קבוצת נגב תייצא לאולימפיה הקנדית

קבוצת נגב חברת בת של אפריקה תעשיות חתמה על חוזה אסטרטגי ענק בצפון אמריקה לתקופה של חמש שנים: החברה תייצא לאולימפיה הקנדית מוצרים המיוצרים על ידה בהיקף של 400 מיליון ₪.

אבי מוטולה מנכ"ל נגב
אבי מוטולה מנכ"ל נגב

קבוצת נגב, מקבוצת אפריקה תעשיות, החברה הגדולה בישראל, בתחום שיווק  אריחים, חיפויים ומוצרים סניטריים, הודיעה היום מדווחת היום (יום שלישי 29 במאי 2012)  כי, חתמה על הסכם עם חברת אולימפיה הקנדית למכירת מוצרים המיוצרים על ידה ואריחי נובו בהיקף של 400 מיליון שקל .

אולימפיה, שבבעלות משפחת רייכמן, הינה אחת מחברות הפצת האריחים הגדולה בעולם. מקום מושבה של החברה בטורנטו קנדה ובבעלותה 13 חברות בנות הפרוסות בארצות הברית ובקנדה באמצעותם היא פועלת.

במסגרת ההסכם, שנחתם לתקופה של חמש שנים, תרכוש אולימפיה אריחי נובו  שיופצו לחנויות, קבלנים  וישירות לפרויקטים  ברחבי צפון אמריקה וקנדה.

אברהם (נובו) נוברגוצקי מנכ”ל אפריקה תעשיות אמר: “עסקה זו הינה חלק מיישום האסטרטגיה שלנו להרחבת הפעילות של אפריקה תעשיות ויציאה החוצה לשווקים גלובליים ובינלאומיים תוך ניצול הניסיון, הידע הרב והמוצרים שלנו על מנת להמשיך ולצמוח בחוזקה. נגב היא הוכחה גדולה ואמיתית כי, במדינת ישראל ניתן להקים, לפתח וליצור מובילות גלובלית בתחומי פעילות נוספים מלבד היי טק. הפעם אנו מביאים את הבשורה ממפעל החברה בירוחם המצליח בפעילותו לייצר ערך אמיתי ומובילות גלובלית. עסקה זו מעניקה לנו בסיס טוב להמשך צמיחה גלובלית ופותחת לנו חלון הזדמנויות לעסקאות נוספות בעתיד מתוך מטרה להמשיך ולהציף ערך לבעלי המניות שלנו” .

אבי מוטולה מנכ”ל נגב הוסיף עוד: “עסקת הענק עליה הכרזנו היום מהווה עדות לכך שקבוצת נגב הינה החברה המובילה לא רק בישראל אלא אחת מהחברות המובילות בעולם ביצור אריחים, בטיב האיכות, בעיצוב וביתרון הטכנולוגי. עסקה זו הינה סנונית  ראשונה מבין עסקאות גלובליות נוספות שנעשה מתוך רצון להרחיב בצורה משמעותית את הפעילות שלנו מחוץ לישראל ולנצל את סל היתרונות שלנו בעולם.  אני מאמין כי, לעסקה זו קיים פוטנציאל התרחבות בשנים הבאות ואנו נפעל לכך. מהלך זה מקבע את נגב כאחת החברות החזקות והגדולות בעולם והיא מקנה לנו בטחון להמשך הדרך.

“לא בכדי אנו מודיעים על עסקה זו כיום . נגב ביצעה בשנים האחרונות מהלך אסטרטגי נרחב  שעיקרו היה ניצול הידע והניסיון שלנו להתרחבות גלובלית. אנחנו נמצאים כיום בסיום  תהליך השקעה של 150 מיליון שקל בהקמת מפעל חדש בירוחם והרחבתו מתוך כוונה להכפיל את כושר היצור הקיים. כושר ייצור זה יאפשר לנו לעמוד בעסקה גדולה זו עליה אנו מכריזים היום. השקענו רבות בטכנולוגיה, בהקניית ערף מוסך רב ללקוח הסופי והעסקה הזו נותנת לנו את הביטחון והאישור על יכולות הייצור הגבוהות שלנו, האיכות, היצירתיות ובעיקר יכולות העיצוב המיוחדות המאפשרות לנו למכור בצפון אמריקה וקנדה מוצרים ברמה הגבוהה ביותר בעולם המותאמים בצורה מושלמת לצרכני השוק האמריקאי והקנדי. חברת אולימפיה הקנדית בחנה את היכולות שלנו מזה תקופה ארוכה ובחרה בנו כספק מוביל שלה, ובכך קנדה וצפון אמריקה מצטרפות לסל הפעילות הגלובלית שלנו הכולל את רוסיה, פילדלפיה, ניו יורק, רומניה ואפריקה. פעילות זו נותנת לנו  תקווה להגדיל  עוד יותר את נפחי היצוא שלנו למדינות נוספות”.