שנקר – תערוכת הבוגרים תשפ”ג, 2023

מידי שנה, עם תום שנת הלימודים, מתקיימת תערוכת הגמר של ביה”ס לאמנות רב תחומית בשנקר אשר תתפרש על פני שלוש הקומות של בניין עלית ההיסטורי, הפותח שעריו בפני הקהל הרחב ומזמין את המבקרים להיחשף לעבודתם של מיטב הכישרונות הצעירים המיצגים את דור העתיד שיוביל ויעצב את פניו של תחום האמנות בארץ. לכו לראות ולהתרגש. שווה. הכי שווה. מילה של “אמא נגה”.

צילום: תמי זמיר
צילום: תמי זמיר

מאת : תמי זמיר

“לתערוכות בוגרים אין “נושא”, ואין זה ראוי לכפות עליהן איזו תמה מאחדת. רק חוט שני אחד עובר בין עשרים וארבע תערוכות הסטודנטים: החיפוש אחר אנינות שעדיין מתהווה ורעיונות שטרם התגלו. תערוכת הבוגרים היא במובן זה תצוגת שלל. היא מציגה לעיני הציבור הסקרן את האוצרות שאספו הסטודנטים בהרפתקאותיהם, בארצות רחוקות ובלתי ממופות.”

“אף שלא לגמרי ברור לאן ממשיכים עם תואר באמנות, דבר אחד אפשר לומר: מי שהצליח להשיל מעליו את המובן-מאליו; לגלות רעיון ששווה לפתח; ולחלץ ממנו דבר-מה בהיר ומובחן, שניתן להציג ברבים – הגיע להישג. מי שיכול לעשות משהו לא-בנאלי הוא משאב נדיר – בתוך מסגרות האמנות, ומחוצה להן.”

(מתוך טקסט של ד”ר שחר פרדי כסלו, ראש בית הספר לאמנות רב-תחומית).

עבודה של לינוי (צילום: תמי זמיר)
האמנית מרגריטה (צילום: תמי זמי)

25 בוגרי ביה”ס לאומנות רב תחומית, שמענו אותם צוהלים בחדר מרוחק, מודים לצוות שליווה אותם לאורך השנים, למי שהיו עדים , חלקם אולי אחראים לצמיחה, לבשלות, לבגרות. למה שהם היום.
נרגשים הם זרמו לכניסה, עיניהם נוצצות וחיוך רווחה על פניהם. חילקו סופרלטיבים ואמרו בגאווה ללא מילים:” עשינו את זה ובהצלחה!!”
25  צעירים מוכשרים, אמנים, ייחודיים, מרגשים ונרגשים מסיימים שנה. תקופה. תואר.

המופלאים האלה סיימו ארבע שנות לימוד כל אחד בתחומו וכעת יוצאים אל העולם האמתי.

באמירה אישית נתנו ביטוי למתחולל בנפשם, לנטייתם  האישית ויצרו תערוכה מרהיבה רב תחומית.
כל אחד לקח לעצמו את החופש לבחור את המוטיבים, החומרים, הכישורים וכל שאהבה נפשו כדי ליצור את עצמו  ולתת ביטוי לאמירה שבחר – החתימה הכל כך אישית שלו.

האומן רון יוסף
האמנית מעין

כל חלל מיצג אומן אחר, חללים עצומים חולקו לשנים. שלוש קומות של יצירה.
אין חלל דומה למשנהו, החוט המקשר בין החללים  והיוצרים היה החשיפה הטוטאלית שלהם. האמונות, הפחדים, הרגשות, הדעות  הם שם בצורה הכי שקופה שידעו.. (אולי מבלי משים).
כל אחד מהם שם את נפשו בעבודתו ומי שעינו חדה, הבחין שכל אחד ואחד בבגדיו, בנראותו היה חלק מיצירתו.

הבניין שהיה בעברו מפעל השוקולד המיתולוגי “עלית” הוסב למכללה שבה פקולטה להנדסה, עיצוב ובי”ס לאמנות רב תחומית. מכללה יוקרתית שפותחת בפני תלמידיה אין ספור אפשרויות לממש את עצמם.. להגשים את הפוטנציאל שבתוכם, לממש את ייעודם.

25 בוגרים הופכים היום לאמנים עם חותם. בהצלחה!!

נועה שמחייב שחף- אמנית וידאו.

 יצאתי חסרת מילים, נפעמת מהכישרון העצום ומהיצירתיות הנפלאה הזו. פגשתי צעירים מגובשים, בטוחים בעצמם, בכישרונם ובדרך. בטוחים שקבלו כלים מהטובים ביותר. יודעים לאן פניהם.
רגשתם אותי, תודה לכם.
לכו לראות איך מוציאים פוטנציאל מן הכוח אל הפועל.  לכו לראות ולהתרגש.
שווה. הכי שווה. מילה של “אמא נגה”.

ימים ושעות פתיחת התערוכה לקהל הרחב: 13-21.7

בית הספר לאמנות רב-תחומית: בניין עלית/רחוב ז’בוטינסקי 8, רמת גן

ימים א’ – ה’  11:00 -22:00

יום ו’ 10:00 – 13:00

כתיבת תגובה