שולפות ציפורניים

איך תשמרו על העור שמסביב לציפורניים רך וענוג? שמן הציפורניים הוא המענה. קבלו את עשרת הגדולים – תכשירי השמן שיילחמו עבורכן בציפורניים.

תפוח טכנולוגיות ציפורן בשמן
תפוח טכנולוגיות ציפורן בשמן

השמנים הטבעיים הם דרך מצוינת לטפל במצב החיצוני של האצבע והציפורן.  את השמן ניתן לשלב ב”אמבטיית ציפורניים” ולאפשר לאצבעות לטבול בקערה קטנה של שמן או לחילופין לשפשף בעדינות את השמן אל תוך הציפורניים.

“הציפורניים מהוות את מחסום ההגנה הראשון של אצבעות כף היד”, קובע ד”ר קובי שמיר מוסמך לרפואה סינית ולרוקחות קוסמטית והטכנולוג הראשי במעבדות תפוח טכנולוגיות. “שימושן המקורי בה לידי ביטוי אצל האדם הקדמון הפרהיסטורי, שעשה בהן שימוש הישרדותי יומיומי.

עם התפתחות האדם והטכנולוגיה הוסבו הציפורניים למטרות אסתטיות ושימשו כסמל לטיפוח, ליופי, ואף כסמל מעמד.

הצורך ההישרדותי הקדום המנצל את השימוש בציפורן אינו תקף עוד והציפורן אינה משמשת יותר כ “כלי עבודה”. אך למרות הכל ללא הציפורניים, רקמת העור והבשר שתחתיהן (מיטת הציפורן)  צפויה לזיהומים ומחלות שאף עלולות להביא אותנו לקשיים בתפקוד היומיומי.

בכל הקשור לנגעי ציפורניים קיימים סוגים שונים של פטריות התוקפות אותן, וגורמות למחלות שונות. הטיפול הטוב ביותר הינו זה המניעתי.

שמן תפוז צ'יינה גלייז
שמן תפוז צ’יינה גלייז

שמירה על סביבה יבשה תוך הימנעות מהליכה ברגליים יחפות באזורים ציבוריים ושימוש בחומרים (משחות, אבקות, ספריי) מניעתיים בנעליים ואיוורור כף הרגל.

לגבי הטיפול בציפורניים, וכדי לא לגרום להפרדת שטח הציפורן ממיטת הציפורן וחשיפת רקמת הציפורן יש להמנע מלשייף את הציפורן והסרת השכבה השומנית  תעשה בעזרת “ניגוב” ספוגי בלבד.

כמובן שהימנעות מחיתוך העור הקרני (“קטיקולה”) תמנע דלקות וזיהומים, וחשוב להסתפק בדחיפתו אחורנית והזנתו.

השימון והליחוח של שטח הציפורן ומסביבו חשובים מאד והם שימנעו את אובדן הלחות ויעניקו לציפורן גמישות הפועלת כבולם זעזועים”.

מריחת שמן שקדים על בסיס יומי תהפוך את הציפורניים לחלקות ובריאות יותר.

אם הציפורניים חלשות ונוטות להישבר בקלות, טיפול בשמן זית יכול בהחלט לסייע.

השרו את הציפורניים בשמן זית למשך 10 עד 15 דקות בכל יום במשך חודש בערך. זהו פינוק נפלא שיעזור לך מאוד להיפטר מציפורניים פגומות, חלשות ומקולפות.  איילה עובד מנהלת תוכניות הדרכה ברשת נייל סטודיו מדגישה כי השמן להזנת הקטיקולה (העור מסביב לציפורן) דורש התייחסות נקודתית. “קטיקולה פגומה, סדוקה וחתוכה למעט זה שהיא מכאיבה היא גם לא אסתטית. קרם הידיים אינו מספיק להזנה אינטנסיבית ועמוקה של הקטיקולה, על כן יש להקפיד בשימוש של שמן מועשר ומזין לפחות אחת לשבוע.

שיק
שיק

השמנים השכיחים לטיפוח, הזנה והגנת הציפורניים הם, שקדים, חוחובה, זית, אורז ואבוקדו אותם מומלץ לחפש מראש בטרם רכישת כל תכשיר שמן ייעודי לציפורניים.

את התכשיר יש לאמץ לשגרת הטיפוח הקבועה כשלב הכרחי לפני מריחת הלק או/ו הסרתו ובטיפול מניקור שגרתי בבית.

עם זאת חשוב לציין כי בשל העובדה כי השמן יוצר ציפוי שומני על שטח הציפורן זה ימנע את קליטת פיגמנט הלק ועל-כן מומלץ דווקא להתחיל בתהליך מריחת הלק ולאחר ייבושו המלא להתחיל בהספגת השמן לאזור הקטיקולה”.

עשרת השמנים המנצחים

עוד לא נולדה כף היד שלא  זקוקה לאהבה, טיפול ותשומת לב, וזה ממש לא משנה איך היא נראית.

טיפוח הידיים כרוך בשיוף של הציפורניים ותשומת לב מתמדת לעור שמסביב לציפורן – ברצותו מחיה וברצותו ממית.

ציפורן מוקפת בעור עבה כמוה כנשמה שכלואה בצנצנת פורמלין – לא משנה כמה עדינה ומעוצבת היא תהיה, הנוכחות שלה נתונה במרחב אסור.

על מנת לטפח, להגן, להזין ולשמור את העור שמסביב לציפורניים רך וענוג בחרו אחד מעשרת השמנים הבאים ואתן מסודרות:

שמן של תפוח טכנולוגיות
שמן של תפוח טכנולוגיות
  1. סאלי הנסן
  2. צ’יינה גלייז
  3. אורלי< /li>
  4. קוצ’יו
  5. מורז צמחי מרפא
  6. תפוח טכנולוגיות
  7. נופר מוצרים טבעיים
  8. סי.אן.די
  9. שיק תמרוקים
  10. אססי

 

כתיבת תגובה