שווארמה סבאח – אהבנו

שווארמה סבאח בחיפה פתיעה אותנו. נהננו מארוחה הכי בסיסית, הכי פשוטה וטעימה לאללה 🙂 אנחנו בטוח נחזור. מילה של “אמא נגה”.

נזאר ושיפוד השווארמה
נזאר ושיפוד השווארמה

יש ימים שאני עולה למוצקין לבקר את ביתי הגרה שם. הפעם כשהיגעתי ביתי הכריזה שבא לה שנצא למסעדה. ומי זה לצאת למסעדה? שלושתינו שלוש בנות. אני סבתא נגה, פז הבת שלי וזוהר נכדתי בת ה – 2. בעלה של פז בלימודים.
התייעצתי עם ידידי עדי סרדס, מה עושים? לאן הולכים? פז לא אוכלת בכל מקום. היא אוהבת אוכל מזרחי. עדי המליץ לנו על שווארמת סבאח. ואני, עדי? שווארמה? והוא בשלו… “נגה, אני מבטיח לך, מילה שלי, שלא תתאכזבי…”. טוב, עם הבטחה כזאת החלטנו יאללה נצא לארוחת ערב מוקדמת.
שווארמה סבאח - צלחת סלטים
שווארמה סבאח – צלחת סלטים

שווארמת סבח יושבת בעיר בתחתית של חיפה, וואדי ניסנאס, בלב הפועם של העיר ברחוב אלנבי 37. חניון לא מצאנו בסביבה אבל, הייתה חניה בכחול לבן.
במקום שיפוד גדול של שווארמה מסתובב, סלטים כמה שולחנות וכסאות.
התיישבנו, העפנו מבט על שיפוד השוארמה לפי צבעו הכהה הוא מבשר עגל. פז ראתה וסימנה לי עם העיניים שזה לא בשבילה. היא אוכלת רק שווארמת עוף. סיכמנו שנלך למקום אחר. בעודנו מתחבטות ניגש לעברינו נזאר בעל המקום, עם פנים מחייכות ומאירות.
שווארמה סבאח - צלחת חומוס
שווארמה סבאח – צלחת חומוס

הוא ראה את הלבטים שלנו, שאלנו לגבי השווארמה והוא הסביר. זו שווארמה מנתחים שלמים של עגל שאנחנו מקבלים. אנחנו מפרקים את הנתחים ומרכיבים את השיפוד בעצמינו ושוזרים בין ניתחי הבשר רצועות של כבש ושומן כבש.
פז, הצהירה, “מצטערת, אני לא אוכלת שווארמה עגל ובטח לא שומן כבש”. נזאר, לא נבהל מהתגובה, צחק וענה כאחד שמורגל במתן התשובה. “אני מבטחי לך שתהני, את לא הראשונה שמגיבה כך…”.
התרצינו ואמרנו ננסה.
שווארמה סבאח - צלחת שווארמה
שווארמה סבאח – צלחת שווארמה

נזאר סיפר לנו שאת השווארמה ייסד אביו באותו המקום כבר בשנת 1987 והוא נכנס לעבוד עם האב בשנת 96. הם ניסו לשנות ולהוסיף עוד בשרים ועוד שיפוד שווארמה. מניסיון הם שמו לב שכולם דורשים את אותה שווארמה עם אותם הסלטים. כך, החליטו להישאר בדיוק עם מה שהם אוהבים לעשות. שווארמה, צ’יפס, חומוס וסלטים טריים.
לשולחן הגיעו שתי צלחות עמוסות בסלטים טעימים המוכנים במקום. בין הסלטים סלט כרוב לבן, מתובל, בצל עם סומק, עגבניות פרוסות, סלט ירקות, מלפפונים חמוצים פרוסים ועוד צלחת של חמוצים. כמו כן הזמנו מנת חומוס הבית שהייתה טעימה מאד, חומוס משחתי וסמיך כמו שאני אוהבת.
שווארמה סבאח זוהר נהנית
שווארמה סבאח זוהר נהנית

לאחר כמה דקות הגיעו 2 צלחות עמוסות שווארמה וצלחת צ’יפס.
התענגנו 🙂 השווארמה הייתה משובחת עסיסית, טעם הכבש לא הורגש, מתובלת בעדינות. סיימנו… את הצלחות לא הצלחנו לסיים עד תום, המנות גדולות, אך איך אומרת הפרסומת? לוקלוקו 🙂
והכי חשוב,
פז, עובדת בסמיכות למקום והצהירה לנזאר שהיא תמליץ לעובדי המשרד להזמין מהמקום ואני צחקתי. היא הוסיפה ואמרת שגם המשרד שבעלה עובד נמצא בסביבה ותמליץ גם להם.
שווארמה סבאח - אושר משפחתי
שווארמה סבאח – אושר משפחתי

ואני? קרנתי מאושר. ישבתי במסעדה עם הבת שלי שנהנתה עם הנכדה שמיצמה בשפתיים ודרשה עוד…
מה צריך יותר?
“שווארמה סבאח” רח’ אלנבי 37 חיפה – אהבנו מאדדד מילה של “אמא נגה”.
והמחירים?
שווארמה בפיתה 32 ש”ח
שווארמה בלאפה 36 ש”ח
שווארמה בצלחת כולל סלטים (ללא צ’יפס) 45 ש”ח. (המנה גדולה יכולה להספיק ל – 2 סועדים.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. خالد

    بالنجاح والتوفيق إن شاء الله

כתיבת תגובה