קיץ, רואים לך ת'רגליים

הקיץ כאן ואתן חייבות, אבל ממש חייבות לשמור על טיפוח כף הרגל. הבאנו לפניכן את המדריך המלא לפדיקור ביתי שיסביר איך מפנקים גם את העור והציפורניים בכפות הרגליים. בקיצור, תתחילו לשייף 🙂 

באדיבות תפוח טכנולוגיות
באדיבות תפוח טכנולוגיות

בנות להתעורר… הקיץ כבר כאן ואתן חייבות להציג כף רגל מטופחת. כל החורף הסתרתן את כפות הרגליים בנעליים סגורות ופשוט, שכחתן מהן. עכשיו זה הזמן , אתן נקראות לדגל 🙂 המטרה להציג כפות רגליים מטופחות. אני יודעת שאתן עסוקות, ממהרות, אין לכן זמן ועוד כל מיני תירוצים.
אבל, כמו שאתן משקיעות בבשמים, בתחליבי גוף ובסבונים ריחניים לגוף, מתמרחות שעה ארוכה אחרי המקלחת בקרם עתיר לחות, מוציאות הון עתק על תמרוקים, מוצרי איפור ומסיכות לשיער וכל פינה גלויה בגופכן זוכה למנת הטיפוח היומית או השבועית שלה, עכשיו זהו זמן רגליים.
העניין הוא שדווקא כפות הרגליים ראויות לטיפול מיוחד, בפרט שהן אלו הנושאות את כל כובד המשקל יום אחר יום וסובלות מפעולות כמו עמידה, הליכה וכל פעילות גופנית אחרת המאמצות אותן ועלולות לגרום להופעת יובש, לעור קשה, לעייפות ולנפיחות. בקיץ כמובן נוספות לכל אלה גם תופעות לוואי כגון הזעת יתר וריחות לא נעימים.
באדיבות המותג אורלי
באדיבות המותג אורלי

עם המעבר לנעליים פתוחות  – חל גידול משמעותי בדרישה לטיפולי פדיקור, אז דעו כי אפשר בהחלט לבצע בעצמכם פדיקור בבית – זה נוח (אין כמו בבית), זה קל  (נסו ותיהנו), זה נעים וזה בעיקר כיף.
אז רגע לפני שהאצבעות מבצבצות מבעד לסנדלים פנקו את עצמכם בפדיקור הום מייד. כך תעשו זאת לבד:
על מנת לבצע טיפול פדיקור בבית יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים.
ראשית יש לזכור כי השימוש בכלים (הפצירות והצבתיות) וכל מה שבא במגע עם העור הוא אישי ואין להשתמש בציוד האמור על בני משפחה אחרים – אלא אם הכלים הללו עברו חיטוי ועיקור כדי למנוע הדבקה של נגעים מאדם לאדם (למשל פטרת).
חשוב לציין כי המגמה העולמית בטיפולי הפדיקור היא דווקא להימנע מהשימוש בסכינים ולהחליפם בחומרים ממיסים, אותם ניתן לרכוש בפארמים ובמכונים המקצועיים השונים. המגמה הזאת נובעת מתוך ההבנה כי הסרת העור הקשה (קאלוס) המהווה שכבת הגנה הכרחית לגוף נוטה למעשה  לייצר בצמיחתה המחודשת שכבה עבה יותר.
זקוק לטיפול (באדיבות המותג תפוח)
זקוק לטיפול (באדיבות המותג תפוח)

פדיקור בבית: שלב אחר שלב

 • מרחו מרכך עור על קשת העור שמסביב לציפורניים ודחפו בעדינות את העור עם דוחף עור ייעודי בכדי להגדיל את לוחית הציפורן. את עודפי העור יש להסיר בעדינות יתרה – זהירות לא לפצוע – עשו זאת בעזרת צבתית עור ייעודית.
 • עתה, גזרו את הציפורניים בקו ישר, והקפידו שלא לקצוץ אותן יותר מדי – כלומר יש להשאיר מעט קצה חופשי (פס לבן בקצה הציפורן) של כ-3 מ”מ לערך בכדי להימנע מציפורן חודרנית ובכדי למנוע אפשרות של חדירת פטרת מתחת לציפורניים.
 • עצבו את צורת הציפורניים בעזרת פצירה, מומלץ לבחור בשייפ מעוגל, בעיקר בזוויות החיצוניות של הציפורניים בכדי למנוע הופעתה של ציפורן חודרנית.
 • הסירו בעדינות בעזרת בלוק את שכבת השומן שעל הציפורן ואחר כך הבריקו אותה בעזרת פצירת הברקה.
  פדיקור באדיבות ORLY
  פדיקור באדיבות ORLY
 • מרחו ועסו את כפות הרגליים בפילינג ייעודי לכף הרגל והסירו בעזרתו את עודפי העור היבש – הקפידו במיוחד על אזור הקרסול וצדי כף הרגל.
 • לבעלי עור קשה וגס בעקבים – מומלץ להקפיד על שיוף כפות הרגליים ברספל (משייף) פעמיים עד שלוש בשבוע. ניתן ורצוי להשתמש גם בפילינג גרגרי או בפילינג ים המלח לפני הכניסה למקלחת,והכי חשוב – להקפיד הקפדת יתר על השימוש בקרם רגליים המיועד לריכוך העור.
 • הסירו שאריות של לק ישן. השתמשו במסיר לק נטול אצטון, היות וזה מייבש את הציפורניים ואת העור שמסביבן. כדי להקל את המלאכה, הספיגו פיסת צמר גפן במסיר לק, עטפו ציפורן אחת והמשיכו לציפורן הבאה. כשכל הציפורניים עטופות הניחו להן לספוג את מסיר הלק במשך דקה-שתיים, ואז הסירו את פיסות צמר הגפן תוך הפעלת לחץ קל.
  באדיבות אורלי
  באדיבות אורלי
 • שייפו את הציפורניים כשהן יבשות. זה יקל על תהליך עיצובן. הקפידו לשייף בתנועות עדינות לכיוון אחד – תנועות של הלוך ושוב פוגעות בציפורן ועלולות לשבור אותה.
 • כדי להקל על מריחת הלק ברגלים הניחו בין האצבעות מפריד אצבעות – כך תבטיחו הציפורניים יהיו בפוזיציה ישרה – נתון שיקל על הדיוק במריחת הלק. את הלק יש למרוח בשיטת השכבות. כדי שהייבוש הסופי יהיה מהיר, צרו שכבות דקות והמתינו כשתי דקות בין שכבה לשכבה. התחילו משכבת הבסיס, שתסייע ללק להיצמד אל הציפורן וגם תמנע הכתמה והצהבה שלה. לאחר מכן מרחו שתי שכבות דקות של לק (ושוב – המתינו שתי דקות בין שכבה לשכבה. (לסיום מומלץ למרוח שכבת הגנה שתעניק לציפורן גימור מבריק ועמיד, ובדרך כלל גם תזרז את הייבוש).
 • פנקו את הקוטיקולה. לעור המקיף את הציפורן יש תפקיד: מטרתו למנוע חדירה של גורמים לא רצויים העלולים לפתח זיהום מתחת לציפורן. העור הזה עדין ולכן לא גוזרים אותו ולא דוחפים, אלא מעסים תוך הדיפה קלה מאוד של העור כלפי חוץ. חשוב לעשות זאת בעדינות רבה, בתנועות מעגליות קטנטנות, במקלון עץ המיועד למטרה זו. אם אין לכם סבלנות או זמן להתעסק עם זה, אל תחפשו קיצורי דרך ועברו הלאה.
 • זהירות קיץ!!!! חשוב לזכור כי רוב הפטריות בעור ובציפורניים נגרמות עקב הדבקה. לכן, יש להקפיד על נעילת נעלים במקומות ציבוריים (בריכות שחיה, מקוואות, מקלחות משותפות) וכמובן לא לשכוח לייבש היטב את כפות הרגלים ובין האצבעות בעזרת מגבת אישית.

קיץ נפלא 🙂
סייעו בהבאת הטיפים: גל אלטמן – המדריך הראשי בחברת CHIC תמרוקים, חני אטיאס – המדריכה בחברת ORLY וסיגל קדם – המדריכה המקצועית במותג תפוח טכנולוגיות.