צעדת נחל שניר

רפתנים וחקלאים מכל הארץ יערכו צעדת הזדהות עם מאבק ענף החלב בישראל כחלק מתחרות “סובב גליל” לזכרם של ערן עופר ודביר מור ז”ל.

רפתנים בצעדה
רפתנים בצעדה

לקראת חג השבועות יגיעו מאות רפתנים, בני משפחותיהם ותושבים מכל הארץ בשבת ה- 12.5 לצעדת הזדהות עם מאבק ענף החלב בישראל ולמחאה כנגד התנהלות ראש הממשלה וועדת קדמי, אשר המליצה על חיסול ענף החלב בארץ וסגירת 400 רפתות בפריפריה הרחוקה! מדובר על אבדן של 4,000 מקומות עבודה בפריפריה כולל תעשיות הקשורות לכך המהוות 70% מפרנסת הפריפריה!

הצעדה תתקיים במסלול של 5 ק”מ לאורך נחל שניר (החצבני) וחזרה לטקס הסיום בחניון כפר בלום. בצעדה יצעדו הרפתנים עם חולצות מאבק, דגלים, פרת המאבק והרבה מוטיבציה. בנוסף, בדשאים שבחניון ניתן יהיה לקיים פיקניק משפחתי להנאה על שפת הנחל.

רוני ליטבק, מנהל רפת קיבוץ עמיר שבגליל העליון מזמין את הקהל הרחב להצטרף לרפתנים ובני משפחותיהם בצעדה בגליל הירוק והיפה בעונה זו ואומר, כי למרות שכבר ידוע לממשלה ולציבור כי האשמים בעליית מחירי מוצרי החלב הן המחלבות הגדולות ורשתות השיווק המרוויחות בפערי התיווך ולמרות שהמחיר לליטר חלב לרפתנים לא השתנה כבר שנים, ממשיכים על פי החלטות ועדת קדמי לפעול לסגירת רפתות ולחיסול ענף הרפת בפריפריה. אני מזכיר לכולם, כי רפתות אינן קיימות במרכז הארץ ודווקא בפריפריה בה עיקר פרנסתנו אינה בתעשיות גדולות אלא בחקלאות, לא ייתכן, כי ראש הממשלה ייתן יד להרס ההתיישבות העובדת, החקלאות והציונות בגבולות המדינה כנגד אנשים התורמים למדינה כה הרבה.

רפתנים בצעדה
רפתנים בצעדה

יעקב בכר, מנכ”ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב אומר: “העם בישראל חייב להגיד את דברו לממשלה, אנו רואים מה קורה כאשר המדינה תלויה בהבאת מים, גז ומוצרי מזון אחרים. לא ברור מאילו מניעים מגיעה ההחלטה לחסל דווקא ענף כה מצליח כענף הרפת, שישמור על ישראל יצרנית ועצמאית באספקת חלב” אומר בכר.

גזירות ועדת קדמי יביאו לחיסולה של רפת ישראלית מפוארת, להתיישבות העובדת בפריפריה הרחוקה וגבולות המדינה. אין זו רק פרנסת הרפתנים ומשפחותיהם אלא שרשרת של פרנסה: מובלים, גידול מספוא, תחזוקת הרפתות ועוד.

מחיר השתתפות בצעדה – 20 ₪ לאדם, לתושבי הגליל העליון – 10 ₪.

השתתפות רפתנים ללא תשלום. מגיעים לנקודת ההרשמה של צעדת הרפתנים במתחם הקיאקים בכפר בלום, מקבלים חולצה וכובע.

פרטים להצטרפות לצעדה- רוני ליטבק- קיבוץ עמיר- 052-6954181

 

כתיבת תגובה