שאון החורף בירושלים בשעון החורף

חורף, ירושלים תוססת, העיר קמה לתחייה בלילות, צעירה ובועטת. הצעירים מבלים וכן, גם התל אביבים מגיעים. בקיצור, יש מה לעשות בירושלים גם בחורף. מילה של “אמא נגה”.

שאון חורף (צילום: נגה רוזנברג)
שאון חורף (צילום: נגה רוזנברג)
שאון חורף חוגגת השנה ארבעה חורפים בהפקתה של רשות הצעירים של ירושלים. היא מציעה חלופה חמה ובועטת לערבי שני הקרים של חודש פברואר. סדרה של אירועים יתקיימו בחללים לא צפויים במתחמים שונים בעיר בשיתוף אמנים סוחרים ותושבים. כל שני בשבוע יוקדש למתחם אחר בירושלים: שוק מחנה יהודה, החבצלת, שושן ואזור התעשייה תלפיות. בכל יום שני לאורך פברואר. שאון חורף יבקר במתחם אחר בעיר, יחשוף את נימיו, שריריו, פעימות ליבו ועצביו. במאמץ כירורגי מיוחד יעקוף את הבנאליות האורבאנית ויאפשר לכם להביט אחרת על הרחובות אותם אתם מכירים משגרת היומיום. בעזרת דיירי המקום, אמנים, מוסיקאים, עסקים ואנשי תרבות וחברה מסקרנים, תיוולד חווית שוטטות והתנסות שמתקיימת רק בזמן ובמקום הזה. הסתובבתי באירוע הראשון ביום שני הראשון של פברואר, התייצבתי עם מעיל וצעיף ושוטטתי בין סמטאות שוק מחנה יהודה בעיר. פילסתי את דרכי בינות לאנשים, לצלילים, לאוכל, לפעילויות… וואווו, ירושלים תוססת חמה ובועטת חוויה מדהימה. פגשתי קבוצות של צעירים שבאים במיוחד מהמרכז לבלות בירושלים. ואני, חשבתי שהצעירים באים לבלות בת”א והתבדתי. נכנסתי לאחד מהמקומות המוצעים בתוכנייה, “ריקוד על עמוד” בית יעקב 10, סטודיו  JPole לא רק לנשים. פגשתי גברים, צעירים, בשנות העשרים מנסים את כוחם בריקוד על עמוד. הופתעתי, ויותר מכך לראות בחור צעיר, עם ציציות וטלית, מנסה כוחו בריקוד על עמוד.
שאון חורף (צילום: נגה רוזנברג)
שאון חורף (צילום: נגה רוזנברג)
זה מסוג החוויות שרק ירושלים יכולה לייצר. אין עליה בעולם. חוצמזה, רחובות תוססים, מוסיקה מתנגנת מכל פינה, גם מכלים שכבר מזמן אבד עליהם הקלח ובטוח לא נועדו לשמש ככלי מוסיקה. חוויה מסעירה, בואו, אני ממליצה מילה של “אמא נגה” חוויה אמיתית ומהנה, בהחלט חוויה מיוחדת – רק לירושלים. לפרטים נוספים ולתוכנייה המלאה כנסו : http://www.young-city.co.il/    

כתיבת תגובה