רגע לפני הלידה יעל גולדמן, משתפת אותנו בחוויות

יעל כבר בחודש התשיעי להיריון ואוטוטו יולדת. הנה עברו ביעף תשעה חודשים והגיע הזמן לסכם ולהנות מטיפים להריון מוצלח, מאחת הנשים העסוקות בארץ – דוגמנית, שחקנית, פרזנטורית ומנחת טלויזיה.

יעל גולדמן צילום: אלכס ליפקין
יעל גולדמן צילום: אלכס ליפקין

אחרי הריון מתוקשר, בו את מופיעה ועובדת ללא הפסקה, איך את מסכמת את התקופה המשמעותית הזו?

עברתי את ההיריון כאשר אני עובדת כרגיל, מתרוצצת ורק עכשיו, מתפנה קצת לנוח.

בתקופת ההיריון למרבה הפלא, עלה עומס העבודה, כאשר אני רצה מצילומי פנים וחוץ, להפקות, אירועים ופגישות עבודה.

בתחילת ההיריון העומס היה סביר, אך ככל שהחודשים חלפו, הרגשתי שהקושי מתגבר, אך יחד עם זאת הקפדתי על השגרה! עבודה לצד בילויים, מטלות שוטפות, אימוני פילטיס ויוגה, חברים – לזוז ולעשות דברים. אינטואיטיבית הבנתי שכך התקופה המיוחדת הזאת תעבור ביתר קלות, לי ולסובבים.

כיום, בסוף ההריון והכניסה לעונת מעבר, חשת שינוי בהתמודדות עם ההריון?

לקראת סוף ההריון והכניסה לעונת המעבר – חורף, התחלתי לחוש את השינוי…

אני בעלת עור רגיש וסובלת בדרך כלל מאלרגיות “עונת מעבר” המתבטאות ברגישות יתר, אדמומיות יובש וגירויי עור. בהריון החריפו התופעות – מה שהביא להקפדת יתר על שגרת הטיפול והטיפוח, נוסף על הניסיון למנוע נזקים בלתי הפיכים.

אחת הדוגמאות היא מריחה יומית של קרם גוף עשיר – ועל כל הגוף! תחושת עור מתוח היתה חדשה לי וברור היה שאחריה יגיעו גם סימני המתיחה.  הפיתרון היה, מריחת הגוף מדי יום, לאחר המקלחת, בקרם גוף עשיר על טהרת חמאת שיאה של סבוקלם, במיוחד על הבטן, עד לספיגה מלאה. תחושת הרכות והנינוחות של העור, הקלו עלי בצילומים והעור נראה גמיש יותר ובינתיים – אין סימן ל”סימני המתיחה”.

יעל יושבת צילום: אלכס ליפקין
יעל יושבת צילום: אלכס ליפקין

האם חלו שינויים בהרגלי האיפור והטיפוח, במהלך ההריון?

מבחינתי השינוי המשמעותי ביותר הוא הגברת המודעות לשימוש בתכשירים לעור רגיש ומקדמי הגנה ואם ניתן לשלב אותם יחד – מה טוב!

בצילומים, האיפור כתמיד מוקפד, על יד מאפרים מקצועיים. לפעמים ביום צילומים אחד, אני מוצאת עצמי מחליפה איפור מספר רב של פעמים – תהליך היוצר באופן טבעי רגישות בעור. בכדי להתמודד עם הבעיה, אני מקפידה להסיר את האיפור מיד לאחר הצילומים, בתכשירים עדינים המיוחדים לעור רגיש, בלווית ניקוי יסודי של הפנים.

במהלך היום, שלא בעבודה, אני משתמשת באיפור קל מאוד ומעדיפה מוצרים משולבים, המיועדים לעור רגיש. אני משתמשת בקרם לחות משולב במקדם הגנה ודמי מייק אפ בשם “טריפל” של  סבוקלם. קרם לחות קליל שנספג במהירות, לא דביק. המוצר מצוין למזג האוויר בארץ ונותן לעור גוון שזוף אחיד וכולל הגנה גבוהה מהשמש.

החשיפה לשמש הישראלית, כיצד את מתמודדת?

אני  לא יוצאת מהבית ללא הגנה מהשמש. לדעתי הגנה משמש חשובה מאוד לכל אחת. ודאי למי שבהריון ובעלת נטייה לפיגמנטציה. לשמחתי לא הופיעו לי כתמי עור ואני נהנית מעור פנים בריא,  גם בהריון. על הצוואר, שהוא מאד רגיש אצלי וחשוף לשמש, אני מקפידה למרוח מקדם הגנה גם כן, מדי יום.

פעילות גופנית, באה בחשבון?

גיליתי את “יוגה הריון” במהלך ההריון – ואני ממליצה על כך בחום!

הקפדתי במהלך ההריון להתעמל לפחות פעמיים בשבוע , פעילות שעזרה לי פיזית ונפשית, לעבור את החודשים האינטנסיביים הללו.  זו הכנה טובה ללידה, בה את מתרגלת קבוצות שרירים ספציפיים המסייעים ללידה ולחזרה לתפקוד מלא לאחריה.

בנוסף, הקפדתי להמשיך בפילטיס, כפי שנהגתי עוד לפני ההריון ואני גם משלבת בין שניהם.

 האם חלו שינויים בהרגלי התזונה במהלך ההריון?

כן…אני  אוכלת יותר! למזלי זה לא ניכר עדיין…

לגבי סוג המזונות  – התפריט דומה אבל דווקא בהריון אני אוכלת יותר פיצה…הפעם לא בגלל ההריון…פשוט נפתחה בסמוך לדירה שלנו פיצרייה.

מעבר לכך, השינוי העיקרי בתזונה הוא בתפיסה – אני מקפידה שלא להגיע לתחושת רעב.כאשר הרעב תוקף אותי אני לא מרגישה טוב ולכן תמיד תמצאו אצלי תמיד חטיף אנרגיה בתיק.

יש לי טיפ חשוב נוסף והוא – לשתות והרבה!

אני מחזיקה אצלי תמיד, בקבוק מים. מניסיוני, שתי
ה מרובה, בעיקר בהריון שומרת על העור, מגבירה את העירנות, מקלה על חילוף החומרים והעיכול.

מה עם תוספי תזונה?

אני לוקחת מולטי ויטמין המותאם להיריון. האם זה עוזר? אין לי מושג. זה בטח לא מזיק.

רבות מספרות על רגישות לריחות ובשמים במהלך ההריון – האם מוכר לך?

בבקשה לא לדבר על ריחות!  אני מאד רגישה בהריון לריחות. אני מריחה הכל מקילומטרים –  הכול!  ריח תבשילים, ריחות רחוב, בשמים, אנשים, לא מפספסת דבר…וזה לא תענוג גדול.

 טיפ אחרון לפני שמסימים, לנשים המתמודדות עם הריון…

לפנק את עצמך! לעשות מה שהגוף שלך אומר וללמוד להקשיב לו. אם את עייפה לכי לישון, אם את חשה צמא פשוט תעצרי ותשתי. רעבה? תאכלי! תהי מאושרת ותהני מהתקופה המאד מיוחדת הזאת.

  • יעל גולדמן הינה “הפנים של סבוקלם” מותג הטיפול הטיפוח הישראלי, לעור רגיש.

 

כתיבת תגובה