תנו למוזיקה לנצח

לראשונה מזה עשר שנות קיומה של תחרות ג’וניור אירוויזיון, החליטה הנהלת רשות השידור בשיתוף מחלקת הילדים והנוער של הערוץ הראשון לשלוח הרכב מוסיקאלי של ילדים שישתתף בתחרות ג’וניור אירוויזיון – אמסטרדם 2012.

ג'וניור אירוויזיון צילום רפי דלוויה
ג’וניור אירוויזיון צילום רפי דלויה

ג’וניור אירוויזיון הינה תחרות שירה בינלאומית לילדים אשר מתקיימת מדי שנה החל מ- 2003 ומופקת ע”י איגוד השידור האירופי, המפיק גם את תחרות האירוויזיון.  הזכויות להשתתפות ולשידור התחרות, כמו האירוויזיון עצמו, הן של רשות השידור, החברה באיגוד זה כערוץ הציבורי של ישראל.

זו הפעם הראשונה שישראל תשתתף בתחרות האירוויזיון לילדים, עפ”י החלטת מוסדות רשות השידור, בראשות מחלקת ילדים ונוער של הערוץ הראשון. התחרות, המיועדת לילדים בגילאי  10-15, תתקיים השנה במוצ”ש 1.12.2012 באמסטרדם, תופק על ידי הערוץ הציבורי ההולנדי ותועבר בשידור ישיר בערוץ הראשון. בתחרות יפגינו את כישרונותיהם המוסיקליים ילדים מרחבי אירופה במופע מרהיב המיועד לכל המשפחה.

לאודישנים  שהתקיימו בהיכל התרבות בפ”ת, הגיעו ילדים מכל רחבי הארץ אשר אותרו והומלצו ע”י משרד החינוך ומנהלי מחלקות הנוער ברשויות המקומיות וביניהם חברי להקות נוער ייצוגיות, משתתפי תחרויות שירה שונות בחסות משרד החינוך וילדים נוספים בעלי כישרון שירה וניסיון בימתי עשיר. הילדים נבחרו ע”י ועדה מקצועית שהורכבה מנציגי משרד החינוך, רשות השידור, אמנים ויוצרים ביניהם אוהד חיטמן, דפנה דקל, בני נדלר ונוספים  וכן נציגות הדור הצעיר ממועצת התלמידים והנוער הארצית.

הנבחרת שתייצג את ישראל מונה שישה ילדים:, עדי מסילתי בת 14 מכפר סבא, עדאל קורשוב בת 11 מאורנית, דניאל פרוז’נסקי  בן 13 מראש העין,  עדי ביטי בת 11 מהוד השרון,   ליבי פנקר בת 14 מראש העין, וטלי סורוקין , בת 11 מרחובות.

הרכב הילדים  “Kids.il” יופיע  עם השיר “תנו למוזיקה לנצח, ( “LET THE MUSIC WIN”) על בימת האירוויזיון, שיר שכתבו והלחינו יחד עם הזמר והיוצר אוהד חיטמן. כמו כן, בימים אלו צולם בראש העין הקליפ שיוביל את התחרות בבימויו של אלון אלוש. ראש העין, כעיר שחרטה על דגלה את טיפוח החינוך המוסיקלי בקרב תושביה בשל אמונתה כי המוסיקה מהווה גשר בין תרבויות ועמים, אימצה את התחרות ואת הרכב הילדים, אשר שניים מהם הינם תושבי העיר.  

ראש המשלחת לתחרות באמסטרדם –דניאלה גרדוש סנטו, הפקה-טלי אשכולי יזמות והפקות בע”מ.

http://www.iba.org.il/zap/

http://www.iba.org.il/eurovil/

כתיבת תגובה