואגריפס הוא הגבול הדרומי.
פסטיבל המחול “מיפו עד אגריפס” 2019 יוצא לדרך. זו השנה ה – 6 ובו מתקיים המפגש בין שוק מחנה יהודה ליצירות מחול עכשווי, ביוזמת קבוצת המחול ק.ט.מ.ו.ן.
שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה

פסטיבל ‘מיפו עד אגריפס’ מציג מופעים ייחודיים וחדשניים, המתאפיינים ביחס הלא שגרתי שנוצר בין הקהל לאמנים, בין מחול לאוכל, תוך שימוש בקרבה שכופה השוק.  כך נוצר קשר אותנטי ובלתי אמצעי שמחבר בין האוכלוסיות השונות השותפות בשוק מחנה יהודה ושמשתתפות בפסטיבל.
אלעד שכטר, מנכ”ל הפסטיבל ואחד ממקימי קבוצת המחול ק.ט.מ.ו.ן מציין בהתרגשות: ״פסטיבל ׳מיפו עד אגריפס׳ 2019, מעניק הזדמנות ליהנות מחוויה שמעוררת את כל החושים. המפגש הבלתי אמצעי עם שוק מחנה יהודה מקרב ומשקף את המגוון והעושר של החיים בעיר ירושלים. הפסטיבל מתאפיין בכך שהוא מציג אמנים מהקצוות השונים של החברה הישראלית, ויוצר חוויה על-תרבותית של מפגש בין גוף למקום.”
ק.ט.מ.ו.ן היא קבוצת מחול ייחודית בירושלים, שהוקמה ב 2012 על ידי הכוריאוגרף והרקדן אלעד שכטר, שבימים אלו משמש כמנכ”ל הפסטיבל. ק.ט.מ.ו.ן מאמינה ביכולת של אמנות להוות מנוע ליצירה של שינוי חברתי.
מבט לשוק מחנה יהודה. צולם מהאטלייה של טלי
מבט לשוק מחנה יהודה. צולם מהאטלייה של טלי

פסטיבל ‘מיפו עד אגריפס’ מציג מחול המחבר בין אנשים.  מחול שמציג את התרבות הישראלית הייחודית במיטבה, ונותן לגיטימציה לקהל לחשוב, להרגיש, לטעום, לרקוד, לשמוח ולהיחשף לאומנות איכותית וטובה בברים ובמסעדות הכי טרנדיים בעיר, וכמובן בבית אליאנס הייחודי שהוקם בלב העיר.
מקום מושבה של הקבוצה ב׳בית אליאנס׳ – בית לקהילות יוצרות של ׳רוח חדשה׳. הבית הוא התגשמות החזון של הקבוצה, לקחת חלק פעיל בפנים המתחדשות של ירושלים ולהוות חוד חנית לתרבות פעילה, מעורבת ויוצרת, המשמשת קורת גג למגוון התרבויות שמתקיימות יחד בירושלים.
הפסטיבל כולל סדרת אירועים בקונספט Dinner & A Show המציעים מנות שף שנרקחו בשיתוף ובהשראת יוצרי המחול ויוגשו כחלק אינטגרלי מהמופע. המופעים במסעדות שוק מחנה יהודה המתחדש ויעניקו חוויה ייחודית של ארוחת גורמה לצד מופע מחול.
בפסטיבל יוצגו 10 עבודות מחול, 7 מהן בבכורה עולמית אשר נוצרו במיוחד לפסטיבל, בניהולה האמנותי של סופיה קרנץ:
המופע פרסונה. אפרת רובין ואיריס נייס (צילום: נטשה שחנס)
המופע פרסונה. אפרת רובין ואיריס נייס (צילום: נטשה שחנס)

בסיור נחשפנו לכמה מהלוקיישנים שבהם יתקיימו המופעים.
שלוש מסעדות שבהם יציעו מופע וארוחה הנקראים Dinner & A Show: מופע מחול וארוחת שף בתשלום ובהזמנה מראש. המופעים יתקיימו בין התאריכים ה 1 -2 בספטמבר. 
Dinner & A Show הוא קונספט ייחודי המעניק חוויה קולינרית תרבותית: 5 מופעי מחול וארוחה במסעדות אשר נוצרו יחד בשיתופי פעולה מרתקים בין כוריאוגרפים מובילים לבין שפים ומסעדות ידועות בשוק מחנה יהודה:

 • מסעדת ׳האטלייה׳ של טלי פרידמן: יוצגו שתי עבודות וארוחה: עידן כהן יציג את עבודתו ׳אורפיאו כליצן׳ והיוצרות אפרת רובין ואיריס נייס יציגו את עבודתן ׳פרסונה׳ מופע המשלב עבודה של וידאו ארט. מופע המציב מראה לתוכניות הריאלטי. שתי רקדניות מאד אסתטיות ומרגשות. 
  מופע 'לחם' (צילום: נטשה שחנס)
  מופע ‘לחם’ (צילום: נטשה שחנס)
 • מסעדת ׳הדקל 3׳ של קבוצת מחניודה: היוצרת דנה מרכוס בדואט עם יואב קליימן ׳Don’t Break My Heart Please’ . מחיר מופע וארוחה כ – 280 ש”ח.
 • מסעדת ׳רחמו׳ הוותיקה של משפחת רחמו תארח 2 דואטים (כל אחד מהם בכרטיס נפרד עם ארוחה): ׳לחם خبز׳של שרון הללי אסא ואיימן סייפה, מחול הלחם מרגש מאד מפגש בין רקדן מהמגזר הערבי לרקדנית מהמגזר היהודי שהחוט המקשר ביניהם הוא הלחם-מקור החיים, האוכל וזכרונות ילדות של שניהם ומה התפקיד של הלחם בחייהם. מופע מרגש עוצמתי ומומלץ במיוחד ) מילה של “אמא נגה”.  וכן את ׳Parallel׳ של ראנד זיאד טהה וחאלא סאלאם. מחיר מופע וארוחה כ – 70 ש”ח.
  קפה משובח אצל ברנדון טריגר
  קפה משובח אצל ברנדון טריגר

גם ברחבי השוק יתקיימו מופעים פתוחים לקהל בין ה 1 – 2 בספטמבר, ללא תשלום בשני לוקיישנים.
מופע פתוח לקהל יתקיים ברחבת בית הקפה power coffee works של ברנדון טריגר, השוכן מעבר לרח’ אגריפס.  ברנדון עלה מדרום אפריקה והקים את המקום. המקום מזוהה ‘הסלון של השכונה וממוקם בו ‘המקרר החברתי’. המקום סוג של תרבות היפית ומחבק את כל הזרמים היהדות. ברנדון אומר, ‘יש במקום ברכה’ כי אנשים מכל הזרמים נפגשים כאן. במקום תוצג העבודה של צוקי רינגרט ׳Present | Tense׳
ממליצה לכם להגיע למקום. ראשית, יש שם קפה מ-ע-ו-ל-ה 🙂 פשוט משובח. אני פריקית של קפה, שותה קפה שחור ללא ממתיק וללא חלב. אוהבת את טעמו המר של  הקפה. ברנדון הכין לי תערובת אישית שלו לקפה שחור. הוא בחר פולים מתערובות הקיימות במקום, שקל, טחן והגיש.  בקיצור, התענגתי מכל לגימה. זה לא נקרא לשתות קפה זה היה להינות מכל ביס. הגרגרים לא נטחנו עד דק, ניתן היה ללעוס  אותם ) חברים, ממליצה בחום! מילה של “אמא נגה”. 

המופע ימה וקדמה. מירה רובישנטיין וישי כרסנתי (צילום: נטשה שחנס)
המופע ימה וקדמה. מירה רובישנטיין וישי כרסנתי (צילום: נטשה שחנס)

מופע פתוח נוסף יתקיים בתוך השוק ב’פרדי למון בר’. ממול למקום יוציאו את הבסטות, יבנו במה ועליה ירקדו. במקום תוצג היצירה ׳ימה וקדמה׳ של  מירה רובינשטיין וישי כרסנתי, מופע מצחיק ומהנה 🙂 מבטיחה לכם שלא תרצו לזוז… תבקשו עוד ועוד 🙂 מילה של “אמא נגה”.  וכן עבודתה של דנה חפוטה ׳סבע ד’רו’אח שבע נשמות׳.
להצלחת הפסטיבל נרתמנו סוחרי היום וסוחרי הלילה בשוק. יפה, אהבתי 🙂
שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה

 יצירות בפאטיו ההיסטורי של ‘בית אליאנס’ השוכן ברחבת החניה של השוק יתקיימו 2 מופעי מחול מיוחדים תחת כיפת השמיים, בין התאריכים 3 – 4 סבפטמבר.

  • 7 INCH OF SLAM
   The Full Body Soundscape
   בכורה עולמית מאת אנאבל דביר (בקו פרודוקציה עם פסטיבל ‘צוללן’)
  • ‘Animal Triste’ – בכורה בישראל! מופע אורח ממונטריאול – קנדה, של הכוריאוגרפית מלני דמרס. המופע קצר שבחים רבים ברחבי העולם ולאחר מופעים בדרום אמריקה, שבדיה, צרפת וקנדה, מגיע בפעם הראשונה לישראל.

לסיכום, סיירתי בין סמטאות השוק, צפיתי בשלושה מופעי מחול מרגשים ומהנים, שתיתי קפה משובח, התארחנו ברחמו ונהנינו מחומוס משובח עם קובה, אורז ושעועית, התארחנו באטלייה הקסום של טלי פרידמן יו”ר ועד סוחרי השוק. ושוק מחנה יהודה תמיד מרגש, בכל יום ובכל שעה. בואו… מבטיחה לכם חוויה נפלאה של שוק, מחול, אוכל ואווירה 🙂 מילה של “אמא נגה”. 
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים:  www.catamon.com
 

כתיבת תגובה